Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Dlaczego Sobór Watykański II nie potępił komunizmu? [VIDEO]


Odtwórz w YouTube
 

Gdyby na Soborze Watykańskim II doszło do potępienia komunizmu, to na pewno umocniłoby to tożsamość Kościoła jako siły nie tylko antytotalitarnej, ale i zachowawczej. Tak się jednak nie stało, czego skutki jeszcze długo będą prześladować katolików. Oddziaływanie idei komunistycznych na Kościół przyczynia się do jego dezintegracji i służy promocji haseł, których realizacja zamienia go w organizację świadczącą pomoc socjalną - mówi w rozmowie z PCh24 TV prof. Marek Kornat (UKSW, PAN).

 


DATA: 2020-07-21 12:33:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@ Tom "Ktoś" - chyba wiadomo KTO.
30 dni temu / Ryś
 
@ realpolitik I socjalizm hitlerowski i "stalinowski" były finasowane przez banki amerykańskie, sam zaś rewolucja trockistowsko-leninowaska odbyła się pod dyskretną opieką prez. Wilsona, 6 punkt orędzia z 8 stycznia 1918 roku: Ewakuacja wszystkich rosyjskich terytoriów i uregulowanie stosunków z Rosją, Rosja ma prawo do samookreślenia swojego ustroju politycznego.
30 dni temu / Ryś
 
Ktoś wpisał do Katechizmu Kościoła Katolickiego niebieskiegocały rozdział o marksistowskiej "sprawiedliwości społecznej" zamiast zwykłej sprawiedliwości która we wcześniejszym katechizmie zawierała się w jednym zdaniu P.542: "Sprawiedliwość sprawia że każdemu oddajemy, co mu się należy od nas." I dzisiaj ksiądz w modlitwie wiernych modli się o to żeby rządy wprowadzały "sprawiedliwość społeczną". - to jest aberracja - która sprawiedliwość społeczna jest właściwa? ta w Korei Płn czy ta w Chinach a może ta z USA? A to oczywiste logicznie że żadna z nich.
30 dni temu / Tom
 
Lektura uzupełniająca Józef Mackiewicz "W cieniu krzyża"
1 miesiąc temu / Tom
 
Odpowiedź jest dość prosta. Bo tzw. społeczna nauka kościoła jest - zwłaszcza od XX wieku - mocno lewicowa! Proletariat zawsze był liczny, a znacząca liczebność wyznawców przekłada się na duże znaczenie, zwłaszcza gdy wyższe warstwy społeczne zaczynają się dystansować i zadawać niewygodne pytania. Poza tym II wojna nie mogła się zakończyć zwycięstwem dobra nad złem, bo za łby wzięły się dwa ZŁE systemy: socjalizm hitlerowski i socjalizm stalinowski. Tak czy owak w Europie wygrać musiał jakiś socjalizm, bo USA za późno weszły tu do gry. Wygrał socjalizm stalinowski, a wobec bezmiaru zbrodni hitlerowskich nijak było go potępiać. Co z tego, że po czasie okazało się, że w rozmiarach zbrodni Stalin niczym Hitlerowi nie ustępował, a nawet go przewyższał! Tyle, że Syberia leżała daleko...
1 miesiąc temu / realpolitik
 
więcej takich rozmów, aż się prosi, żeby przypominać takie fundamentalne rzeczy, z którymi mamy teraz do czynienia cyt: "Komunizm definiuje człowieka jako zwierzę" . No a czego teraz mamy wysyp???, żeby nie przytoczyć słów Hołowni, to jest niemalże plaga ta gnoza zwierzątkowa, a co się za tym kryje i tutaj pan prof pięknie wypunktowując zdemaskował KOMUNIZM, czyli marksizm.
1 miesiąc temu / axe
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 148 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.