DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Dlaczego poseł Żalek miał rację? Homoseksualizm a ideologia LGBT [OPINIA]

Dlaczego poseł Żalek miał rację? Homoseksualizm a ideologia LGBT [OPINIA]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W mediach aż huczy od potępień pod adresem posła Jacka Żalka, który na antenie TVN24 usiłował wytłumaczyć Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej różnice pomiędzy homoseksualizmem a ideologią LGBT.  Prowadząca program nie potrafiła bądź nie chciała zrozumieć i błyskawicznie „wyprosiła” parlamentarzystę z audycji, przypisując mu odmawianie człowieczeństwa ludziom dotkniętym skłonnościami do osób tej samej płci. Na czym polega nieporozumienie?

 

 

Świętemu Augustynowi przypisujemy słowa „kochaj bliźniego, lecz nienawidź błędu”. W kontekście inwazji ideologii LGBT cechuje je szczególna aktualność. Dlatego też przedstawiamy 8 zasadniczych różnic między homoseksualistami a ideologią LGBT.

 

1.

Homoseksualiści to różnorodni ludzie z różnorodnymi problemami, ideami, dążeniami. Ideologia LGBT to zorganizowany ruch dążący do zmiany świadomości społecznej. Wyrażają go choćby słowa z The Overhauling of Straight America z 1987 roku, autorstwa Marshalla Kirka i Huntera Madsena. Wzywali oni do możliwie częstego mówienia o homoseksualizmie, pokazywania homoseksualistów jako ofiar, ukazywaniu ich wyłącznie w dobrym świetle, a przeciwników w złym et cetera. Homoseksualiści nie są programem PR-owo politycznym służącym destrukcji społeczeństw.

 

2.

Osoby o preferencjach homoseksualnych niekoniecznie popierają agendę homoseksualną. Przeciwnie często nie chcą afiszować się ze swoją seksualnością, gdyż, uznają ją za sferę prywatną. Ideologia LGBT trąbi zaś o seksualności na prawo i lewo.

 

3.

Część osób homoseksualnych zwalcza swoje preferencje seksualne. Stara się żyć w czystości. Ideologia homoseksualna przeciwnie – rozprzestrzenia się, dąży do rozprzestrzenienia się na cały świat i przekonania ludzi, że homoseksualizm to norma, dobro, wybór godny podziwu.

 

4.

Osoby homoseksualne dysponują wolną wolą. Dlatego też często starają się dążyć do trzymania w ryzach swych seksualnych preferencji. Niekiedy zmierzają też do zmiany swej orientacji seksualnej. Ideologia LGBT nigdy tego nie czyni. Orientację homoseksualną uznaje za daną, niezmienną i zasługującą na dumę.

 

5.

Homoseksualiści dysponują nieśmiertelną duszą i wolną wolą. Oznacza to, że mogą zostać zbawieni lub potępieni. O ich przyszły los należy walczyć – także uświadamiając zło grzechu. Natomiast ideologia LGBT nie posiada ani duszy, ani wolnej woli. Stanowi bowiem bezwolne narzędzie w rękach specjalistów od przekształcania świata na gorsze.

 

6.

Wszyscy ludzie, w tym także ci o skłonnościach homoseksualnych, wezwani są do czystości wg stanu. „Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej” – uczy Katechizm. Ideologia LGBT nie jest wezwana do panowania nad sobą, ani do wolności, ani do doskonałości chrześcijańskiej. Była, jest i będzie wytworem Złego.

 

7.

Katechizm uczy, by homoseksualistów „traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością oraz unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”. Przestroga ta nie dotyczy tęczowej zarazy (ideologii LGBT), którą to można, a nawet trzeba traktować bez szacunku, bez współczucia i bez delikatności.

 

8.

Ludzie o skłonnościach homoseksualnych to nasi bliźni. Ideologia LGBT – nie.

 

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-06-16 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
42
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kolenda faktycznie zachowała się w sposób żenujący, przestraszona, że ktoś mógłby spróbować uzasadnić nieprawomyślny pogląd na wizji. Z drugiej strony logiczna struktura powyższego artykułu przypomina skecz Marii Czubaszek z cyklu: Kaziu, wolałbyś być rudy czy mieć jamnika?
14 dni temu / Paweł Ł.
 
Ideologia jak wyżej godzi w moje idee i wychowanie. Czy powinienem zatem siedzieć bezczynnie? C
19 dni temu / Ja
 
Nic dodać i nic ująć
2 miesiące temu / Estera
 
W pełni zgadzam się z tekstem powyżej. Homoseksualistów nie potępię ale LGBT jest ZŁE z założenia
2 miesiące temu / Ja
 
Święta prawda
3 miesiące temu / Super artykuł
 
bo są wyrzucani z domów ,odrzucani przez najbliższych
4 miesiące temu / do Pan Tau
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.