DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Dlaczego poseł Żalek miał rację? Homoseksualizm a ideologia LGBT [OPINIA]

Dlaczego poseł Żalek miał rację? Homoseksualizm a ideologia LGBT [OPINIA]
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W mediach aż huczy od potępień pod adresem posła Jacka Żalka, który na antenie TVN24 usiłował wytłumaczyć Katarzynie Kolendzie-Zaleskiej różnice pomiędzy homoseksualizmem a ideologią LGBT.  Prowadząca program nie potrafiła bądź nie chciała zrozumieć i błyskawicznie „wyprosiła” parlamentarzystę z audycji, przypisując mu odmawianie człowieczeństwa ludziom dotkniętym skłonnościami do osób tej samej płci. Na czym polega nieporozumienie?

 

 

Świętemu Augustynowi przypisujemy słowa „kochaj bliźniego, lecz nienawidź błędu”. W kontekście inwazji ideologii LGBT cechuje je szczególna aktualność. Dlatego też przedstawiamy 8 zasadniczych różnic między homoseksualistami a ideologią LGBT.

 

1.

Homoseksualiści to różnorodni ludzie z różnorodnymi problemami, ideami, dążeniami. Ideologia LGBT to zorganizowany ruch dążący do zmiany świadomości społecznej. Wyrażają go choćby słowa z The Overhauling of Straight America z 1987 roku, autorstwa Marshalla Kirka i Huntera Madsena. Wzywali oni do możliwie częstego mówienia o homoseksualizmie, pokazywania homoseksualistów jako ofiar, ukazywaniu ich wyłącznie w dobrym świetle, a przeciwników w złym et cetera. Homoseksualiści nie są programem PR-owo politycznym służącym destrukcji społeczeństw.

 

2.

Osoby o preferencjach homoseksualnych niekoniecznie popierają agendę homoseksualną. Przeciwnie często nie chcą afiszować się ze swoją seksualnością, gdyż, uznają ją za sferę prywatną. Ideologia LGBT trąbi zaś o seksualności na prawo i lewo.

 

3.

Część osób homoseksualnych zwalcza swoje preferencje seksualne. Stara się żyć w czystości. Ideologia homoseksualna przeciwnie – rozprzestrzenia się, dąży do rozprzestrzenienia się na cały świat i przekonania ludzi, że homoseksualizm to norma, dobro, wybór godny podziwu.

 

4.

Osoby homoseksualne dysponują wolną wolą. Dlatego też często starają się dążyć do trzymania w ryzach swych seksualnych preferencji. Niekiedy zmierzają też do zmiany swej orientacji seksualnej. Ideologia LGBT nigdy tego nie czyni. Orientację homoseksualną uznaje za daną, niezmienną i zasługującą na dumę.

 

5.

Homoseksualiści dysponują nieśmiertelną duszą i wolną wolą. Oznacza to, że mogą zostać zbawieni lub potępieni. O ich przyszły los należy walczyć – także uświadamiając zło grzechu. Natomiast ideologia LGBT nie posiada ani duszy, ani wolnej woli. Stanowi bowiem bezwolne narzędzie w rękach specjalistów od przekształcania świata na gorsze.

 

6.

Wszyscy ludzie, w tym także ci o skłonnościach homoseksualnych, wezwani są do czystości wg stanu. „Dzięki cnotom panowania nad sobą, które uczą wolności wewnętrznej, niekiedy dzięki wsparciu bezinteresownej przyjaźni, przez modlitwę i łaskę sakramentalną, mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej” – uczy Katechizm. Ideologia LGBT nie jest wezwana do panowania nad sobą, ani do wolności, ani do doskonałości chrześcijańskiej. Była, jest i będzie wytworem Złego.

 

7.

Katechizm uczy, by homoseksualistów „traktować z szacunkiem, współczuciem i delikatnością oraz unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”. Przestroga ta nie dotyczy tęczowej zarazy (ideologii LGBT), którą to można, a nawet trzeba traktować bez szacunku, bez współczucia i bez delikatności.

 

8.

Ludzie o skłonnościach homoseksualnych to nasi bliźni. Ideologia LGBT – nie.

 

mjend

Czytaj także:
DATA: 2020-06-16 09:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
41
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bo są wyrzucani z domów ,odrzucani przez najbliższych
28 dni temu / do Pan Tau
 
Pozornie środowisko LGBT jest takie szczęśliwe, ale dlaczego - wg statystyk światowych ? blisko połowa gejów popełnia samobójstwo? Czyżby właśnie ze szczęścia? A może jednak szczęście nie zagościło, choć tak pięknie to wszystko wyglądało. Czy to nie dziwne, że w Stanach Zjednoczonych wśród wszystkich mieszkańców jest 4% samobójców, a wśród gejów 40% - zastanawiające. Prześladowani czarnoskórzy obywatele, to promil samobójców; czym to wszystko jest spowodowane?
28 dni temu / Pan Tau
 
Dziękuję. I to w jednej pigułce.
1 miesiąc temu / Andy
 
????????
1 miesiąc temu / GENERALNY
 
Wszelkie komentarze krytyczne do tego artykułu są chybione, dlatego że autor przedstawił nie swoją opinię, tylko wykładnię Kościoła katolickiego. A więc - albo przyjmujesz naukę, albo - nie. Kościół nie jest kolejną organizacją społeczną, w której demokratycznie ustala się wspólne stanowisko. Tu na szczęście jest Ewangelia, jest Tradycja, jest magisterium, czyli wykładnia. Ponieważ trwa aktualnie chaos informacyjny na szczytach władzy kościelnej, więc tworzy się wrażenie jakoby PRAWDA była wciąż i wciąż ustalana na progresywnej drodze. Nie. Prawda i zalecenia zostały podane. Obyś dobrze wybrał/wybrała Pwt 30, 15-20.
1 miesiąc temu / jac
 
Do Ona nie można zrównywać homoseksualizmu z pedofilią choć oczywiście wśród pedofilów są osoby homo ale przecież też hetoro czy biseksualna. Pedofilią jest obrzydliwą zbrodnią która zasługuje na surową karę. Homoseksualiści tak samo jak heteroseksualiści nikogo nie krzywdzą choć oczywiście zdarzają się różnego typu patologię takie jak przemoc domowa, gwałty itp.
1 miesiąc temu / Eric
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.