DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Dlaczego „piewcy dialogu” zaatakowali księdza profesora Guza?

Dlaczego „piewcy dialogu” zaatakowali księdza profesora Guza?
Ksiądz profesor Tadeusz Guz. Fot. PChTV

„Wyrywając zdania z kontekstu, posuwając się do donosu, autorzy listu uczynili się pierwszymi wrogami własnej misji, którą określają mianem dialogu. Tymczasem ten ostatni jest możliwy jedynie na gruncie prawdy rozumianej jako zgodność sądów z rzeczywistością” – pisze doktor nauk prawnych Aldona Ciborowska w reakcji na oświadczenie przewodniczących Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Stanisław Krajewski i Zbigniew Nosowski w lekceważącym wobec księdza profesora Tadeusza Guza oświadczeniu domagali się od przełożonych wybitnego filozofa wyciągnięcia „surowych konsekwencji” za jego słowa o mordach rytualnych.

 

 

Poniżej prezentujemy całą treść oświadczenia dr Aldony Ciborowskiej:

 

 

Brońmy dobrego imienia ks. prof. Tadeusza Guza

 

Omnia instaurare in Christo!

 

Po serii ataków na ks. prof. Tadeusza Guza przyszła pora na obronę dobrego imienia owego czcigodnego Polaka i katolickiego Kapłana doprowadzającego Polaków do prawd katolickich i Bożych.

 

Jesteśmy świadomi, jako pilni uczniowie tego opatrznościowego kapłana i uczonego, że ks. prof. Tadeusz Guz, świadek Boga Miłość, Boga, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, wyprostowuje naszą polską duszę. Nasze serca nadal pragną prawdziwej wolności ku dobru i prawdzie. Nasze umysły wciąż pragną szczerego i bezkompromisowego budowania wszystkiego na Chrystusie – omnia instaurare in Christo (Pius X, encyklika „Nasza odpowiedzialność apostolska”, 25.08.1910).

 

W ciągu minionych lat nasze dusze rozpoznały w ks. prof. Tadeuszu Guzie osobę, która spełnia wobec nas historyczną misję. Nasz Naród, tak mocno przygięty i upokarzany przez stulecia, upodlony podległością obcym politycznym i ideologicznym jarzmom, właśnie się wyprostowuje. Nasz Naród pragnie połączyć na nowo swoją doczesną egzystencję z Wiecznym i Trójjedynym Bogiem. Chce Go poznać. Chce Go Kochać. Chce Go głosić. Omnia instaurare in Christo – Wszystko budować na Chrystusie. Ksiądz prof. Tadeusz Guz prowadzi nas do poznania Boga, do poznania prawdy – „pionizuje nas” – jako ludzi.

 

Odrodzenie duchowe Polaków staje się możliwe. Iskrą rozpalającą jest Miłość – „żar jej to żar ognia, Płomień Pański” (Pnp 8,6) – i ks. prof. Tadeusz Guz w ciemności duchowej naszych czasów jest tym „żarem”. Każdy, kto miał zaszczyt osobiście spotkać ks. prof. Tadeusza Guza, wie, o czym piszę!

 

Świadomi spustoszeń duchowych, jakich dokonały na Narodzie Polskim lata zaborów, lata oddziaływania ideologii anty-Boskich i antyludzkich, bronimy przed niesprawiedliwymi atakami i pomówieniami ks. prof. Tadeusza Guza.

 

Prawdziwy dialog nie może być dyktatem pozbawionym argumentów rzeczowych i racjonalnych.

 

Zniesławiający list, który Panowie z Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów napisali w dniu 13 listopada 2018 roku do Rektora KUL oraz Księdza Arcybiskupa Lubelskiego oraz go upublicznili pół roku po wystąpieniu ks. prof. Tadeusza Guza w Domu Pielgrzyma „Amicus” na warszawskim Żoliborzu, poza tym, że nie odnosi się do faktów potwierdzonych w archiwach, pomija, że podczas spotkania 26 maja 2018 roku ks. prof. Tadeusz Guz wygłosił wykład będący istotnym elementem promocji książki autora pochodzenia żydowskiego Roya H. Schoemana „Zbawienie bierze początek od Żydów”. Książka, poza wątkami autobiograficznymi, zawiera znaczące i wiele mówiące fakty, które mogą być rzeczywistą przyczyną ataku na jej polskiego Promotora, ks. prof. Tadeusza Guza, katolickiego kapłana i profesora filozofii oraz teologa i socjologa, i wpisują się w serię ataków na kapłanów Kościoła katolickiego (...).

 

Autor, Roy Schoeman, we wprowadzeniu pisze: „Uznano mnie wszak za najgorszego ze wszystkich Żydów, za apostatę, za zdrajcę… Mówiąc wprost, uważa się mnie za Żyda, który »zawiódł lojalność«, bo stał się katolikiem. Tymczasem jest przeciwnie”.

 

Książka autora, który jest Żydem, zawiera wiele interesujących faktów, które ukazują „trudne relacje między judaizmem a chrześcijaństwem”, lecz również świadectwo braci Lemannów, świadectwo kardynała Lustigera, postać Edyty Stein…

 

Wyrywając zdania z kontekstu, posuwając się do donosu, autorzy listu uczynili się pierwszymi wrogami własnej misji, którą określają mianem dialogu. Tymczasem ten ostatni jest możliwy jedynie na gruncie prawdy rozumianej jako zgodność sądów z rzeczywistością.

 

Owi Panowie prezentują wolę nietolerancji wobec prawd głoszonych przez kapłana katolickiego, wybitnego profesora, przyjaciela ludzi, kochającego Stwórcę i Zbawcę, Drogę, Prawdę i Życie, co stawia pod znakiem zapytania deklarowaną przez Nich szczerość woli dialogu.

Sugerujemy zatem odwołanie się do sumień, które są głosem Boga w nas, i publiczne przeproszenie zniesławianego Kapłana. Wszak ósme przykazanie – które powinno nas łączyć – mówi: „Nie mów fałszywego świadectwa”.

 

Z kolei adresaci donosu, którzy zbyt pospiesznie ulegli nadawcom, niech przyjmą nasze zapewnienie o modlitwie o dary Ducha Świętego, pośród których niejako centralne miejsce zajmuje męstwo.

 

dr nauk prawnych Aldona Ciborowska

współorganizator spotkania w Warszawie 26 maja 2018 r. w Domu Pielgrzyma „Amicus” pt. „Jak Pan Bóg dopełni historii Zbawienia? Promocja książki: Zbawienie bierze początek od Żydów”.

  

  

Polecamy również:

 

 

  


DATA: 2018-11-19 10:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żydzi nie bedą prowadzić dialogu z nikim a wszystkich którzy mówią prawdę bedą się starali zniszczyć dlatego cały świat ich kocha pozdrawiam
ponad 1 rok temu / Kazimierz
 
Polacy,obudźcie się! Larum grają. Mądrych ludzi opluwają, zakazują głosić Prawdę. Zobaczymy co na to KUL? Czy hasło Deo et Patria coś jeszcze dla nich znaczy. Czy zostawią Ks.prof.T. Guza na pożarcie,czy też wypełnią swą powinność i staną w Jego obronie.
ponad 1 rok temu / bd
 
Czy ktoś ma jeszcze złudzenia co do dialogu chrześcian i żydów?
ponad 1 rok temu / ena
 
najpierw zakazali publikacji książek x.Kruszyńskiego, x.Trzeciaka, x.Pranajtisa, x.Faheya, x.Poradowskiego i teraz Hanna Lis może pleść androny. Zrób im psikusa i zapoznaj się z dziełami tych autorów !
ponad 1 rok temu / Pejot
 
Przed napisaniem , wniesieniem skargi -przeciwko Wielkiemu Duchem i Mądrością Ks. Pro. Tadeuszowi Guzowi -powinni poznać prawdziwą historie Polski i prawdziwą historię żydów.Komu służą zdrajcy Polski? Wobec obcych na kolanach w roli uniżonego sługi wobec Polaków prawdziwych patriotów oskarżający i poniżający. Co zrobił Judasz zdradzający Jezusa za 30 srebrników? Z pogardą za swoj czyn nie dał sobie rady.................
ponad 1 rok temu / Mateusz
 
Atakowali Polskę w mediach całego świata oskarżając o holokaust: pamiętacie film żydowskiej fundacji o "polskim holokauście"?! Na naszej ambasadzie w tym samym czasie w ich kraju napisano "mordercy" i namalowano symbol największych zbrodniarzy świata czyli swastykę. Symbol tych zbrodniarzy, którzy wymordowali 6 milionów naszych obywateli, z których działania straciliśmy wszystko i jesteśmy biedakami. Czy ktoś słyszał aby oskarżano współwinnych o wywołanie II WŚ stalinowskich czerwonych bandytów? Czy ktoś słyszał, aby Israel ubiegał się o odszkodowanie od Rosji za pomoc w budowaniu potęgi militarnej(udostępnienie surowców, poligonów, dostawy żywności) hitlerowskiej rzeszy?
ponad 1 rok temu / zielony
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.