DZIŚ JEST:   02   GRUDNIA   2020 r.

Św. Blanki Kastylijskiej
Bł. Rafała Chylińskiego
 
 
 
 

Dlaczego Niemcy przechodzą na islam? Były salafita tłumaczy powody konwersji

Dlaczego Niemcy przechodzą na islam? Były salafita tłumaczy powody konwersji
fot. REUTERS/Thomas Peter/FORUM

 Salafici dają młodym, zagubionym Niemcom nadzieję i poczucie wartości. Młodzi muzułmanie wierzą, że albo zostaną kimś ważnym w Państwie Islamskim, albo zginą w walce i otrzymają w raju od Allaha 72 dziewice.


Dominic Schmitz to młody Niemiec, który przez sześć lat należał do ruchu radykalnych salafitów. Wkrótce ukaże się w Niemczech jego książka. Z tej okazji udzielił wywiadu „Süddeutsche Zeitung”, tłumacząc, co przyciąga rodowitych Niemców do skrajnej islamskiej ideologii.

 

- Większość ludzi, którzy wyjeżdżają z Europy do Syrii, to osoby, które przeżyły jakieś załamanie, nie mają wykształcenia ani perspektyw. Przyciąga ich, gdy ktoś mówi: Posłuchaj, pomożesz swoim braciom i siostrom w Syrii, awansujesz szybko w hierarchii ISIS, będziesz mógł stać się komendantem, sędzią albo radnym miejskim. A jeżeli umrzesz, będziesz bez grzechu i otrzymasz w raju 72 dziewice – wyjaśnia Schmitz.

 

Były salafita zapewnia, że islamiści biorą wyobrażenie o dziewicach w raju całkowicie poważnie. - W raju będzie seks z dziewicami, w piekle będzie się karmionym ropą i krwią, palonym, nieustannie bitym w głowę kamieniem przez anioła – tłumaczy mężczyzna.

 

Schmitz wyjaśnia, że kluczową rolę w ruchu salafickim odgrywa Internet. W filmach na YouTube oraz na portalach społecznościowych salafici zdobywają popularność i docierają do ludzi z problemami, którym oferują „szczęście”. Salafizm oferuje młodym ludziom „miłość, bezpieczeństwo, strukturę, reguły, nadzieję. Prostotę. Wszystko, czego szuka młodzież” – mówi były islamista. - Najgorszy salafita jest zawsze lepszy, niż najlepszy niewierny – dodaje.

 

Sam Schmitz do ruchu salafickiego przystąpił mając zaledwie 17 lat. Islam przyjął w jednym z meczetów z rąk radykalnego imama. Jak mówi były ekstremista, w jego grupie „braci” 90 proc. członków było ludźmi, którym w życiu się nie powiodło: Nie szła im nigdy nauka, nie mieli dobrej pracy ani wykształcenia. - Kto pochodzi z dobrego domu, robi maturę, studiuje, nie zostanie salafitą – przekonuje Schmitz.

 

Były islamista przekonuje też, że członkowie jego ruchu całkowicie podporządkowywali się swoim imamom, panicznie bojąc się choćby pomyśleć o czymś, co byłoby niezgodne z Koranem. - Imamowie reprezentowali w naszych oczach czysty jak łza islam. Szyici byli dla nas zdrajcami, chrześcijanie bluźniercami, by nie wspominać o żydach – mówi Schmitz.


Były salafita wyjaśnia też, że dzisiaj ruch salaficki staje się coraz bardziej radykalny. Przed rokiem 2010, gdy Schmiz odszedł z ruchu,  „czymś” było jeszcze choćby gorliwe praktykowanie wiary.  -Teraz jest się kimś tylko wtedy, gdy jedzie się do Syrii – mówi Schmitz. A tam walczy się dla ISIS i ucina głowy.

 

Jako były salafita mężczyzna otrzymuje groźby. O ile jego odejście z ruchu „braci” nie interesowało, to gdy próbuje teraz publicznie przekonywać innych muzułmanów do porzucenia radykalizmu, jest atakowany. Dostaje smsy, maile i listy, w których grozi mu się śmiercią, życzy przejścia przez ciężką chorobę. Zdarzyło się też, że ktoś przyszedł pod drzwi jego domu, chcąc najwyraźniej go pobić.

 

Schmitz nie ma też wielkich sukcesów w odciąganiu salafitów od radykalizmu. - Jest trudniej wytłumaczyć salaficie, że jest na złej drodze, niż przekonać nazistę, że czarni to całkiem mili ludzie – przekonuje.

 

 

 

 

Źródło: „Süddeutsche Zeitung”

PachDATA: 2016-02-12 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszystkie religie są trzepnięte,a islam to jeszcze połączenie religii z systemem politycznym.Są różne mniej lub bardziej radykalne odłamy islamu,te radykalne wzajemnie się zwalczają nawet poprzez terroryzm.
ponad 3 lata temu / Johny Mnemonic
 
@Rozczarowany - no padłem :D
ponad 4 lata temu / AAA!
 
@pytacz: może z innych gatunków, nie tylko z Homo Sapiens? ;)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Wybaczcie mi za swobodny język ale ci konwertyci na islam to ćwoki-łudzą się że dostaną w raju 72 dziewice! I takie obietnice są dla mnie dowodem że Islamiści nie wierzą w Boga-Allah to ksywka szatana, i żal mi że tak wielu ludzi zostało zwiedzionych przez szatana i jego fałszywego proroka Mahometa.
ponad 4 lata temu / Aaron
 
Skąd Al-lach nabierze tyle dziewic? Pytanie całkiem poważne.
ponad 4 lata temu / pytacz
 
To ciekawe, że ci młodzi Niemcy tak często wyśmiewający się z wiary chrześcijańskiej czy też bardziej katolickiej, z wiary w Boga, w zmartwychwstanie, w wieczne niebo i wieczne piekło, widzące w tym ciemnotę i zabobon, tak łatwo łykają bajeczki o 72 dziewicach, które na nich czekają po śmierci. W tym nie widzą nic zabobonnego i ciemnego. Ciekawe, ze w dzisiejszych czasach tak często robi się k... z logiki. To chyba jakiś wyznacznik naszych czasów.
ponad 4 lata temu / Iw
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.