DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Dlaczego nie swastyka?

Dlaczego nie swastyka?
#UNIA EUROPEJSKA    #UNIA    #SYMBOLE    #SIERP I MŁOT    #SWASTYKA    #MŁOT    #PLAKAT    #ZNAKI

Głównym zadaniem katolickich europosłów powinno w najbliższych dniach stać się wyjaśnienie gigantycznego skandalu z nowym plakatem promującym Unię Europejską. Jest niedopuszczalne, by ufundowana na wartościach chrześcijańskich Europa zestawiała ze sobą krzyż oraz komunistyczny symbol sierpa i młota.


To znamienne, że dzisiejszym Europejczykom musimy przypominać o chrześcijańskich korzeniach ich kontynentu.  Wciąż musimy powtarzać współczesnemu człowiekowi, że gdyby nie ten znak, gdyby nie krzyż Jezusa Chrystusa, gdyby nie Kościół Katolicki, Europa nigdy nie byłaby tym, czym jest dzisiaj. Zestawienie świętego dla dziesiątek pokoleń Europy znaku ze znakiem wschodniego barbarzyństwa, niszczącego wszystko co powstało z wielkiej europejskiej cywilizacji , jest niesłychane.


W plakacie promującym UE – która dziś rzeczywiście przypomina siostrę ZSRS – sierp i młot znajduje się na szczycie symboli, które autorzy grafiki uznali za konglomerat dopuszczalnych dziś symboli. To znamienne, ale niezwykle niebezpieczne. Czy mamy odczytywać to jako sygnał wysłany nam przez Brukselę? Czy tygiel barbarzyńskich i pogańskich symboli zestawiony z krzyżem oznaczać ma, że we Wspólnocie od teraz będzie można – wzorem najbardziej znanych osób spod znaku sierpa i młota – skazywać miliony ludzi na śmierć głodową, lub rozkazywać europejskim żołnierzom strzelać w tył głowy jeńca? Czy tego chcą postępowi i nad wyraz tolerancyjni eurokraci? Cóż innego ma bowiem znaczyć umieszczenie na unijnym plakacie tego symbolu?


Zagrywka z sierpem i młotem jest wyjątkowo perfidna. W logice otwartych europejskich decydentów powstaje jednak luka. Skoro sierp i młot – jeden z symboli europejskiego totalitaryzmu – może być jednym ze znaków akceptowanych w UE, dlaczego na plakacie nie umieszczono drugiego znanego Europejczykom znaku? Wszak nazistowska swastyka w XX wieku współtworzyła mozaikę kulturową Europy, i to bardzo znacząco.

Nawet gdyby nie postrzegać sierpa i młota jako znaku zbrodniczej ideologii, koncepcja plakatu i tak nie ma większego sensu. Oto według twórców grafiki, sierp i młot, gwiazda Dawida czy muzułmański półksiężyc, pojawiają się w zestawieniu symboli częściej niż krzyż. To również pokazuje jak absurdalnym pomysłem było owo zestawienie. No chyba, że to ja się mylę. Że żadnego absurdu nie było. Europosłowie – chrześcijanie, szczególnie frakcja chrześcijańskich demokratów, powinni jak najszybciej dowiedzieć się, czy twórcom plakatu nie chodziło czasem o ukazanie tego, co dla mieszkańców Europy powinno według nich być najważniejsze. W drugiej kolejności wskazano to, co jest zaledwie akceptowane. Sierp i młot pojawia się na grafice pięciokrotnie, dokładnie tak jak azjatycki Yin i Yang. Gwiazda Dawida i półksiężyc czterokrotnie, krzyż – najrzadziej. Czy to aby na pewno przypadek?Sławomir Skiba


DATA: 2012-10-24 10:00
AUTOR: SŁAWOMIR SKIBA
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na tym plakacie nie powinno być Krzyża. Umieszczanie Tego znaku na pięcioramiennej gwieździe jest profanacją. Polacy muszą wystąpić z takiej "popapranej unii".
ponad 8 lat temu / pro-st
 
Zabrać Święty Krzyż z tego towarzystwa.
ponad 8 lat temu / chłopzewsi
 
Ależ jest pentagram. Całość to pentagram.
ponad 8 lat temu / @antylewus
 
Dokładnie. Nurt aktualnie dominujący w Europie jest tak odległy od katolicyzmu, że katolicyzm jest wobec niego czymś zewnętrznym, czasem nawet nowym.
ponad 8 lat temu / @Marek
 
jeszcze brakuje pentagramu- jak szaleć to na całego!
ponad 8 lat temu / antylewus
 
Odwroccie ten plakat do gory nogami, czy to nie wyglada jak pentagram z kozlem? Gdzie duzy krzyz (wtedy jest to odwrocony krzyz) i reka stanowia rogi kozla?
ponad 8 lat temu / MK
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.