DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Dlaczego lobby LGBT nie znosi prawdy? Kulisy napaści na Fundację Pro

Dlaczego lobby LGBT nie znosi prawdy? Kulisy napaści na Fundację Pro

Samochód i współpracownicy Fundacji Pro – Prawo do Życia zostali napadnięci w Warszawie przez lewicowych ekstremistów. Auto zostało pomalowane, plandeki pocięte, a agresorzy uszli przed policją. O kulisach napaści i wcześniejszych przypadkach przemocy „tęczowych” środowisk rozmawiamy z Janem Bieniasem, napadniętym kierowcą Fundacji.

 

Co pan robi w Fundacji Pro – Prawo do Życia?

Z Fundacją Pro – Prawo do Życia jestem związany ponad dwa lata. Wcześniej jako wolontariusz uczestniczyłem w pikietach. Kiedy rozpoczęły się tak zwane Marsze Równości Fundacja zaczęła robić na ulicach kampanie informacyjne. Ja pierwszą kampanię przeprowadziłem przed marszem we Wrocławiu. Od tego czasu informujemy Polaków o zagrożeniach związanych z ideologią LGBT. Organizujemy też mobilne pikiety informujące o aborcjach wykonywanych w poszczególnych miejscach w Polsce.

 

W Opolu w związku z pikietami przeciw aborcji stanął Pan nawet przed sądem.

Tak. W Opolu byłem formalnie oskarżony o to, że wjechałem pod prąd i tamowałem ruch. Pod prąd rzeczywiście wjechałem, to była moja nieuwaga. Natomiast jeśli idzie o zakłócanie porządku i rzekome sianie zgorszenia – bo próbowano tak to przedstawić -  to tutaj nawet sama prokuratura zażądała oddalenia tych zarzutów. W Opolu jest jeden aktywny medialnie policjant, który występował raz jako policjant, raz jako prywatny oskarżyciel posiłkowy. Jak się wyraził na procesie, chciał, żeby mnie skazali za cokolwiek, jeżeli nie za samą kampanię informacyjną o aborcji.

 

W sobotę doszło w Warszawie do bardzo agresywnej napaści na samochód Pro – Prawo do Życia. Co wywołało taką furię środowisk lewicowych?

22 czerwca rozpoczęliśmy w Warszawie kampanię „Stop pedofilii”. Najpierw odbyła się konferencja prasowa, a potem zaczęliśmy na ulicach kampanię informacyjną.

 

Co było napisane na plandekach samochodu?

Opisaliśmy, czego lobby LGBT chce uczyć dzieci: czterolatki masturbacji, sześciolatki powinny uczyć się wyrażania zgody na seks, dziewięciolatki pierwszych doświadczeń seksualnych. Lobby LGBT chce forsować edukację seksualną, żeby jak najwcześniej zainteresować dzieci seksem, żeby dzieci uczynić jak najwcześniej seksualnie dostępnymi. Chodzi o to, żeby kilkuletnie dzieci godziły się z takimi rzeczami.

 

Te informacje są, jak rozumiem, oparte na standardach edukacyjnych WHO, które są fundamentem karty LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego w Warszawie?

Tak, to jest dokładnie to. Trudno mieć więc do nas pretensje, że to pokazujemy, bo nie jesteśmy przecież autorami tych wytycznych.

 

Jak przebiegała od chwili startu akcja informacyjna? Szybko uaktywnili się skrajni lewicowcy?

Od początku dochodziło do licznych incydentów; mamy udokumentowanych osiem aktów napaści i wandalizmu. Niestety policja nie wyciągała na bieżąco konsekwencji wobec osób, które łamały prawo, więc jest logiczne, że te czyny eskalowały.

 

Jak to? Policjanci nie reagowali na bandyckie działania?

Nieszczególnie, głównie tylko spisywali i pouczali. Na przykład we wtorek rowerzysta wyłamał mi na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej lusterko. Uciekł, nie miałem możliwości go zatrzymać, bo zobaczył, że zgłaszam to przez telefon policji. Nie mam informacji, by cokolwiek wydarzyło się w tej sprawie. Co ciekawe, żeby zgłosić ten incydent, pojechałem na policję na ulicę Wilczą. Wyjeżdżając z Wilczej zostałem na ulicy zablokowany przez kilka osób. Pojawiła się policja, chciała wylegitymować tych ludzi, ale oni oświadczyli, że nie mają dowodów osobistych. W międzyczasie zamalowano nam rejestrację i… wszyscy uciekli. Policja działała bardzo chaotycznie, aktu wandalizmu dokonano w trakcie interwencji.

 

To zdumiewające, ale, zdaje się, symptomatyczne. Ataki ponawiano w kolejne dni?

Tak. Do wielu ataków doszło w piątek. Zostałem na przykład zablokowany na ul. Świętokrzyskiej na wysokości Pałacu Kultury przez młodą kobietę, która twierdziła, że nie mam prawa jeździć z takimi banerami. Później dołączyło do niej więcej osób, zagrodzili mi drogę. Przyjechała policja, pospisywała kogo się da, pouczyła – i tyle. Kilkaset metrów dalej przy skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej inna młoda kobieta wtargnęła na jezdnię i zamierzała mi wyrwać rejestrację. Chciałem ją zatrzymać do przyjazdu policji, ale wyrywała się tak mocno, że puściłem ją, obawiając się, że sama zrobi sobie krzywdę. Ponownie pojawiła się policja, ale nakazali mi po prostu odjechać. Później na placu Piłsudskiego kobieta jadąca na rowerze zaczęła mi zajeżdżać drogę, wjeżdżając bezpośrednio przed maskę, spowalniała ruch. Mnie i mojemu koledze udało się poinformować o jej zachowaniu policję; kobieta została pouczona i na tym się skończyło. Wkrótce na skrzyżowaniu Senatorskiej i placu Bankowego drogę zaszedł nam mężczyzna, a kilka innych osób rzuciło się na samochód i zaczęło pisać po plandekach oraz zamalowywać rejestrację. Wyszedłem z samochodu, a oni uciekli.

 

Do eskalacji doszło jednak w sobotę. Co się wówczas wydarzyło?

W sobotę jeździliśmy po Warszawie od godziny około 15.00. Do napaści doszło najpierw na placu Zbawiciela. Zostałem tam zablokowany samochodem przez mężczyznę – i to na podwójnych torach tramwajowych. Ludzie wtargnęli na jezdnię. Prosiłem, żeby nie blokowali – albo blokowali w innym miejscu, a nie na torach, ale nie odniosło to skutku. Kierowca w końcu uciekł, a ja ruszyłem i chciałem gdzieś przystanąć i poczekać na policję. Policja przyjechała, gdy szukając miejsca zostałem drugi raz zablokowany. Funkcjonariusze wysłuchali ludzi, którzy mnie blokowali oraz mnie. Nie zostały wyciągnięte żądne konsekwencje wobec blokujących. O człowieku, który zablokował mi drogę samochodem, nawet nic nie wiedzieli. Mnie natomiast oskarżono o zakłócanie porządku i wezwano na policję. Policjant nie chciał mi powiedzieć, czy tamte osoby również zostały wezwane, ale wszystko wskazywało na to, że nie. Schemat działania policji był więc dość typowy.

 

A zatem zablokowano Panu drogę na torach tramwajowych, stwarzając realne zagrożenie i… nic, ba, to Pan ma problemy!

Dokładnie. Później chcieliśmy się udać na ul. Marszałkowską. Wjechaliśmy w ul. Wilczą. Na wysokości ul. Wilczej 30 zobaczyliśmy mężczyznę, który często napada na nasze kampanie. Człowiek ów wyszedł na jezdnię i szedł na wprost nas środkiem drogi. Musieliśmy się zatrzymać. W kamienicy znajduje się jakiś lewicowy squat. Zaczęły z niego wychodzić jakieś osoby. Kilka z nich zachowywało się agresywnie. Krzyczeli, rzucali obelgi, uderzali w samochód. Wkrótce agresja słowna przeszła w czyn. Zaczęło się demolowanie samochodu. Mój kolega wysiadł z auta i dokumentował wszystkie zniszczenia. Wtedy napastnicy zwrócili uwagę na niego, bo nagrał różne akty dewastacji, to, jak cięli plandeki nożami i tym podobne. Chcieli odebrać mu telefon. On na to nie pozwalał, zaczęli go bić, rzucili na ziemię. Ja musiałem siedzieć w samochodzie, żeby kamera mogła nagrywać całą napaść. Gdybym wysiadł, to napastnicy mogliby wtargnąć do samochodu. Do grupy agresorów podeszła też osoba postronna, być może dzięki temu ostatecznie nic się nikomu nie stało, skończyło się na poturbowaniu. Mogło być jednak dużo gorzej, bo napastnicy mieli przy sobie noże ze stałą głownią, widać je na nagraniach, były tam osoby nastawione na bandyckie działania. Będę się domagał, by prowodyrzy odpowiedzieli za ten atak w sposób adekwatny do czynów. Później sytuacja się nieco uspokoiła, mój kolega wstał, chciałem odjeżdżać, ale nie mogłem - okazało się, że mamy pocięte opony. Podjechała wówczas policja, ale napastnicy uciekli do kamienicy przy ul. Wilczej 30. Funkcjonariusze nie próbowali ich złapać, nie chcieli wejść do kamienicy. Poinformowano nas, że możemy złożyć zawiadomienia na komendzie policji. Tak, niestety, wyglądają działania policji: jak się coś stało, to się stało, można po prostu zgłaszać.

 

Czy wiadomo, komu można przypisać odpowiedzialność za ten sobotni atak?

Myśmy nazwali ich tęczowymi bandytami. Sami napastnicy podali nam to na tacy: na masce samochodu nakleili nalepkę z logiem parady równości, jest tam kolorowa tęcza. Sprawcy podpisali się pod tym aktem wandalizmu i rozboju swoją „tęczową równością”. Z kamienicy, z której wybiegli napastnicy, zwisała ponadto flaga „Black Lives Matter”. Widać, że ci ludzie czerpią z międzynarodowych wzorców.

 

Fundacja Pro – Prawo do Życia od dawna spotyka się z różnymi atakami, ale ostatnie wydarzenia były chyba szczególnie brutalne?

Tak. Dochodziło do różnych incydentów, ale nigdy nie wydarzyło się coś takiego, jak w tę sobotę. Jeżeli ta sprawa nie zostanie załatwiona, a napastnicy nie odpowiedzą za swoje czyny, to znaczy, że w Polsce nie można mówić prawdy, bo każdy będzie mógł na człowieka o tym mówiącego napaść. Co będzie zatem kolejnym krokiem? Czy to, że ktoś zginie, zostanie zabity za to, że głosi niewygodne poglądy?

 

Rozmawiał Paweł Chmielewski

Czytaj także:
DATA: 2020-06-30 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
41
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kary za pedofili powinny zostać podwyższone przecież to obrzydliwe przestępstwo. Jest ideologia LGBT która często jest nie do zaakceptowania i są osoby LGBT które zasługują na bezpieczeństwo i równe prawa. Swoją drogą przemówienia Pana Prezydenta na temat ideologii były źle skonstruowane przez co można łatwo wyjąć fragment "LGBT to nie ludzie" jak ktoś nie potrafi przemawiać to się nie nadaje na polityka. Trzeba pamiętać zawsze że homoseksualizm nie równa się pedofili. Pedofilami mogą być homo hetero, kobiety i mężczyźni nie wolno generalizować bo to rani wiele osób które nikogo nie krzywdzą. Ja popieram związki partnerskie bo jak się kochają i opiekują sobą to nie potrafiłbym odmówić im praw. Jakby mój syn powiedział że jest gejem to oczywiście odczuwałbym lekki żal ale nie odrzuciłbym go, nadal bym go kochał i chciał żeby był szczęśliwy ale jestem przekonany że jest hetero
2 miesiące temu / Eric
 
Porządek lewicowy zawsze był budowany przez proletaryat. Nigdy przez jakieś wyższe sfery. Władze także zawsze wywodzą się tam z tego proletaryatu. Dlatego ci co budują, budowali porządek są najliczniejszą grupą która też broni tego porządku jako swojego.
2 miesiące temu / ws
 
Temat jak najbardziej do kampanii wyborczej. Za 9 dni II tura.
2 miesiące temu / Ryś
 
a ja się pytam szefa policji i ministra sprawiedliwości, czy już chociaż jeden przedstawiciel tej bandyckiej hołoty został zatrzymany, czy czekamy aż dojdzie do rozlewu krwi i kogoś ci ludzie zranią lub zabiją
2 miesiące temu / zapytam
 
W ciągu dekady skazano ok 1000 pedofili w tym 400 pedofili-homoseksualistów. O czym to świadczy? Problem pedofilii w społeczeństwie jest marginalny - na poziomie błędu statystycznego. U gejów pedofilia występuje oczywiście 20-40 razy częściej niż u hetero homo stanowią 1-2% populacji odpowiadają za 40% pedofilii ale nadal - w liczbach bezwzględnych to jest nic nie znaczący margines. na ok 200'000 polskich homoseksualistów w ciągu 10 lat na pedofilii złapano zaledwie 400. krzywdzący dzieci nawet sród LGBT to grupka niemal niedostrzegalna. Pojawia się inicjatywa "Stop pedofilii" i nagle LGBT odbija palma... nie rozumiem - dlaczego LGBT tak zapiekle bronią tych szczurów!? Czy tych 400 jest ważniejsze niż 200 tyś? Gdybym był homoseksualistą pierwszy zadałbym o oczyszczenie swojego ruchu z ludzi którzy krzywdzą dzieci, wkurzają hetero i plują do zupy reszcie!!!
2 miesiące temu / next
 
Lewaccy bojówkarze zaatakowali w sobotę w Warszawie furgonetkę akcji Stop pedofilii. Kierowca został pobity, a samochód zniszczony. Jak udało się ustalić reporterowi telewizji wPolsce.pl Maciejowi Zemle, osoby, które brały udział w ataku na kierowcę, przeszły szkolenie z taktyki miejskiej, które w listopadzie ubiegłego roku zorganizowano w Biennale Warszawa. Wszystko było opłacone z podatków płaconych przez warszawian. CO NA TO PiS?
2 miesiące temu / Ryś
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.