Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Dlaczego Kościół przetrwa ten kryzys? || Ja Katolik


Odtwórz w YouTube
 

Jakże modne dzisiaj jest mówienie o nienawiści do "takiego" Kościoła, jakże popularne jest przepowiadanie Jego końca i mówienie o przemijającej Jego roli. Czynią to duchowni, wierni świeccy... Katolicy. Tymczasem Kościół przetrwa. Dlaczego? Na program Ja katolik zaprasza Krystian Kratiuk.


DATA: 2021-01-12 13:11:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Przetrwa, bo jest BOSKI i SWIETY
1 miesiąc temu / pkorny
 
Ave Maria! Dziękuję za tą piękną i pełną nadziei refleksję. Kościół, prawdziwy, przetrwa, bo nastąpi triumf Niepokalanego Serca Maryi!
1 miesiąc temu / ewcia
 
Mogę chyba odpowiedzieć @kekonowi i Jurkowi. Księża, hierarchowie i w ogóle Kościół istotnie milczą, bo... nie mają nic sensownego do powiedzenia! Najbardziej ufne modły i inne "nadprzyrodzone środki zaradcze" nie pomogły, gdy po kolei strzelano w potylicę naszej kadrze oficerskiej w Katyniu i nie tylko, nie uratowały blisko 200 tys. niewinnych cywilów metodycznie mordowanych przez hitlerowców w płonącej Warszawie, nie pozwoliły przeżyć syberyjskich mrozów dziesiątkom tysięcy zesłańców, czasem małych dzieci, nie wybawiły tysięcy patriotów zamęczonych w katowniach UB. Pan Bóg najwyraźniej nie zamierza się wtrącać; niektórzy mówią, że "przebywa na przedłużającym się urlopie". Kościół nie sięgnie po te środki, gdyż - zapewne słusznie - spodziewa się, iż będą nieskuteczne, a to go do szczętu ośmieszy i pozbawi resztek autorytetu, o ile takowe gdzieś się ostały. I tyle!
1 miesiąc temu / Tak to widzę
 
Przetrwa ale w katakumbach. Sodomici rozwalą kościół który znamy w obecnej postaci albo tranformują go w ochydę spustoszenia. Tak będzie.
1 miesiąc temu / Jot
 
Kościół jako idea być może gdzieś tam przetrwa. Kościół, jaki znamy - wątpię. Dlaczego? Na własne życzenie. Wskutek zadufania, arogancji, a w sumie najpewniej po prostu niewiary swych ważnych funkcjonariuszy! Że bywało już gorzej, np. w czasach Borgiów? Może, lecz wówczas nie było mediów społecznościowych i ogólnoświatowego, swobodnego przepływu informacji i opinii! Nie było tylu kłopotliwych pytań! Nie było sprzysiężenia aż tak potężnych, wrogich sił! I proszę bez wyświechtanych sloganów, że "to ludzie są słabi i grzeszni". Tak, są, i po to właśnie powołano instytucjonalny Kościół, by ich słabość i grzech nie miała zgubnego wpływu na wiarę! Ale gdy słabość i grzech przeżarła wszystko, nawet "opokę" - jak ma się ostać to, co na niej zbudowano?!
1 miesiąc temu / D.L.
 
dlaczego biskupi nie sięgają po nadprzyrodzone środki walki z powszechnym zagrożeniem? Jeżeli zaraza jest dopustem Bożym na bezbożny świat no to jest potrzebne wezwanie wiernych do nadzwyczajnego nawrócenia, pokuty i przebłagania. Wezwanie wiernych i stanięcie na czele takich pokut. Pokut całodobowych, całomiejskich. No, ale skoro przed Bogiem nie upadamy, nie mamy sobie nic do zarzucenia, przemedytowania, zgadzamy się ze światem, zgadzamy się na potraktowanie świątyń jako jednego z obiektów publicznych, w którym dokonuje się wymiana dóbr, i w związku z tym mamy przeliczniki ilościowe na m2... Ale jak zmierzyć się z dopustem Bożym w tych warunkach?... Panie Boże ratuj nas maluczkich, daj mądrych duszpasterzy, bo biskupi już nas nie uratują, swoimi apelami poprzez media. Zresztą, te apele często jednają nas ze światem, a nie z Bogiem. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy się..."
1 miesiąc temu / Jurek
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.