DZIŚ JEST:   28   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
 
 
 
 

Dlaczego Grzegorz Wierzchowski został odwołany? Twitter wrze, minister edukacji uspokaja

Dlaczego Grzegorz Wierzchowski został odwołany? Twitter wrze, minister edukacji uspokaja
Grzegorz Wierzchowski. FOT.:Polskie Radio Łódź/YouTube

W niedzielę rano polska opinia publiczna dowiedziała się, że łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski został odwołany ze stanowiska. Emocje wzbudza szczególnie fakt, że zaledwie kilka dni temu w mocnych słowach skrytykował ideologię politycznego homoseksualizmu mówiąc o „wirusie LGBT”, zaś jego dymisji domagał się poseł Lewicy Tomasz Trela. Czy więc Wierzchowski został zwolniony za poglądy? Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński twierdzi, że nie, a między byłym kuratorem a wojewodą doszło na Twitterze do wymiany zdań.

 

„Szanowni Państwo! Ogromnie dziękuję za wsparcie. Potwierdzam, że wczoraj otrzymałem informację o odwołaniu mnie z funkcji kuratora oświaty. Widziałem się z Ministrem Dariuszem Piontkowskim jeszcze w środę. Nic o tym nie wspomniał” – napisał w nocy z soboty na niedzielę Grzegorz Wierzchowski.

 

 

Do jego wpisu odniosła się małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pisząc: „Twoje odwołanie bardzo przeżywam. Jestem pełna podziwu dla Ciebie za Twoją determinację w walce o bezpieczeństwo dzieci. Niewiele osób wie o Twoich samotnych bataliach w obronie dzieci i paskudnym hejcie na Ciebie. Ja wiem i bardzo Ci dziękuję za nieugietą postawę”.

 

 

W innym zaś miejscu kurator Nowak potwierdziła, że Grzegorz Wierzchowski rzeczywiście został odwołany – to o tyle istotne, że konto Twitterowe, gdzie pojawiła się owa informacja, jest stosunkowo nowe i można było obawiać się o wiarygodność doniesień. „Potwierdzam. G. Wierzchowski poinformował mnie o odwołaniu Go z funkcji przez Ministra. Nic nie wiem o powodach. Grzegorz od lat zmaga się samotnie z organizacjami LGBT, które wchodzą w łódzkim do szkół z poparciem samorządów PO. Walczy z ich oskarżeniami w sądzie. Broni dzieci” – napisała małopolska kurator, a sprawa odwołania Wierzchowskiego rozgrzała prawicową część polskiej opinii publicznej niemalże do czerwoności. Wiele osób w mediach społecznościowych zadeklarowało solidarność z byłym łódzkim kuratorem.

 

 

Tymczasem rzecznik MEN Anna Ostrowska poinformowała PAP, że wniosek wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora trafił do resortu na początku ubiegłego tygodnia. Warto odnotować, że z wpisu Grzegorza Wierzchowskiego wynika, że podczas środowego spotkania z ministrem edukacji narodowej Dariuszem Piontkowskim szef resortu miał nie wspominać o jego odwołaniu.

 

W końcu głos w sprawie zabrał wojewoda Tobiasz Bocheński, który napisał na Twitterze: „W piątek, 14.08 wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami. Dziękuję Panu Grzegorzowi Wierzchowskiemu za dotychczasową współpracę”.

 

 

Tym samym wojewoda zaprzeczył, jakoby odwołanie łódzkiego kuratora miało związek z jego słowami o ruchu LGBT. Grzegorz Wierzchowski odpowiedział jednak na Twitterze Tobiaszowi Bocheńskiemu zauważając, że nie odbyli wcześniej rozmowy na temat sytuacji w łódzkiej oświacie, co miało być – wedle słów wojewody – powodem odwołania kuratora.

 

„Panie Wojewodo Tobiaszu Bocheński, szkoda, że nie znalazł Pan nawet chwili ani w piątek, ani wcześniej, żeby porozmawiać o tej sytuacji ze mną i przykro mi, że dowiaduję się o tym via TT. Czy doradził Panu tak doradca, który wcześniej był w Nowoczesnej? Dla ścisłości – nie rozmawiał Pan ze mną nigdy o sytuacji w oświacie, odkąd jest Pan Wojewodą. Skąd ta nagła wiedza?” – napisał na Twitterze były już łódzki kurator oświaty.

 

 

 

Głos w sprawie zabrał również sam minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, który zapewnił na antenie Polskiego Radia 24, że odwołanie łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego nie miało żadnego związku z jego poglądami na temat ideologii LGBT. – Fakty były takie, że już kilka miesięcy temu miałem sygnały mówiące o tym, że powinna nastąpić zmiana na stanowisku kuratora w Łodzi – mówił.

 

Dariusz Piontkowski poinformował, że to wojewoda łódzki zwrócił się z formalnym wnioskiem o odwołanie Grzegorza Wierzchowskiego. – Znacznie wcześniej go zapowiadał. Ja ten wniosek zaakceptowałem i nie miało to żadnego związku, jeszcze raz powtórzę, z poglądami kuratora łódzkiego na temat LGBT i jego ostatnimi publicznymi wypowiedziami na ten temat – podkreślił.

 

Szef MEN przekonywał, że odwołanie kuratora miało podstawy merytoryczne i wynikało z oceny tego, jak sprawował on funkcję i jak współpracował z innymi instytucjami, m.in. z wojewodą.

 

Piontkowski zapewnił również, że stanowisko rządu w sprawie „obrony polskich szkół przed propagandą środowisk lewicowych” nie zmieniło się i nadal jest realizowane. Dodał, że „rodzice mają prawo do tego, aby szkoła była miejscem bezpiecznym nie tylko pod względem zdrowotnym, ale także ideologicznym i muszą mieć pewność, że dzieci będą tam stykały się z takimi poglądami, jakie mają w domach, a nie że ktoś będzie narzucał jakieś swoje poglądy”.

 

Źródło: Twitter / wpolityce.pl / Polskie Radio 24

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-08-24 08:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Grają w jednej drużynie PiS i PO.Marsze LGBT były ochraniane przez policję opłacaną przez państwo.O czym tu mówić?Kuratora usunęli,bo popierają tęczowych.
2 miesiące temu / Elabin
 
Prawdziwy Polak katolik. Krzywda mu się nie stanie. Znajdą mu nową fuchę.
2 miesiące temu / Edek
 
Ale jakoś nie wyartykułował przewinień czy błedów w działaniu kuratora. Zapewne podobnie będzie z ustawą Ziobry o prewencyjnym wywłaszczaniu. Wystarczy oskarżyć bezpodstawnie, bez sądu a pozbawią cię własności zgodnie z kursem NWO
2 miesiące temu / grimm
 
Wygląda na to iż PIS to "prawica" bezobjawowa?
2 miesiące temu / t
 
PiS likwiduje wszystkich za 'odchylenia prawicowe'! Pamiętacie jeszcze wypowiedzi byłego prezydenta Lecha Wałęsy o wzmacnianiu 'lewej nogi'? PiS robi to samo: likwiduje patriotów i wzmacnia lewackie barbarzyństwo.
2 miesiące temu / Wolski
 
W Łodzi lewica rządzi - PiS jeno statystuje, układa się po cichu z PO i nie ma nic do gadania. Straszny klimat.
2 miesiące temu / Tom Bombadil
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.