DZIŚ JEST:   11   GRUDNIA   2019 r.

Św. Damazego I, papieża
Św. Daniela, pustelnika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


co sie dzieje na tej stronie???
3 miesiące temu / kompot
 
Niewiele się dowiedziałem i mam wrażenie, że autor też niewiele rozumie o co chodzi z tym synodem amazońskim.
3 miesiące temu / czloax
 
W dobie internetu ? Nie wszyscy potrafią szukać. Nie wszyscy chcą WIEDZIEĆ bo to bardzo BOLESNE i weryfikuje nasze błędne myślenie o współczesnym kościele. Fakt, że daliśmy się oszukać ośmiesza nas wobec siebie i innych. Zatem lepiej udawać, że nie wiemy, nie rozumiemy. Wystarczy,że słuchamy Proboszcza i przyjmujemy jego życzenia smacznego obiadu. Jakby co nie chodzimy do kościoła dla Księdza ale dla Pana Boga. To, że nie ma już Kazań i Katechez K.K. nie przeszkadza nam i czyni życie radosnym. Brak świadomości zwalnia od odpowiedzialności. OGROM KŁAMSTWA i OSZUSTWA tak PRZYTŁACZA SZUKAJĄCEGO PRAWDY, że człowiekowi trudno oddychać a co dopiero mówić o TAK WIELKIM ZRANIENIU ze strony osób uważających się za sługi Jezusa Chrystusa. Eksperymenty na żywym Ciele Jezusa Chrystusa sa dokonywane od lat 50-tych. a NIE DOPIERO TERAZ. Sama nazwa LEWICA "katolicka" jest NADUŻYCIEM . Albo ktoś jest katolikiem albo lewakiem.
3 miesiące temu / iskierka
 
nie do końca jest to tłumaczenie w dobie internetu i wstyd bo..ateiści i przeciwnicy KK jakoś to wiedzą i dyskutują o tym na forach ze swojego punktu widzenia ale wiedzą
3 miesiące temu / @iskierka
 
Uczciwość nakazuje dodać że nie tylko w Amazonii ale i w polskim Kościele stanowczo zbyt wiele rzeczy dzieje się ponad głowami i "z dala" od milionów polskich wiernych. I nie chodzi o sprawy takiego teologicznego formatu jak celibat, tylko prozaiczne jak np. zarządzanie finansami i majątkiem wspólnoty wszystkich wiernych którą jest Kościół.
4 miesiące temu / moja opinia
 
Cóż za zarzut :"Skala niewiedzy katolików .. jest przerażająca. " A niby skąd mają WIEDZIEĆ co się DZIEJE w EWOLUUJĄCYM nowym kościele przekazującym OCENZUROWANE INFORMACJE ? To nie brak wiedzy o synodzie JEST przerażający tylko stan umysłu i stan WIARY BISKUPÓW biorących UDZIAŁ w synodzie koncentrującym się na liberalnej, a nawet radykalnej agendzie. Dziś lewacy mają szerokie wpływy i znajomości w Watykanie. Ciekawe co napisze La Stampa ?
4 miesiące temu / iskierka
 
@ tradycja: W pełni podzielam Twoje stanowisko i w sprawie ortodoksji nie mam większych wątpliwości. Moją wypowiedź należy odczytywać, jako rodzaj figury retorycznej... i tyle! Tym razem myślę jednak, że ten synod może okazać się przysłowiową kroplą, która przepełnia czarę!
4 miesiące temu / Karol
 
Pierwsza pieczeń: Przejęcie kontroli nad bogatą w surowce mineralne Amazoni~ przez tzw. NWO. Dla gawiedzi idą dwie argumentacje, 1. Słaba Brazylia nie da rady zarządzać Amazonią, a ona jest za ważna, żeby ją pozostawić Brazylii. 2. Rabunek przykrywa się nośnym bełkotem eko, żeby porwać młodych. Druga pieczeń: Reaktywacja herezji teologii wyzwolenia przygotowanej przez duchowne lewactwo niemieckie oraz wykorzystanie eko-bełkotu oraz brei new-age do wysadzenia w powietrze celibatu. Niemcy & spółka posoborowa już czekają w blokach startowych. Taki oto skok na skarby i raban.
4 miesiące temu / Jamci
 
@Karol - obawiam się, że i ten synod nie rozwieje wątpliwości co Franciszka. Zapomniałeś już o zezwoleniu na Komunię dla cudzołożników wynikającą z adhortacji Amoris Laetitia? Przez dwa lata temat był wałkowany, zarzuty, dubia, listy zaniepokojonych katolików - i w końcu zapadła cisza, bo żadnej odpowiedzi katolicy się nie doczekali. Już prawie nikt nie porusza tego tematu, gdyż na samej górze został celowo zamilczany, a po cichu w różnych krajach dopuszcza się rozwodników w nowych związkach do Komunii świętej za zgodą Franciszka. Czy to świadczy o trzymaniu się ortodoksji? Przypuszczam, że po synodzie amazońskim będzie tak samo; najpierw wzburzenie, potem przyzwyczajenie i stopniowe przyjęcie proponowanych zmian. To jest tzw gotowanie żaby, które cały czas jest stosowane przez Watykan.
4 miesiące temu / tradycja
 
Pamiętam bardzo mocną akcję ratowania lasów Amazonii przed około 40 laty. Organizacje ekologiczne za pieniądze ofiarodawców wykupywaly ziemię Amazonii której darczyńcy mieli być symbolicznie współwłaścicielami. Po latach podejrzewam że te firmy stały się największymi eksploatowano Amazonii. Ekologia to forma ukrytych interesów lewicy reprezentującej zachłannych ukrytych pod czerwoną tarczą bankierów. Wzorują się na Józefie zarządcy w Egipcie że Starego Testamentu.
4 miesiące temu / Wiwi
 
Sami wszystko powycinali, środowisko naturalne zatruli, jak nikt inny, a teraz nawet nie posadzą od nowa lasów u siebie, choć wrzeszczą, że co2 jest taki wielkim problemem, tylko będą tłamsić rozwój innych krajów. Bo to właśnie na tym polega "ekologia". Udział niektórych ludzi Kościoła w tym procederze jest zastanawiający...
4 miesiące temu / sp
 
Ten synod rozwieje wszelkie wątpliwości co do ortodoksyjności Franciszka. Dobrze zatem, że się odbędzie. Wreszcie jednoznacznie zakończy ten męczący i duszny klimat NIEDOPOWIEDZEŃ w Kościele, który - mnie osobiście - męczy już od kilku lat!
4 miesiące temu / Karol
 
Proponuję zorganizować delegację z osób, które znają się na rzeczy i poinformują Papieża o stanie faktycznym. Trzeba działać.
4 miesiące temu / Szyszka
 
to albo-"w końcu Bóg stworzył Ziemię dla wszystkich. Powietrze i woda są wspólne w tym sensie, że nikt nie może powiedzieć, że jest właścicielem powietrza lub oceanu. Są one dostępne dla wszystkich, którzy mogą z nich korzystać i cieszyć się nimi." albo ? własność ? przemyślcie to jeszcze raz b, Jezus też nie był fanem własności,a my używamy jednak określeń -czyjaś przestrzeń powietrzna czy wody terytorialne planeta jest wspólna i nie da się z niej uciec
4 miesiące temu / chichot
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.