DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Dla większej Jego chwały. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pomogło w budowie kaplic w Sudanie Płd.

Dla większej Jego chwały. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi pomogło w budowie kaplic w Sudanie Płd.
PCh24.pl

Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i współpracy z Misjonarzami Kombonianami Serca Jezusowego oraz Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w Sudanie Południowym udało się wybudować dwie kaplice. Za sprawą hojności ludzi dobrej woli, nasi afrykańscy bracia w wierze mogą już korzystać z nowych obiektów.

 

To była sprawnie przeprowadzona akcja. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi dotarło do ludzi dobrej woli, którzy zechcieli wspomóc budowę dwóch kaplic w Sudanie Południowym – w miejscowości Kowic oraz Piirciok. Na inwestycje udało się zebrać niezbędną kwotę 200 tys. zł.

 

Budowa pierwszej kaplicy w Sudanie Południowym ruszyła jeszcze w grudniu 2019 roku, tuż po zakończeniu zbiórki organizowanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. W styczniu 2020 roku widoczna była już bryła kaplicy w Kowic. W lutym przystąpiono do prac przy konstrukcji dachu. W tym czasie w Piirciok wbita została „pierwsza łopata”. Mimo trudności, prace w obu miejscach postępowały: stan surowy, wykończenie i wreszcie ostatnie szlify. Kaplica w Kowic była gotowa w maju. Miesiąc później także i w Piirciok nastąpił finał prac.

 

Kaplica w Kowic przyjmie wezwanie Dobrego Pasterza, w Piirciok - Chrystusa Króla. – Wydaje mi się, że to są bardzo wymowne dedykacje. Chcemy, aby ludzie poznali Pana Jezusa jako Pasterza łagodnego, troszczącego się o nas. Szczególnie dla plemion pasterskich jest to bardzo ważne. Chcemy, aby poznali Go też jako Króla nas wszystkich i całego wszechświata – podkreślił posługujący w Sudanie Południowym, ojciec Krzysztof Zębik MCCJ.

 

Kaplice już służą wiernym. Niemniej, z uwagi na ograniczenia związane z koronaworusem, parafianie wciąż czekają na ich poświęcenie. To planowane jest jeszcze w 2020 roku. - Kowic stawia pierwsze kroki, ponieważ to nowe miejsce, zaś, przejeżdżając obok Piirciok, zastałem kaplicę pełną ludzi, więc to dobry znak – mówi ojciec Krzysztof Zębik MCCJ.

 

Świątynie będą miały wiele zastosowań. Oprócz wspólnych modlitw i odprawianych Mszy Świętych, będą w nich prowadzone także kursy i warsztaty, dzięki czemu miejscowa społeczność będzie mogła wzrastać w wierze. Kaplice będą również sporą pomocą dla pobliskiej szkoły, w której zajęcia edukacyjne w klasach wciąż odbywają się pod drzewami, a podczas pory deszczowej nie jest możliwe prowadzenie nauczania. - Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę niezwykle potrzebną kampanię i dołożyli swoją cegiełkę do powstania tych dwóch świątyń – podkreślił o. Krzysztof Zębik.

 

 

Zobacz zwiastun rozmowy z ojcem Krzysztofem Zębikiem.

Cała rozmowa już wkróce!

Tylko na kanale PCh24 TV i na PCh24.pl

 

Więcej informacji na: dlaSudanu.pl, PiotrSkarga.pl

MA


DATA: 2020-11-27 08:19
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.