DZIŚ JEST:   20   LUTY   2019 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Dla dobra dzieci odwołali dzień matki. Powód, to „różnorodność kultur i rodzin”

Dla dobra dzieci odwołali dzień matki. Powód, to „różnorodność kultur i rodzin”
Zdjęcie ilustracyjne Fot. melbia/sxc

Po raz kolejny rodzina stała się tematem politycznym. Tym razem za sprawą belgijskiej szkoły, która postanowiła odwołać obchody Dnia Matki. Wszystko to rzecz jasna z uwagi na dobro dzieci, które żyją w różnych kulturach i różnych „rodzinach”.

 

Dzień Matki, to święto polityczne – tak uznała dyrekcja jednej z belgijskich podstawówek i odwołała obchody tego pięknego dnia. Uzasadnienie takiej decyzji dotarło do rodziców w formie oficjalnego oświadczenia. Okazało się, że świętowania nie będzie, bo w wielu klasach są dzieci z rozbitych rodzin, które nie mają obojga rodziców. Dyrekcja uznała więc, że Dzień Matki obchodzony w szkole wywołałby u nich traumę.

 

Na tym nie koniec – i to zdaje się był decydujący element decyzji – urażone mogłyby się również poczuć dzieci, które wychowują się w „rodzinach” homoseksualnych. Dyrekcja postanowiła więc uniknąć sytuacji, w której część dzieci mogłaby się poczuć niekomfortowo.

 

Decyzja władz placówki nie spotkała się ze zrozumieniem rodziców, którzy uznali, że idąc tą drogą szkoła doprowadzi do tego, że dzieci zapomną o belgijskich tradycjach i kulturze. Dyrekcja szkoły nie spodziewała się takiej reakcji. Sama wyjaśniła, że jej intencje były dobre i nikt nie spodziewał się, że na odwołania Dnia Matki rodzice, ale i media zareagują tak krytycznie.


Źródło: rmf24.pl, wprost.pl

MA


DATA: 2017-05-15 10:00
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

????????????????
ponad 1 rok temu / 123456780
 
nikomu niczego nie odbieram, rodzice raczej kochają swoje dziecko niezależnie od tego czy im powie wierszyk na dzień mamy i taty publicznie czy nie. chodzi tylko o to co czują moje dzieci i ja co rok przez kilka tygodni poprzedzających dzień taty. mnie to przerasta. inni rodzice mają super święto, emanują szczęściem a ja nie mogę powstrzymać łez.. bo nie dość że mamy trudniej, jesteśmy okaleczona rodziną to jeszcze przy okazji takich uroczystości rozdrapywana jest ta nasza rana do krwi! to po prostu boli wtedy o wiele bardziej. jestem jak najbardziej za normalnością, ale ponieważ coraz częściej jest inaczej to rzeczywiście żeby nie krzywdzić niewinnych i to już skrzywdzonych (np. dzieci) nie dziwię się że odwołują takie święto.
ponad 1 rok temu / samotna mama
 
Odwołać Dzień Matki przez pederastów?!Jak człowiek pomyśli, że zobaczył już szczyt perwersji, to współcześni europejczycy udowodnią mu za każdym razem, że da się jeszcze gorzej. To wstyd, że paradoksalnie w dzisiejszych czasach wielu muzułmanów postępuje bardziej po chrześcijańsku niż zdegenerowani Europejczycy. Ten kontynent naprawdę zmierza do zagłady, jeśli tutejsi się nie nawrócą.
ponad 1 rok temu / kribac
 
Widać rodzicom to odpowiada. Skoro Bracia Miłosierdzia w swoich ośrodkach dla psychicznie chorych w Belgii będą dokonywać eutanazji, a Watykan milczy, to już nic mnie nie zdziwi.
ponad 1 rok temu / Katarzyna
 
@samotna mama. Nie lubię moralizować i jestem z daleko aby Cię oceniać, ale dlaczego innego dzieci z powodu niedojrzałości ojca Twoich dzieci, a być może także z Twojej osobistej postawy miąłyby być pozbawione możliwości uczestniczenia w obchodach np. dnia ojca ? To wina nas dorosłych (chociaż nie zawsze jest to działanie od nas zależne np. śmierć jednego z rodziców), że dzieci cierpią z powodu braku mamy lub taty. Jak bardzo nie potrafimy się porozumieć i z taką łatwością rozwodzimy się - to smutne, że współczesne dzieciństwo napotyka na brak odpowiedzialności rodziców. Wybacz, ale mam nadzieję, że zrobisz wszystko, aby zarówno Twoje dzieci, jak i inne dzieci nie musiały cierpieć z powodu niedoskonałości i braku odpowiedzialności mamy lub taty. Uważam, że nie masz prawa innym dzieciom odbierać tego co dla nich istotne i ważne - bycia kochanym tak przez mamę, jak i przez tatę. Wierzę, że jesteś super mamą a brak ojca wynagradzasz swoim dzieciom w stosowny sposób.
ponad 1 rok temu / odszkodowania
 
zachodnie postchrześcijańskie społeczeństwa to inny rodzaj morlaności i postępu, w ocenie szkół wprowadzających nowy porządek moralny i etyczny matką albo ojcem ma być już niedługo probówka !
ponad 1 rok temu / GMO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.