DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Diecezja paryska chce, by kapelani mogli towarzyszyć chorym na koronawirusa

Diecezja paryska chce, by kapelani mogli towarzyszyć chorym na koronawirusa
źródło: pixabay.com
#KORONAWIRUS    #SZPITAL    #FRANCJA    #PARYŻ    #KAPŁAN    #WIARA    #MODLITWA

Podczas gdy zbyt często w czasie kwarantanny - pomimo poświęcenia lekarzy i pielęgniarek - chorzy umierają samotnie w szpitalach, w domach  starców i we własnym miejscu zamieszkania, Wikariusz Generalny Diecezji Paryskiej, ks. Benoist Sinety chce, by kapelani mogli być przy łóżkach chorych, niosąc im wsparcie religijne.

 

- Kiedy w chwalebnej trosce o rzetelną informację, ekipy telewizyjne mogą czasami wchodzić na izbę przyjęć do szpitali, by śledzić wspaniałą pracę zespołów medycznych, wydaje mi się, że  tak samo ważna jest obecność księży kapelanów przy umierających i chorych (...) – deklarował duchowny.

Jego zdaniem „chorzy, lub rodziny wyrażające takie życzenie w ich imieniu, chcący skorzystać z obecności duchownego ich religii, powinni mieć taką możliwość, by razem się modlić, trzymać się za ręce i nie pozwolić im umrzeć bez duchowego wsparcia, którego mogą potrzebować”.

Wikariusz generalny uważa, że księżą kapelani zaakceptują dobrowolnie wypełnienie tej misji - wysłuchania chorych i udzielenia im duchowej pomocy, której domaga się wielu lekarzy i pielęgniarek.

- Zaangażowanie zespołów medycznych i ich wyjątkowe poświęcenie, które wykazują, nie może uzasadniać odmowy tego, co jest cechą naszej cywilizacji. Nie pójście do łożka umierających oznacza pozostawienie otwartego pola na formę porzucenia, nie ciała człowieka, lecz jego duchowości. To może zachęcać chorych do robienia wszystkiego, aby uniknąć szpitala z obawy przed taką sytuacją, co na stałe zaszkodzi „duszy” naszego systemu opieki zdrowotnej, a szerzej naszemu krajowi –
wskazywał ks. Sinety.

 „Skoro ekipy medyczne zgadzają się postępować zgodnie z podanymi instrukcjami, po co odmawiać najbardziej bezbronnym korzyści z braterskiej obecności, tam gdzie nauka jest bezradna?” – pytał wikariusz generalny diecezji paryskiej.

 

FLC

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-03 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od początku istnienia Kościoła na ziemi kapłani zawsze byli przy umierających, a zarazy były dużo grozniejsze. Chwała za takich dzisiejszych Boromeuszy, Szymonów, Chylinskich...
3 miesiące temu / Mao
 
czy oni żyli dotychczas w kosmosie i nawracalo marsjan i merkurian
3 miesiące temu / nonsens
 
Bogu dzięki za taka postawe duchownego! To b.b.wazne,ludzie beda umierac i cierpiec ale obecnosc ksiedza moze zmienic sens tych tragedii i uratowac ludzi dla nieba.
3 miesiące temu / Ell
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.