DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Diecezja Lyon promuje Komunię Świętą dla wszystkich

Diecezja Lyon promuje Komunię Świętą dla wszystkich
fot. Andrzej Sidor/FORUM

Do niemieckich zwolenników udzielania Komunii Świętej osobom rozwiedzionym dołączyła diecezja w Lyonie, na czele, której stoi prymas Francji, ks. kard.Philippe Barbarin. Na jego ręce przekazano tzw. „Syntezę Diecezjalną”. Przesłano ją również do Konferencji Episkopatu Francji.


Kardynał Barbarin uchodzi za konserwatystę i jak dotychczas udało mu się zachować obraz diecezji pielęgnującej pewne tradycje. Hierarcha wielokrotnie otwarcie bronił życia, popierał wszystkie manifestacje organizowane przez stowarzyszenia pro-life. Nie mniej jednak i on ulega progresywnym prądom. W katedrze w Wersalu 4 stycznia 2011 . kardynał powiedział, że nauczył się na pamięć muzułmańskiego wyznania wiary, głoszącego: „Wyznaję, że nie ma innego Boga niż Allah, a Mahomet jest jego prorokiem”. Purpurat wyznał, że recytuje ją przy umierających muzułmanach.

 

W „Syntezie Diecezjalnej”, ogłoszonej publicznie, diecezja w Lyonie angażuje się zdecydowanie na rzecz dopuszczenia do Komunii świętej osób rozwiedzionych. Napisano w niej: „Jest czymś bardzo pilnym wyjście z tego okresu, w którym rozwiedzeni, żyjący w drugim związku, są wykluczeni z życia sakramentalnego, a przede wszystkim z Eucharystii”.


Dokument atakuje fundamenty małżeństwa. Nie ma w nim mowy o złu wynikającego z rozwodów, grzechu, poprawie i cierpiących dzieciach. Nie znajdziemy także fragmentów opisujących społecznych skutków do jakich prowadzi plaga rozwodów. Nie wspomina się w nim o Bogu.

 

Synteza opiera się na całkowicie kłamliwych argumentach. Stwierdza się w niej m.in., że dzieci rozwodników są wykluczone z sakramentów, że homoseksualiści nie mogą się spowiadać i dostąpić łaski przebaczenia.

„Czy jesteśmy pewni, że Jezus odmówiłby Przebaczenia i swojej Eucharystii rozwiedzionym, którzy ponownie zawarli związek małżeński i homoseksualistom, ten który dał wodę życia Samarytance, pozwolił Judaszowi wziąć chleb Ostatniej Wieczerzy i przede wszystkim, który zmarł ze słowami Ojcze przebacz im….Kim jesteśmy, by decydować?” - napisano w dokumencie.

 

W dokumencie znajdziemy postulat Komunii nie tylko dla rozwiedzionych, ale także dla homoseksualistów. W żadnej jego części nie mówi się o grzechu jaki czynią.

 

Z dokumentu wynika, że grzech nie popełnia ten, który narusza boskie przykazania, ale Kościół, który odmawia dostosowania swojej doktryny do kaprysów człowieka.

 

 

Franciszek L. Ćwik
DATA: 2015-04-13 08:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wczoraj wieczorem mój tekst nie przeszedł z nieznanych powodow. Chcialem wyprostować kilka spraw. -Tekst Pana Franciszka jest tłumaczeniem części tekstu Xavier?a Celtillos z tej strony: http://www.medias-presse.info/le-diocese-de-lyon-promeut-la-communion-pour-tous/29042 (nie rekomendowalbym tej strony do czerpania wiedzy na temat Kosciola we Francji), - Na stronie oficjalnej diecezji Lyon można się dowiedzieć, ze duszpasterstwo rodzin wraz z innymi osobami przekazalo egzemplarz ?syntezy diecezjalnej? kard.Barbarin (tak samo jak i Konferencji Episkopatu Francji) ? co nie oznacza, ze kardynal jest za (jak i cala Konferencja). - Wiele diecezji we Francji zbiera opinie wiernych w związku z Synodem na temat Rodziny i wierni nieraz wypisują głupoty. Dlatego uważam, ze tekst P.Franciszka wprowadza niepotrzebne zamieszanie.
ponad 5 lat temu / Andrzej
 
honys Paweł VI1975 Swąd Szatana dostał się przez szczelinę do Kościoła . To "Synagoga Szatana " z Apokalipsy Św Jana tj Masoneria dostała się do wnętrza Kościoła ma zamiar go zniszczyć Matka Boża pokona tego węża.A ty nie kpij z wiernych Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 
Panie Moderatorze, Jest mi przykro, ze moj komentarz wyslany wczoraj przed polnoca nie zostal uznany za godny wyswietlenia. Jezeli strony katolickie manipuluja informacjami, to czego mamy sie spodziewac po innych.
ponad 5 lat temu / Andrzej
 
Coś mi tu nie gra. Allah nie jest Bogiem dla chrześcijanina. A Mahomet nie jest dla chrześcijanina prorokiem. Jest zwykłym arabskim homoseksualistą i pedofilem żyjącym w średniowieczu. Zatem biskup który wyznaje że "nie ma innego Boga niż Allah, a Mahomet jest jego prorokiem" nie jest chrześcijaninem, lecz muzułmaninem. Ba ! taki biskup chyba nawet nie jest już biskupem, skoro dokonał publicznego aktu wiary obcej religii.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Ten pan powinien się jeszcze douczyć: "Allach nie ma syna".
ponad 5 lat temu / wilk na purpurowo
 
Praktyk hierarcha którego działania są nie zgodne z Magisterium Kościoła powinna zostać nałożona na niego przez władze kościelne kara Ekskomuniki.
ponad 5 lat temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.