DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Diecezja kielecka: Noc Świętych - zamiast pogańskiego Halloween

Diecezja kielecka: Noc Świętych - zamiast pogańskiego Halloween
Francesco Botticini

„Święci na czas pandemii” to hasło, które towarzyszy tegorocznym obchodom Nocy Świętych, zaplanowanych w wielu parafiach diecezji kieleckiej w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych.

 

Inicjatywa ta, to alternatywa dla Halloween, a zrazem przypomnienie, że każdy jest powołany do świętości. Zakłada wspólną modlitwę i czuwanie przy relikwiach świętych i błogosławionych.
W czasie, który zdominował temat pandemii, organizatorzy chcą zwrócić uwagę na świętych i błogosławionych, którzy w czasach zarazy odznaczali się heroiczną postawą pełną gotowości do poświęceń i wyrzeczeń.

 

Główna uroczystość Nocy Świętych pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego, odbędzie się w kościele akademickim w Kielcach (ul. Wesoła 54) w sobotę, 31 października 2020 r., o godz. 20.00. Po Mszy ks. dr hab. Marcin Kowalski wygłosi tematyczną konferencję. Jeżeli sytuacja związana z obostrzeniami się nie zmieni, wydarzenie będzie również transmitowane online.

 

Noc Świętych zaplanowano m.in. w Łopusznie, Miechowie, Piekoszowie, Strawczynie i Małogoszczu. Tam uroczystości odbywanej przy historycznej kaplicy na cmentarzu, będzie przewodniczył bp Andrzej Kaleta.

 

Nasza parafia także planuje Noc Świętych w Skalbmierzu, rozpoczynamy o godz. 17 – informuje ks. Marian Fatyga, proboszcz i dziekan w Skalbmierzu. – U nas Noc Świętych będzie transmitowana – zapowiada dziekan buski ks. Marek Podyma.

 

Bóg zaprasza każdego człowieka do relacji z Nim wskazując na cel – zbawienie. Konsekwencją tej obietnicy powinno być zaufanie i ludzka decyzja. Ona pozwala człowiekowi dojrzewać do świętości, w której nie brakuje Bożej opieki. Ta świadomość, że Bóg nie zostawia nas samych staje się drogą w pokonywaniu naszych lęków – można przeczytać na stronie internetowej diecezji kieleckiej.

 

Źródło: KAI

 

Pach


DATA: 2020-10-20 20:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W szkole moich dzieci wolą Halloween
1 miesiąc temu / DNA
 
W Starożytności podświetlona dynia umieszczona na domu wskazywała że jego mieszkańcy czczą szatan i należą im się względy demonów przemieszczających się po świecie 31 października
1 miesiąc temu / Syk
 
To i tak już nie przejdzie bo to jest bardziej atrakcyjne szczególnie dla młodzieży.
1 miesiąc temu / racjonalista
 
Pandemii przecie nie ma.
1 miesiąc temu / ena
 
Moż inne diecezje powinny pójść śladem?
1 miesiąc temu / Sara
 
Tak jest. Trzeba pobożną treścią zastąpić pogańskie i paździerzowe helo-cośtam.
1 miesiąc temu / Atanazy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.