DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Diecezja Chur wciąż bez biskupa. Nie chce progresisty

Diecezja Chur wciąż bez biskupa. Nie chce progresisty
Widok na katedrę w Chur. Fot. Pixabay

W szwajcarskiej diecezji Chur – najbardziej konserwatywnej w tym kraju – wciąż trwa wakat. Diecezja podlega bezpośrednio Stolicy Apostolskiej, która zaproponowała 3 pretendentów do biskupstwa. Wszyscy trzej są znani z progresywnych zapatrywań i… ich kandydatury zostały odrzucone przez kapitułę katedralną.

 

 

Vitus Huonder, poprzedni biskup Chur, przeszedł na emeryturę w maju 2019 roku. Nowy ordynariusz jest wybierany przez kapitułę z grona trzech osób proponowanych przez Stolicę Apostolską. Watykan przedstawił listę swoich kandydatów, zostali nimi: ks. Joseph Bonnemain, o. Vigeli Monn OSB oraz o. Mauro Giuseppe Lepori. Spośród nich z diecezji pochodzi tylko jeden: ksiądz Bonnemain, mający obecnie 72 lata. Wszystkie kandydatury zostały odrzucone.

 

„Wierni z Chur postrzegają ten ruch papieża jako przejęcie ze strony postępowych sił w Kościele katolickim. Chur była jedyną szwajcarską diecezją, która wciąż chroniła wiernych katolików, a nawet upowszechniała apostolat na rzecz tradycyjnej Mszy świętej, prowadzony przez członka Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra. Jak powiedział Life Site News niewymieniony z nazwiska informator: trzej kandydaci z listy mieli, co oczywiste, uciszyć głos dochodzący z diecezji Chur, który to do tej pory odbiegał od głównego nurtu dzisiejszego społeczeństwa” – relacjonuje Maike Hickson.

 

Inny komentator z diecezji dodaje, że obydwaj mnisi proponowani na biskupów nie posiadają żadnego doświadczenia duszpasterskiego. W przypadku żadnego spośród kandydatów duchowieństwo i wierni nie mogliby liczyć na jasny, konserwatywny głos prezentujący katolickie stanowisko. Równocześnie szwajcarscy biskupi in gremio znani są ze swego „liberalizmu”. Na synod poświęcony rodzinie z roku 2015 (zajmujący się, jak pamiętamy… kwestią homoseksualizmu) oddelegowali na przykład do roli obserwatora pro-homoseksualnego aktywistę.

 

Rzecznik prasowy diecezji, Giuseppe Gracia, odmówił udzielenia oficjalnego komentarza. „Tym nowym posunięciem, mającym na celu narzucenie diecezji Chur kandydata odpowiadającego życzeniom progresywnego Kościoła katolickiego w Szwajcarii, papież Franciszek po raz kolejny prezentuje pragnienie liberalizacji Kościoła katolickiego i zmiany kościelnego stanowiska w kwestiach takiej wagi moralnej, jak homoseksualizm, małżeństwo i aborcja. Zaledwie kilka tygodni temu pojawiły się doniesienia o wywiadzie, w którym papież zdaje się popierać wprowadzenie cywilnych związków osób tej samej płci” – zauważa Hickson.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

mat

 

 

 


DATA: 2020-11-24 19:21
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Warto przypomnieć że: Zgodnie z wyrażaną od dłuższego czasu wolą, na miejsce swojej emerytury bp Huonder obrał jeden z domów Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X. Jedynym celem tej decyzji jest oddanie się modlitwie i życiu w ciszy, sprawowanie wyłącznie tradycyjnej Mszy św. oraz działanie na rzecz Tradycji katolickiej, jedynego środka odnowy Kościoła.
2 miesiące temu / Marek
 
znamienne wpychanie bpów progresistów przez franciszka!
2 miesiące temu / ot co!
 
można zmienić naukę KK można zmienić Ewangelię ale Słowa Chrystusa pozostają . Zaślepieni w imię poprawności tego nie dostrzegają Można zmienić Biskupa Kardynała ale w ten sposób rozbijamy jedność KK Grzech pozostaje grzechem i będziemy odpowiadać na Sądzie Ostatecznym Kto nie wierzy w Piekło? Komu potrzebne te sakramenty które nie prowadzą do Zbawienia tylko pasterzy i owce na zatracenie? Konserwatyzm i dystans do ewangelicznych nowinek to spadek w KK który musimy pilnować bo to skarb . Wiele było form i nowości w histori KK które okazały się ślepą uliczką .Teologia wyzwolenia np.
2 miesiące temu / taki tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.