DZIŚ JEST:   29   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
 
 
 
 

Diecezja Bordeaux wzywa do datków na rzecz…muzułmanów

Diecezja Bordeaux wzywa do datków na rzecz…muzułmanów
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Daniel Ambry, delegat archidiecezji Bordeaux ds. relacji z muzułmanami, wzywa katolików do wpłacania datków na fundusz pomocy dla muzułmanów. Jak tłumaczy, wskutek epidemii COVID-19 wielu muzułmańskich imigrantów – w tym także i ci przebywający na terytorium Francji nielegalnie – znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Dzięki środkom przekazanym przez katolików imamowie przekażą im paczki żywnościowe z okazji Ramadanu.

 

Daniel Ambry tłumaczy, w do tej pory w trakcie ramadanu meczety zlokalizowane w Pessac, Mérignac, Talence i Grand-Parc zapraszały ubogich muzułmanów, studentów i nielegalnych imigrantów na darmowy posiłek, spożywany po zachodzie słońca. W tym roku, z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z zagrożeniem epidemicznym, nie będzie to możliwe.

 

W tej sytuacji Stowarzyszenie Solidarité Nord Sud (działające na polu dialogu międzykulturowego i międzyreligijnego) apeluje do francuskich katolików o solidarność i datki pieniężne. Wsparcie tego projektu ma być wyrazem „braterskiej” współpracy, czynnikiem sprzyjającym „wzajemnemu zrozumieniu” i… „obietnicą pokoju w życiu codziennym”. Apel ten uzyskał poparcie ze strony metropolity Jean-Paula Jamesa. List do wzywający wiernych do okazania hojności ukazał się na oficjalnej stronie internetowej archidiecezji.

 

Z kolei Daniel Ambry, pracownik INSEEC Business School, jest równocześnie przedstawicielem Islamsko-Chrześcijańskiej Grupy Przyjaźni w Bordeaux. W 2017 roku z jego inicjatywy w jednym z diecezjalnych kościołów zagościł Hassan Belmajdoub, radykalny imam z Mérignac, regularnie goszczący salafitów. Zaprezentowane wówczas wystąpienie zatytułowano „Spotkanie z innym z pełną szczerością”.

 

Źródło: bordeaux.catholique.fr / infos-bordeaux.fr

mat

Czytaj także:
DATA: 2020-05-19 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Teosia: Nie tylko z braku wiedzy. Oni dobrze wiedzą, że Chrześcijaństwo jest we Francji dyskryminowane na korzyść islamu. To wynika niestety z ograniczenia intelektualnego i lewicowego prania mózgów przez władze państwowe i kościelne.
5 miesięcy temu / Republikanin
 
Nie rozumiem. Potem słyszymy że nie ma kto zbierać owoców bo np z Polski pracownicy nie dojechali. To samo w NRD. NRD bo niemiecka? Niemiecka. Republika? Republika. Demokratyczna? Demokratyczna.
5 miesięcy temu / Jot
 
Się nie pracuje to nie ma papu.Dziękuje i do widzenia.
5 miesięcy temu / Pracowity
 
Pomoc, komu? "oni nie głodują oni poszczą bo to wymóg ich religii. Nie jesteśmy braćmi w wierze, islam zaprzecza boskości Jezusa. Zajmijmy się autentycznie prześladowanymi...
5 miesięcy temu / Monika
 
A co z wyznawcami Szatana? Czy w związku z koronawirlsem także należy ich wesprzeć?
5 miesięcy temu / al
 
Jeżeli świat nie runie, to po tym będziemy lizać rany przez 50 lat.
5 miesięcy temu / Obcy Astronom
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.