DZIŚ JEST:   26   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy
Św. Kosmy i Damiana
 
 
 
 

„Die Welt” i inne niemeckie media: Kaczyński przestraszył się protestów, ale i rozłamu w partii

„Die Welt” i inne niemeckie media: Kaczyński przestraszył się protestów, ale i rozłamu w partii
fot. pam

Niemiecka prasa – jak donosi „Die Welt” – zgodnie oceniła, że wycofanie poparcia PiS dla ustawy antyaborcyjnej nie było efektem strachu przed protestami społecznymi. Jarosław Kaczyński bał się też rozłamu w swojej partii.

 

Lewicowy „Tageszeitung” pisze: „Nagła zmiana poglądu Kaczyńskiego wiąże się nie tylko z otwartym ostrzeżeniem kobiet, że jak trzeba będzie, to obalą rząd. Grozi mu bowiem również rozłam we własnej partii”. Gazeta przypomniała lekceważące słowa szefa polskiej dyplomacji, który „szydził z dziwnego wyglądu ubranych na czarno kobiet i wątpił, czy demonstrantki są w ogóle w stanie poważnie mówić o kwestiach życia i śmierci”.

 

Dziennik przestrzega, że „spokój, jaki być może teraz zapanuje, nie będzie trwał długo”, bo „PiS chce wkrótce przedłożyć własny projekt ustawy, która ma lepiej chronić nienarodzone życie niż wszystkie poprzednie. Wtedy znowu się zacznie awantura” – konstatuje.

 

„Berliner Zeitung” wprost stwierdza, że „swoim spektakularnym zwrotem Kaczyński pociągnął za hamulec bezpieczeństwa”. Ruch ten jednak – podkreślono – przyniósł poważną szkodę jego wizerunkowi, jak i całej partii. „Opozycja – czytamy – zobaczyła, że da się jednak powstrzymać Kaczyńskiego i będzie szła za ciosem, przede wszystkim w sporze o Trybunał Konstytucyjny i wolność prasy, który tymczasem dotarł już nawet do Brukseli”.

 

„Landeszeitung” z Lüneburga pisze: „Uzasadnione oburzenie polskich kobiet na projekt ustawy, zawierający tak drakońskie żądania kar, że szedł za daleko nawet dla Kościoła katolickiego, powstrzymał wsteczny bieg prawicowego polskiego rządu nie tylko w zakresie polityki prokreacji, głęboko ingerującej w  prawa jednostki. Ten krok być może wyhamuje cały antyliberalny zwrot PiS-owskiego rządu w Warszawie”.

 

„Maerkische Oderzeitung” z Frankfurtu nad Odrą zauważa: „Paniczna reakcja ukazuje, że protest kobiet wywarł silne wrażenie na rządzących. Jak w przypadku wielu rzeczy dziejących się na wschód od Odry, ponoć to sam Pan Prezes osobiście pociągnął za hamulec bezpieczeństwa i dokonał zwrotu kursu. Oprócz kobiet, które protestowały przeciwko ustawie, także partie opozycyjne cieszą się z tego pierwszego, jawnego sukcesu przeciwko partii rządzącej, która do tej pory rządziła wedle własnego uznania. Lecz, pomimo że PiS po raz pierwszy obnażył swój słaby punkt, generalna polityczna sytuacja w Polsce jak na razie niewiele się zmieni”.Źródło: dw.com

AS


DATA: 2016-10-07 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@panda: jesteś hipokrytką, skoro zarzucasz katolikom "prowokację" bo postępują zgodnie z Doktryną Katolicką, a sama zamieszczasz antykatolickie wpisy które są prowokacją wobec katolików na katolickim portalu.
ponad 3 lata temu / r
 
Czy wam to nic nie mówi? Jaką prowokacją był projekt stop aborcji?
ponad 3 lata temu / panda
 
przypomina się historia starożytnych Żydów, których Mojżesz ciągał 40 lat po pustyni, aż wymarło pokolenie niewolników.... Polacy pewnie też musza doświadczyć tego losu
ponad 3 lata temu / delgado
 
My tu się mięsem obrzucamy, a na nasz koszt likeiduje się problem zespołu Downa. Polacy szybciutko na ulicę bo jak koalicja popis podpisze tipp i ceta to już się nid wygrzebiemy.
ponad 3 lata temu / daffy
 
@Konrad Gdy rok temu pisałam tutaj, iż PiS uwali projekt walki z mordem nienarodzonych to też nazywano mnie pesymistą, czarnowidzem , POwskim i putinowski trollem. Czarna rzeczywistość wykreowana w ostatnich dniach przez PiS pobiłą moje prognozy: CETA - GMO, tysiące zamordowanych dzieci,przymusowe szczepienia, zadłużanie kraju.To tak z grubszych rzeczy. A nie wiadomo co oni tam pokątnie uzgadniają.
ponad 3 lata temu / Leaf427
 
@Leaf427. Gratuluję fantazyjnego podejścia do rzeczywistości. Proponuję jeszcze zrobić zrzutkę na dodatkową kanapę, bo na jednej może być im trochę ciasno.
ponad 3 lata temu / Konrad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.