DZIŚ JEST:   02   LIPCA   2020 r.

NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
 
 
 
 

„Die Welt”: zginął Polak walczący w szeregach Państwa Islamskiego

„Die Welt”: zginął Polak walczący w szeregach Państwa Islamskiego
fot. Ashraf Amra / AA / TT

Walczący w szeregach bojowników Państwa Islamskiego Polak zginął podczas potyczki z Kurdami – poinformował niemiecki „Die Welt”.

 

Maksymilian R. mieszkał w niemieckim Bonn. Właśnie w Niemczech zdecydował się przyjąć islam. Postanowił wyjechać do Iraku, by walczyć w szeregach Państwa Islamskiego. Jak informują niemieckie służby, R. zginął w jednej z potyczek z Kurdami. Jego ciało sfotografowano pod Kirkutem na terenie północnego Iraku.

 

Podana przez „Die Welt” informacja nie jest jeszcze stuprocentowo pewna, ponieważ nie zidentyfikowano jeszcze zwłok Maksymiliana R. Informacje pochodzące od niemieckich służb bazują wyłącznie na zdjęciu.

 

W pomoc muzułmańskim bandytom zaangażowana była również siostra Maksymiliana, Karolina. Postawiono ją w stan oskarżenia o współpracę z dżihadystami.

 

 

Źródło: polska.newsweek.pl

ged
DATA: 2015-02-05 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ach to przypadek odosobniony i dziwny. Łatwość przechodzenia na islam w kontekście dopłat amerykańskich powoduje zaburzenie narracji. A może tak. Zaciągnął się do CIA i Mosadu do czego potrzebne było przejście na inną religię. To brzmi bardziej po ludzku.
ponad 5 lat temu / Leo
 
@Jacek nie mogę się z tobą zgodzić Jacku. bo czy Ślązacy cieszyńscy nie są Polakami? czy polscy Tatarzy nie są Polakami, w końcu czy ja, choć niewierzący nie jestem Polakiem? bycie Polakiem wiąże się z przywiązaniem do pewnych wartości ten dżihadysta całkowicie polskość odrzucił, wię przestał być Polakiem, a nie ze względu na wyznawaną religię.
ponad 5 lat temu / mucha86
 
ee tam - to był jakiś zwykły poturczeniec, bisurmanin. Polak - Katolik!
ponad 5 lat temu / PWL
 
każdy podejmuje na swoją odpowiedzialność decyzję o tym gdzie mieszka i za jakie sprawy chce walczyć, ponosi za to 100 % odpowiedzialność. Niemiecka gazeta pisze że Polak mieszkający w Bonn, Niemcy i tam w Bonn w Niemczech przeszedł na islam jakie miał w tym czasie obywatelstw. Wiemy z tej informacji że urodził się w Polsce, Natomiast brak jakie miał obywatelstwo gdy zmieniał wiarę, od ilu lat przebywał i był kształtowany przez środowisko państwa Niemckiego, to da pełne światło jaki naród doprowadził tego człowieka do dramatycznej zmiany wyznania, tragicznych skutków wychowania.
ponad 5 lat temu / Sylwester
 
nigdy nie byl Polakiem, to tak jakby powiedziec, ze te bandy komunistow i ich bachorow w roznych partiach w rzadzie czy mediach, ktorzy ukrywaja swoje geby pod plaszczykiem pseudodemokracji , to Polacy sa.
ponad 5 lat temu / adam
 
Polki,które maja za mężów egzotycznych. miejcie się na baczności. Wystarczy, że odwidzisz z egzotycznym mężem Bliski Wschód, męża rodzinę, przestajecie być wówczas liderkami. Baby w chustach, burkach pokażą wam, gdzie wasze miejsce.
ponad 5 lat temu / Lucyna
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.