DZIŚ JEST:   23   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
 
 
 
 

Die Tagespost: Nigel Biggar w Papieskiej Akademii Życia to błąd

Die Tagespost: Nigel Biggar w Papieskiej Akademii Życia to błąd
Nigel Biggar. Fot. YouTube / OxfordUnion

„Arcybiskup Vincenzo Paglia to w Kurii Rzymskiej główny promotor nowego kursu wyznaczanego przez Amoris Laetitia. Powoływanie do podległej właśnie jemu Papieskiej Akademii Życia znanego zwolennika aborcji stwarza naprawdę złe wrażenie” – pisze niemiecki „Die Tagespost”.

 

Czy powołanie do Papieskiej Akademii Życia anglikańskiego uczonego Nigela Biggara było krokiem właściwym? Zdaniem Guido Horsta, byłego redaktora naczelnego niemieckiego dziennika katolickiego „Die Tagespost”, zdecydowanie nie. „Ci, którzy stworzyli listę nowych członków musieli byli wiedzieć, że powołanie anglikańskiego teologa, który w sprawie eutanazji ma wprawdzie poglądy czysto katolickie, ale już nie w kwestii aborcji, będzie powodem napsucia krwi”, uważa Horst.

 

Dziennikarz sądzi, że nowy skład Akademii ma zasadniczo wysoki poziom naukowy, prawdopodobnie wyższy, niż skład poprzedni. Jednak to jeszcze nie wszystko, zwłaszcza że jej przewodniczącym jest nie kto inny, jak arcybiskup Vincenzo Paglia. A ten jawi się jako główny watykański promotor zmian dokonywanych na gruncie słynnego ósmego rozdziału adhortacji apostolskiej Amoris Laetitia. Horst przypomina, że abp Paglia jest między innymi wielkim kanclerzem Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. „W czasie procesu synodalnego Instytut ten był głównym punktem oporu. Franciszek zlikwidował go w jego dawnej formie. Z Paglią jako nowym szefem [Instytut – przyp.] nie może już należeć do frontu krytycznego wobec Amoris Laetitia”, pisze dziennikarz.

 

„Można było oszczędzić sobie złego wrażenia, które powstaje za sprawą powołania brytyjskiego zwolennika aborcji właśnie do Papieskiej Akademii Życia”, wskazuje Horst. W ten sposób bowiem fachowa wiedza i kompetencje naukowe stają się elementem rosnącemu podziału na obozy, co jest swoistą klątwą ciążącą nad całą reformą Kurii Rzymskiej.

 

 

Źródło: die-tagespost.de

Pach

 

  


DATA: 2018-02-13 21:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

I to poważny. Może potrzebują przeciwwagi w dyskusjach i rozważaniach?
ponad 3 lata temu / Stormer
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.