DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2020 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Diabelski pomysł lewicy: egzorcyści powinni trafiać do więzienia!

Diabelski pomysł lewicy: egzorcyści powinni trafiać do więzienia!
fot. Amiran White/ZUMA Press/FORUM

Egzorcyzmy to nie jest uznana przez ekspertów medycznych forma terapii – powiedział w rozmowie z dziennikarką „Krytyki Politycznej” i „Gazety Wyborczej” pisarz Artur Nowak. Wydaje on właśnie książkę atakującą egzorcystów i nie pozostawia wątpliwości: muszą być oni pod kontrolą państwa, a nawet powinni zostać… zdelegalizowani.

 

Obszerny wywiad z Nowakiem zamieściła „Gazeta Wyborcza”. Występuje on w roli autorytetu, ale jego wypowiedzi pełne są kłamstw i oszczerstw. W jego opinii egzorcyści często znęcają się nad ludźmi – w tym dziećmi – a nierzadko także wykorzystują seksualnie. Nowak opowiada niestworzone historie o wlewaniu wody święconej do gardła czy podtapianiu, jako praktykach walki duchowej.

 

Autor powieści o egzorcyzmach powołuje się przy tym na rzekome relacje egzorcystów i egzorcyzmowanych.

 

Najciekawsze wątki rozmowy dotyczą jednak postulatów zwiększenia kontroli państwa nad egzorcystami. Czy rodzice powinni odpowiadać przed sądem za powierzenia dziecka egzorcyście? Nowak nie ma wątpliwości, że tak. – Problem w tym, że ci rodzice także są ofiarami katolickiej socjalizacji – zaznacza.

 

W trakcie rozmowy pojawia się nawet pomysł, by państwo… z urzędu ścigało wszystkich egzorcystów (sic!). – Kościół nie jest wyjęty z porządku prawnego kraju, w którym działa, więc nie ma wątpliwości, że państwo powinno reagować – odpowiada na tak postawiony problem Nowak.

 

Jako modelowy przykład działania państwa wobec egzorcyzmów, Nowak podaje Niemcy. – Tam właściwie zakazano egzorcyzmów – twierdzi. Natomiast za kraje najbardziej „zagrożone” działaniem demonologów Nowak uznaje Włochy oraz Polskę. – To dwa główne centra tych praktyk w Europie – przyznaje.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

ged


DATA: 2018-08-11 17:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jak szanowny autor postulatu wytłumaczy udokumentowane przypadki naukowo stwierdzonych chorób psychicznych i bezsilności świata nauki i medycyny, a po udanym egzorcyzmie, poprawnie przeprowadzonym pacjent wraca do pełni zdrowia? Cud? ;) przeciez ateiści nie wierzą w cuda.Jak to naukowo wytłumaczyć? A tak mozna:stwierdzenie że pacjent udawal. Uwazam, że niezależnie od kwestii indywidualnych wierzeń powinno się pozwolić egzorcystom działać, skrupulatnie nadzorując ich pracę, bo tak jak mowie: patologie są wszedzie. Moim zdaniem są potrzebni i jedynie zdroworozsadkowe zwiększanie i przeprowadzanie kontroli egzorcyzmów może trochę poprawić sytuacje. Sapkowski w serii powieści o wiedźminie pisał że wiedźmina wynajmuje się do zabijania potworów, jednakże największymi potworami są ludzie. Podsumowując: ja nie mówię że wszyscy egzorcyści są źli, patologie zdarzają się wszedzie i odpowiednie działania zmniejszają ich liczbę.
ponad 1 rok temu / Morph
 
Trafi: skąd pomysł, że Szustak to dla mnie autorytet? Pogratuluj sobie nawyku wyciągania pochopnych wniosków.
ponad 1 rok temu / Jeffs
 
tylko chory z nienawiści człowiek mógł wysunąć takie teorie. Widać egzorcyści odwalają kawał dobrej roboty, skoro zło się tak wścieka!
ponad 1 rok temu / del
 
Ależ to oczywiste, że tak mówi. Albowiem Kościół i jego praktyki są dla państwa przeszkodą w budowaniu raju na ziemi. W Chinach np. nie wolno rodzicom posyłać dzieci do Kościoła zanim osiągną pełnoletniość. Ustrój, w którym państwo jest totalitarne (tzn. może WSZYSTKO poprzez głosowanie, nawet zmienić konstytucję i wpisać tam np. legalizację ludożerstwa), prowadzi do takich postulatów - i są one logiczne. Skoro to państwo ma dbać o zdrowie obywateli na podstawie opinii oddanych państwu lekarzy, bazujących na państwowej filozofii (a-teizm), to państwo siłą rzeczy będzie również ograniczało te metody terapii, które tej filozofii i tym opiniom państwowych lekarzy się sprzeciwiają. Jak na razie większość partii politycznych bazuje na oświeceniowej filozofii i propaństwowości - i takie są tego rezultaty. Nie wiem nawet, czy korwinowska Wolność też nie nawiązuje czasem do Oświecenia. Jedyną nieoświeceniową siłą polityczną jest obecnie islamizm. Smutna prawda!
ponad 1 rok temu / aaa
 
@Bondaree: słuchałem serii o litanii dominikańskiej i nie wiem o co chodzi, możesz wyjaśnić?
ponad 1 rok temu / AI
 
Do Bondaree: podpowiesz tytuł do linku, bo narobił filmów z litanią sporo, a chciałbym wysłuchać na cito. Thx!
ponad 1 rok temu / Jeffs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.