DZIŚ JEST:   09   SIERPNIA   2020 r.

XIX Niedziela zwykła
Św. Teresy Benedykty od Krzyża
Św. Kandydy Marii od Jezusa
 
 
 
 

Dezinformacja katyńska

Dezinformacja katyńska
fot. Kommersant / FORUM

Nie ustają komentarze po wczorajszym artykule w rosyjskim dzienniku, w którym opierając się na nieoficjalnych informacjach podano, że Trybunał w Strasburgu wyda korzystny dla Rosjan wyrok w sprawie postępowania wobec rodzin katyńskich.


Możemy mieć do czynienia z szumem informacyjnym, klasyczną wrzutką medialną. Rosyjska propaganda chce ustawić narrację dotyczącą orzeczenia Trybunału.

 

 – Przedmiotem postępowania przed Trybunałem nie jest to, czy Rosja ponosi odpowiedzialność za zbrodnię katyńską. Chodzi o to, w jaki sposób władze Rosji postępowały wobec rodzin ofiar Katynia od lat 90. – tłumaczył wiceminister spraw zagranicznych Maciej Szpunar.

 

Już sam tytuł artykułu, w którym Rosjanie deklarują, że „nie odpowiadają za Stalina”, stanowi pewną próbę manipulacji. Postępowanie Trybunału nie dotyczyło wszak tej kwestii, w sprawach z przeszłości organ ten bada tylko okres, w którym dane państwo jest związane podpisaną konwencją praw człowieka, Rosja podpisała ją w 1998 roku.

 

Jak nieoficjalnie przyznają polscy dyplomaci, takie zachowanie może świadczyć o tym, że Rosja spodziewa się częściowej porażki w Strasburgu. – Gdyby Trybunał oddalił wszystkie zarzuty, Rosjanie nie robiliby aż takiej awantury i nie próbowaliby za wszelką cenę uprzedzić wyroku – mówi „Rzeczpospolitej" jeden z polskich dyplomatów.

 

Może się okazać, że w tych sprawach, które faktycznie były przedmiotem postępowania Trybunału Rosja poniesie klęskę. Ma być winna m.in. poniżającego traktowania krewnych ofiar zbrodni katyńskiej podczas śledztwa, jakie prowadziła, odmowy rehabilitacji prawnej oficerów, odpowiada także za brak należytej współpracy z Trybunałem.

 

Ten artykuł to bzdura –uważa Aleksandr Gurianow z Memoriału, rosyjskiej organizacji badającej zbrodnie stalinowskie. I wskazuje, że nie rozpatrywano zarzutu odpowiedzialności Rosji za mord polskich oficerów.

 

 

Żródło: rp.pl

luk


DATA: 2012-04-13 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Rosja nie oficjalnie walczy z Poslką po dzień dziś,jesteśmy ich wrogami od zarania dziejów. Trzeba nam się modlić za Rosje aby przejrzeli kto tak naprawde jest ich wrogiem
ponad 8 lat temu / DominikOPs
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.