DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Desant homoseksualistów na Rzeszów. Stolica Podkarpacia odpowiedziała wspólną modlitwą

Desant homoseksualistów na Rzeszów. Stolica Podkarpacia odpowiedziała wspólną modlitwą
FOT.Jacek Kotula

Mieszkańcy Rzeszowa pokazali, że nie chcą u siebie homopropagandy. Sobotniej „paradzie równości” towarzyszyła modlitwa około 130 osób. Ponadto większość społeczności miasta widząc co się dzieje wykazywała się sceptycyzmem wobec imprezy „tęczowych” – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Jacek Kotula, organizator rzeszowskiego Różańca o nawrócenie homoseksualistów.

 

Katolicy rozpoczęli Różaniec o 13, a więc godzinę przed planowanym początkiem homoparady. Modlitwa nie ustała jednak wraz z początkiem wydarzenia „tęczowych”, zaś rzeszowscy katolicy towarzyszyli gorszącemu wydarzeniu, modląc się w kilku miejscach w pobliżu „parady równości”. Wszystko, dzięki dobremu nagłośnieniu, słyszeli schodzący się na homoparadę aktywiści LGBT.

 

W sobotę na ulicach Rzeszowa w intencji nawrócenia homoseksualistów oraz jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzechy i publiczne propagowanie postaw sprzecznych z naturą odmówiono wszystkie części Różańca, a także modlitwę do św. Michała Archanioła, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, modlitwę do polskich świętych oraz inne modlitwy, w tym egzorcyzm nad Polską.

 

FOT.Jacek Kotula

 

Jak powiedział w rozmowie z PCh24.pl Jacek Kotula, obrońca życia uhonorowany w roku 2016 Nagrodą im. Księdza Piotra Skargi, w marszu środowisk LGBT uczestniczyło – wedle jego szacunków – około 800 osób, w tym niewielu miejscowych, gdyż sporą część „parady równości” stanowili „tęczowi” przybyli z innych miast (np. Warszawy, Krakowa czy Lublina), czego homoaktywiści nawet nie ukrywali. Do Rzeszowa przedstawiciele środowisk LGBT z innych części Polski przybyli w sposób zorganizowany – autokarami. Mimo tego swoistego desantu ideologicznego, frekwencja – w porównaniu z deklaracjami sprzed wydarzenia – okazała się bardzo niska.

 

Zgodnie z zapowiedziami środowisk LGBT wydawało się, że w Rzeszowie dojdzie do czegoś podobnego co ma miejsce w Warszawie i w czym uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy ludzi – powiedział w rozmowie z PCh24.pl Jacek Kotula. Co ciekawe, homoseksualne wydarzenie przyciągnęło uwagę wielkich mediów. Jak odnotował nasz rozmówca, część obecnych w sobotę w Rzeszowie dziennikarzy zazwyczaj w ogóle nie interesuje się ważnymi dla miasta wydarzeniami. Interesują się za to „paradą równości”.

 

Nas w Rzeszowie bolało to, że w „paradzie równości” maszerowały siły importowane, siły chcące gorszyć bogobojnych mieszkańców, dobrą miejscową młodzież i dobre rodziny. Czynią to po to, by móc się potem chwalić, że nawet w katolickim, pobożnym Rzeszowie udało im się zorganizować homoparadę – stwierdził Jacek Kotula.

 

Jedyną bronią jaką mamy jest Różaniec. Nie będziemy odpowiadać niechrześcijańskim zachowaniem czy przemocą, bo to nam nie przystoi. Dlatego korzystamy ze wsparcia z Wysoka – zauważył obrońca życia. – Odpowiedzią na publiczne zgorszenie jest publiczna modlitwa, publiczny Różaniec – dodał.

 

My wiemy, że mamy rację. Wiemy, że Przykazania Boże są najważniejsze. Że tylko życie według Nich daje szczęście. Zaś homoseksualiści są zagubieni, ale nie da się ich na siłę przekonać, że źle robią. Tylko modlitwa, tylko Pan Bóg może coś zmienić, dlatego trzeba się za nich modlić. Nie ma sensu dyskusja z nimi – bo my ich nie przekonamy. Dopiero Łaska Boża może ich odmienić – zauważa Jacek Kotula dodając, że w modlitwie i walce z homopropagandą trzeba się jednoczyć i działać wspólnie, gdyż samemu nic nie da się osiągnąć. Wszak środowiska LGBT są dobrze zorganizowane i dysonują dużymi środkami finansowymi.

 

FOT.Jacek Kotula

 

Na pojawiające się niekiedy zarzuty o „brak tolerancji” wobec homoseksualistów ze strony katolików Jacek Kotula odpowiedział, że „My ich tolerujemy, ale nie tolerujemy zła. Dlatego trzeba protestować przeciwko temu złu”.

 

Modlitwa przebiegała w spokoju. Do niewielkich incydentów doszło natomiast na początku „parady równości”, gdy działacze Młodzieży Wszechpolskiej próbowali zablokować wydarzenie środowisk LGBT. Policja użyła siły oraz gazu łzawiącego.

 

 

PCh24.pl

Rozmawiał Michał Wałach

 

  


DATA: 2018-07-02 11:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wziąć i po prostu zakazać takich marszy, niech po lesie sobie chodzą.
ponad 1 rok temu / mol
 
Brawo Rzeszow! Gonic dziadow!
ponad 1 rok temu / olek
 
Nawet niewierzący ale normalnie myślący będzie przeciwko homoterroryzmowi. No chyba, że ma siano w głowie i nie wie, jak zniszczyło to zachód.
ponad 1 rok temu / Normalne
 
Czy aby napewno musimy tolerować tych ludzi? "Gdy brat twój zgrzeszy przeciw tobie, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!" Ktoś powie, że nie grzeszą przeciw komuś. A czy gorszenie innych nie jest grzechem?
ponad 1 rok temu / Martini
 
Marsze zboczeńców, to się podoba Panu Kaczyńskiemu i Szatanowi.
ponad 1 rok temu / Czepialski
 
Jak to jest, że policja za obecnych rządów, nosi na rękach lewactwo, ubywateli PRL, kodomitów i antifę, gdy zboki blokują legalne marsze patriotów? Gdy narodowcy próbują legalnie kontrmanifestować przeciwko zbokom, wtedy policja atakuje pałami, gazem. To zasługa Brudzińskiego i Morawieckiego? Pis skręcił bardzo w stronę syjonizmu i lewactwa.
ponad 1 rok temu / Widok
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.