DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Departament Stanu USA wspiera homoseksualną ofensywę w Armenii

Departament Stanu USA wspiera homoseksualną ofensywę w Armenii
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com
#GENDER    #DEPRAWACJA    #AZJA    #ARMENIA    #USA    #DEPARTAMENT STANU

Wprowadzenie do kodeksu karnego norm przeciw dyskryminacji mniejszości seksualnych wywoła sprzeciw społeczeństwa – uważa ormiańska działaczka na rzecz praw człowieka Marine Farmanian. O zmianach w przepisach prawa zrobiło się głośno po stwierdzeniu w dorocznym sprawozdaniu Departamentu Stanu USA na temat praw człowieka, że w Armenii nie ma przepisów antydyskryminacyjnych, chroniących prawa społeczności LGBT.

 

Marine Farmanian ostrzegła, że wprowadzenie do kodeksu karnego norm prawnych, mających chronić prawa osób z środowisk LGBT, spotka się z negatywnym przyjęciem wśród obywateli Armenii i odniesie przeciwny skutek. Jak stwierdziła Farmanian, dodanie w kodeksie karnym paragrafów przeciw dyskryminacji osób z „nietradycyjnymi orientacjami seksualnymi” wywołała odruch samoobronny społeczeństwa i doprowadzi do efektów przeciwnych od intencji zwolenników karania za dyskryminowanie osób z grup LGBT.

 

Problem zmian w prawie państwowym wynika z dyskusji, jaka toczy się w Armenii po podpisaniu w listopadzie 2017 roku porozumienia o rozszerzonym partnerstwie z Unią Europejską. W dokumencie tym jest wprowadzony m.in. wymóg ochrony praw mniejszości religijnych i seksualnych.

 

Drugim impulsem narastania problemu LGBT jest opublikowany właśnie doroczny raport Departamentu Stanu USA, w którym stwierdzono brak przepisów prawnych, chroniących prawa środowisk LGBT w Armenii. Amerykański raport mówi też o braku mechanizmów prawa karnego, które mogłyby pomóc w ściganiu przestępstw przeciwko członkom społeczności LGBT. Amerykańska ocena sytuacji mniejszości seksualnych w Armenii jest mocno krytyczna. Raport zarzuca Ormianom, że w ich kraju dochodzi do dyskryminacji we wszystkich aspektach życia oraz do narażania osób LGBT na „znęcanie się psychiczne, fizyczne i molestowanie osób transpłciowych”. Amerykanie w swoim dokumencie wykazali się także troską o prawa kobiet, występowanie przemocy w rodzinie i braku centrów pomocy ofiarom przemocy.

 

Raport Departamentu Stanu spotkał się z sprzeciwem opinii publicznej w Armenii. Jako przykład niedostrzeżenia a amerykańskim dokumencie faktycznej sytuacji mniejszości seksualnych w tym kaukaskim kraju podano wydarzenie z sierpnia ubiegłego roku. Wówczas przedstawiciele społeczności LGBT napadli na policjantów, a potem próbowali uwolnić z policyjnego aresztu napastnika należącego do grupy LGBT, atakując posterunek policji w Erywaniu i zadając obrażenia policjantom. Ormianie obawiają się też, że wsparcie polityków zachodnich zachęci mniejszości seksualne do stawiania coraz większych żądań. Już 8 marca w parlamencie w Erywaniu jedna z działaczek LGBT zaapelowała, by dać prawne możliwości adopcji i ustanawiania władzy rodzicielskiej parom jednopłciowym.

 

Źródła: Krasnaja Wiesna, ArmInfo, EurAsiaDaily

PK


DATA: 2019-03-20 14:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaczyna się tak niewinnie ochrona "mniejszości" Te mniejszości to MUZUŁMANIE, Jakoś nikt nie wymaga by w ich krajach szanowano mniejszości Chrześcijan czy Jazydów. To także zboczeńcy i dewianci często równocześnie pedofile, psycho i socjopaci, zwykli kryminaliści i kryminaliści z zaburzeniami psychicznymi, których miejsce jest w placówkach zamkniętych. Takie działania to są czyste działanie KOMUNISTYCZNE, jak i stosowane przez hitlerowców w np obozach koncentracyjnych, gdzie właśnie osobników dzisiaj określanych jako "mniejszości seksualne" wybrano na strażników - kapo. Byli oni wyjątkowo okrutni, co zresztą i dzisiaj jest widoczne w ich walce o władzę komunizmu tęczowo niebieskiego, gdyż zmiana na całkowicie tęczowy w UE to kwestia niedługiego czasu. UE tak naprawdę nie ma swej flagi.
4 miesiące temu / banita
 
W Armenii homo nie przejdzie ale w odwecie ten kraj przestanie istnieć za pare dekad.
4 miesiące temu / marcin
 
Jakiej narodowości są ludzie z Departamentu Stanu USA? Czy Soros też nie wspiera wiele? Co ma Departamentu Stanu USA na temat praw człowieka w Armenii?
4 miesiące temu / Kol
 
I co teraz panie Kaczyński? Jest dowód. Nasz "najważniejszy sojusznik" USA okazuje się być takim samym homoterrorystą jak "ważny sojusznik" Unia Europejska. Pan nas wpakowałeś w dwa bagna naraz, zupełnie świadomie. USA i UE to sojusznik wasz czyli POPiSu. Trybunał Stanu?
4 miesiące temu / tourdetombe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.