DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Deon znowu szokuje! Jedzenie szynki w piątek to nic złego? Wyjaśniamy!

Deon znowu szokuje! Jedzenie szynki w piątek to nic złego? Wyjaśniamy!
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

 „Nie wierzę w Boga, który chciałby, żeby szynka w piątek stała się dla nas wielkim wyzwaniem albo powodem do wielkich wyrzutów sumienia” – napisała autorka portalu deon.pl w tekście opublikowanym w… Wielki Piątek. Szok?

 

Niestety, ci którzy znają Deon trudno, by czuli się zaskoczeni tego typu rewelacjami. Portal ten bowiem jak zwykle spieszy na ratunek wszystkim tym, którym się nie chce. Nie chce się starać o duchową odnowę, nawrócenie, wewnętrzną przemianę i powrót do Boga. Deon kibicuje raczej temu, by człowiek zaakceptował własne słabości. Dlaczego? Bo Bóg i tak go kocha – bez względu na wszystko. Ta skala ułudy w „katolickim” portalu jest jak ponury żart.

 

Publicystka deon.pl błysnęła tekstem o wyzwaniu, jakim jest post. Uznała, że w gruncie rzeczy Bóg nie wymaga od nas postu. „Nie wierzę w Boga, który chciałby, żeby szynka w piątek stała się dla nas wielkim wyzwaniem albo powodem do wielkich wyrzutów sumienia” – napisała po czym dodała: „Bóg nie żąda od nas postu”.

 

To oczywiste, że publicystka deon.pl woli zniechęcać do postu, skoro jej doświadczenia z tą bardzo ważną, duchową praktyką, wydają się nienajlepsze. Sprowadzają się bowiem wyłącznie do wizji pustego talerza. „Bywamy w tym niezdarni. Skoncentrowani na talerzu. Zestresowani i przestraszeni. Zamiast na Nim, skupiamy się na sobie” – czytamy w tekście opublikowanym w piątek na portalu.

 

Autorka ostatecznie przekonuję, że post – owszem – jest dobry, ale zwraca uwagę, że nie można go traktować jako zasady, litery prawa. „Wolność, która jest owocem Ducha, nie zmieści się w słowach. Daje ją tylko Jezus. A razem z nią codzienna presja znika szybciej niż bańki mydlane, łatwiej odpuścić i innym, i sobie, mniej martwią zasady, których sterylne przestrzeganie i tak od zawsze było zbyt trudne” – czytamy w tekście.

 

Oczywiście jest prawdą, że post nie może sprowadzać się wyłącznie do układania bezmięsnego jadłospisu, ale powinien stanowić naszą ofiarę dla Chrystusa. Jednak lekceważenie zasad postu nie jest dobrą drogą, szczególnie w okresie Wielkiego Tygodnia. Jedzenie szynki w dzień postu to grzech, który sprawia, że odrzucamy Bożą Łaskę i Miłosierdzie. Warto o tym pamiętać. Podobnie, jak o tym, że wyrzuty sumienia to nie przejaw zniewolenia zasadą niejedzenia szynki, lecz dowód na to, iż nasza dusza domaga się oczyszczenia i ponownej jedności z Bogiem.

 

Nie dajmy się więc zwieść Deonowi! Pośćmy i pozostańmy wierni zaleceniom Kościoła.

 

ged


DATA: 2018-03-31 18:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z tym Deonem to jest zasadniczo taki problem, że idą oni w dużej mierze po linii programowej jezuitów na świecie (przede wszystkim amerykańskich). Wiele artykułów z tego co mi wiadomo to po prostu tłumaczenia z analogicznego portalu amerykańskiego, ewentualnie (jak w tym przypadku) artykuły te pisane są w tym samym duchu (ach to wywoływanie duchów). W czym jest tu problem? Ano w tym, że my Polacy zawsze poddajemy się procesom rozmiękczania i ogłupiania nieco wolniej niż jest to przewidywane, dlatego też jesteśmy nieco za panującą mądrością etapu. Z tego względu szokuje u nas to, co już w myśl pewnych działań szokować już nie powinno. Za to zresztą kocham ten naród :) A co do tematu, to szkoda nawet dziób otwierać, bo to po prostu słabe i żałosne.
ponad 1 rok temu / incuss
 
A fe Nieładnie tak oszukiwać Deon już nie szokuje Od dłuższego czasu on taki po prostu jest A że szkoda że taki jest to co innego
ponad 1 rok temu / Kazio
 
Polecam Rz 14, 5-10.
ponad 1 rok temu / M.
 
Protestanckie brednie!
ponad 1 rok temu / kamil
 
Fp 3,19 "Ich losem - zagłada, ich bogiem - BRZUCH, a chwała - w tym, czego winni się wstydzić. To ci, których dążenia są przyziemne."
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
Nie pojmuję co za problem ma ta kobitka w powstrzymaniu się w piątki Wielkiego Postu od jedzenia mięsa? Zwłaszcza w dobie gdy lewicowe kręgi tak ochoczo promują wegetarianizm i weganizm. Co za problem na przykład powstrzymać się od picia alkoholu przez cały okres postu? Żaden. Ja lubię piwo ale od Środy Popielcowej do wieczora w Dzień Zmartwychwstania nie tykam go nawet jak i żadnego innego alkoholu. Jaki w tym problem? Choć ta pani głosi poglądy protestantów, którzy nie uznają postu cielesnego. Oni poszczą tylko w duchu.
ponad 1 rok temu / Jurgen
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.