DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Deon pozytywnie o akcji „Konkubinat to grzech”. A to niespodzianka!

Deon pozytywnie o akcji „Konkubinat to grzech”. A to niespodzianka!

Portal deon.pl, słynący raczej z delikatnie mówiąc „miękkiej wizji katolicyzmu”, piórem publicysty Krzysztofa Wołodźki, staje w obronie kampanii billboardowej „Konkubinat to grzech. Nie cudzołóż”. To zaskoczenie, bo jeszcze parę dni temu inny publicysta portalu, Piotr Żyłka, ostro krytykował akcję. Myślę, że warto napisać trochę słów o tekście Pana Wołodźki.

 

Nie ma sensu przecież rozpisywać się nad tekstem Pana Piotra Żyłki, bo w sieci jest on już od dawna, natomiast tekst Krzysztofa Wołodźki robi wrażenie, przede wszystkim z uwagi na miejsce, gdzie się znalazł. Nie spodziewałem się tego (i pewnie nie jestem z tym odczuciem sam), by właśnie na Deonie pojawiły się tak zdecydowane argumenty broniące kampanii „Konkubinat to grzech…”. Wołodźko pisze, to co teoretycznie dla każdego katolika musi być oczywiste (choć nie zawsze jest, więc warto o tym przypominać): „Nauczanie o grzechu, w tym grzechu pierworodnym, jest składową częścią nauczania Jezusa Chrystusa. Kościół, podnosząc tę kwestię, wypełnia Jego wolę. Dobra Nowina byłaby niezrozumiała i nieprawdziwa, gdyby z niej wykluczyć prawdę dotyczącą faktu, że zbawienie człowieka przez Boga jest zbawieniem od zła, jakie jest udziałem każdego z nas, wierzących i niewierzących”.

 

Wołodźko przypomina – i słusznie – że Kościół nikogo nie straszy grzechem, lecz przypomina o nim, by móc prowadzić ludzi do zbawienia. „Nie ma sensu tworzyć iluzji, że mówienie ludziom przez Kościół o grzechu jest wbrew Dobrej Nowinie”, napisał publicysta.

 

Wołodźko mówi też jednoznacznie, że mówienie o grzechu nie jest niczym niestosownym, to normalna. Trzeba też oddać publicyście sprawiedliwość, że naprawdę słusznie przypomina, iż za plakatami powinna pójść cała „akcja” ewangelizacyjna, poruszająca problem życia w związkach na kocią łapę. Miejmy nadzieję, że tak właśnie się stanie.

 

 

Dawid z Krakowa


DATA: 2015-03-10 22:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

"Kocia łapa" to łajdaczkowo - mówmy tekstem otwartym Fuj.
ponad 5 lat temu / Czujna
 
To nie jest żadne zaskoczenie. Na deonie ukazują się bardzo różne teksty. Red. Żyłka jest rzeczywiście raczej zwolennikiem opcji ,,Tygodnika Powszechnego\'\'. Ale nie jest to żadne odkrycie Ameryki. Z kolei Wołodźko to jeden z bardziej przenikliwych i samodzielnie myślących ludzi jakich dane mi było poznać. Niemniej wątpię, aby PCh24 go polubiła. To taki porządny społecznik-lewicowiec w duchu najlepszych niepodległościowych tradycji PPS. Przede wszystkim jest jak napisałem niepokorny i samodzielnie myślący. A to nieczęste tak na lewicy jak na prawicy. I tak naprawdę dysponentom wszelkich ośrodków dystrybucji szacunku tak z lewa jak i z prawa będzie to przeszkadzać. Na deonie można znaleźć zarówno badziewie jak i rzeczy wartościowe. Na frondzie było podobnie, ale fronda obniżyła loty. Na PCh24 też można znaleźć rzeczy budujące, ale jest też sporo takich, których nie da się po prostu czytać i należy uciekać, bo obrażają inteligencję.
ponad 5 lat temu / Ayer
 
Ja nie o tym, przepraszam, ja o tekście który komentuję ...jeśli Ktokolwiek komentuje to co się dzieje na Deonie to mimo woli przyznaje ,że jest to istotna część Internetu ,to "pochwała konkurencji " mimowolna . byłbym szczęśliwy gdyby tak nośne były inne publikatory k.k. A sam tekst ..płytki Przed wszystkim nie wyjaśnia jednego problemu od którego należało by zacząć : JAK DO TEGO DOSZłO ? tak do tej skali demoralizacji, pod okiem pasterzy , instytucji , spali ?
ponad 5 lat temu / plum-plum
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.