DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Deon.pl się broni. Ale protest przeciwko obrażaniu czci Matki Bożej trwa!

Deon.pl się broni. Ale protest przeciwko obrażaniu czci Matki Bożej trwa!

Choć jezuicki portal Deon.pl przeprosił za opublikowanie artykułu zachęcającego do celebrowania „wizerunku Matki Bożej” ukazanej w „erotycznej ekstazie” i usunął skandaliczną ilustrację, to jednak sam tekst na stronie pozostał. Portal zdaje się przechodzić do fazy kontrataku, o czym świadczy publikacja komentarzy do zaistniałej sytuacji autorstwa ks. prof. Andrzeja Draguły oraz redaktora Karola Kleczki.

 

Publikację przez portal Deon.pl tych artykułów można odebrać jako próbę niuansowania i gmatwania sprawy, która dla wielu katolickich serc jest prosta i oczywista. Jezuicki portal dopuścił się obrazy czci Matki Bożej! Tak, tu nie ma co dywagować, dzielić włosa na czworo i przybierać zamyślonej miny.

 

Pomimo że we wspomnianych komentarzach znajdziemy słowa zrozumienia skierowane do oburzonych tekstem „Maryja to kobieta. Jaka była naprawdę?”, to jednak nie zwalnia to z obowiązku nazywania rzeczy po imieniu. Publikacja skandalicznego tekstu „okraszonego” wizerunkiem Matki Bożej ukazanej w „erotycznej ekstazie” to poważny błąd wymagający naprawy. Ale prawdziwej, a nie udawanej. Nietrudno domyśleć się co powinna zawierać „mapa drogowa” takiej akcji naprawczej: usunięcie w całości inkryminowanego artykułu, przeprosiny i wyrażenie skruchy, modlitwa ekspiacyjna.

 

Niestety, portal jezuitów nie dość, że nie usunął tekstu, to jeszcze postanowił opublikować teksty, których zadaniem ma być załagodzenie całej sprawy poprzez nadanie jej intelektualnego tła.

 

Dla wielu prostych katolickich serc, kochających Matkę Bożą najczulszą miłością, ten krok może stanowić dowód na poważnie ograniczony zakres szczerości przeprosin wystosowanych przez portal. Zapewne dlatego protest wciąż trwa – można podpisać go na stronie protestuj.pl.

 

Bez wątpienia istnieje nade wszystko potrzeba gorącej modlitwy za wszystkich, którzy zechcieli tak mocno otworzyć się na świat, że przygasła w nich zdrowa pobożność, czyli taka, za którą dziękował Ojcu nasz Pan Jezus Chrystus: „Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom” (Mt 11, 25).

 

luk

 

 


DATA: 2017-12-05 00:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Towarzystwo Arrupowe powinno zostać rozwiązane, nieliczni przyzwoici Jezuici chyba zrozumieją taką konieczność i przyjmą w duchu ekspiacji za to co robi reszta.
ponad 2 lata temu / Jan
 
A więc nadal módlmy się za " braci odłączonych" czyt jezuitów.
ponad 2 lata temu / anna
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.