DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Demoralizująca seks-edukacja obowiązkowa w niektórych szkołach katolickich w USA

Demoralizująca seks-edukacja obowiązkowa w niektórych szkołach katolickich w USA

Coś wyraźnie zmieniło się w stanowisku Watykanu w sprawie edukacji seksualnej. Z jednej strony papież Franciszek w adhortacji „Amoris laetitia” zakwestionował wyłączne prawo rodziców do decydowania o formie edukacji seksualnej swoich dzieci. Z drugiej – Watykan wydał skandaliczny przewodnik dla nauczycieli edukacji seksualnej przygotowany przez hiszpańskich świeckich. W USA niektóre szkoły katolickie już traktują seks-edukację jako przedmiot obowiązkowy.

 

Papieska Rada ds. Rodziny wydała przewodnik formacji seksualnej „The Meeting Point,” który zawiera materiały rzekomo oparte na nauczaniu katolickim. Jak podkreśla Watykan, przewodnik ten ma na celu „uniknięcie podejścia, które uczy albo zbyt dużo o ludzkiej seksualności, albo zbyt mało".

 

Jeszcze w trakcie Światowych Dni Młodzieży pod koniec lipca Papieska Rada ds. Rodziny, kierowana przez włoskiego arcybiskupa Vicenzo Paglia – niestety już nieraz skompromitowanego swoimi wypowiedziami dotyczących kwestii seksualnych - uruchomiła stronę internetową z materiałami zarówno dla uczniów, jak i pedagogów dot. formacji seksualnej.

 

Projekt powstał we współpracy z Katolickim Uniwersytetem San Antonio Murcia w Hiszpanii. Materiały dostępne za darmo w języku angielskim, hiszpańskim, włoskim, francuskim i portugalskim - w tym teksty dla uczniów i nauczycieli, zeszyty ćwiczeń i filmy - mają stanowić "uzupełnienie lub pomoc dla rodziców".

 

Materiały watykańskie zaalarmowały jednak organizacje konserwatywne, ponieważ zawierają szereg graficznych obrazów naruszających intymność młodych ludzi.

 

Judie Brown, prezes American Life League wyraźnie wzburzona porównała materiały watykańskie do „pomocy naukowych” aborcyjnej organizacji Planned Parenthood, która de facto promuje perwersyjne formy rozbudzania seksualnego wśród młodych ludzi. Materiały są obsceniczne, a treści - zbyt dosłowne nawet dla 14-latków, jak skarżyła się jedna z mam z Ryan High School w Nashville w Tennessee. Niektórzy rodzice mówili wprost, że materiały nie nadają się ani do zacytowania, ani tym bardziej do pokazywania.

 

Papież Pius XII w przemówieniu z 1951 r. skierowanym do "Ojców Rodzin" ostrzegał przed każdym programem, który "wyolbrzymia nieproporcjonalnie wagę i znaczenie elementu seksualnego.” Papież Jan Paweł II w adhortacji  nt. rodziny chrześcijańskiej w świecie współczesnym „Familiaris consortio” stwierdził, że edukacja seksualna jest "podstawowym prawem i obowiązkiem rodziców" i musi ona "zawsze być przeprowadzona zgodnie z ich troskliwym kierunkiem zarówno w domu, jaki w ośrodkach edukacyjnych wybranych i kontrolowanych przez nich".

 

Ostatnio jednak szkoły katolickie w USA nie tylko lansują permisywną seks-edukację, ale także nie pozwalają rodzicom wypisywać dzieci z tych zajęć. Na przykład w szkole Ryan High School w Nashville dzieci i młodzież zapoznawana jest z materiałami, które obok wyraźnych schematów męskich i żeńskich narządów rozrodczych, zawierają rozdziały poświęcone "afrodyzjakom, narkotykom i seksowi".

 

Dan Guernsey ze stowarzyszenia kard. Newmana podkreśla, że nauczyciele katoliccy poświęcający się kwestiom teologii ciała "nigdy nie powinni koncentrować się na fizyczności aktu małżeńskiego, ale na jego metafizyce".

 

Coleen Kelly Mast z organizacji Respect, promującej edukację abstynencką podkreśla, że "edukacja katolicka nt. ludzkiej seksualności powinna stopniowo pomóc dziecku zrozumieć prawdziwe znaczenie wiernego oddania, miłości, która obejmuje życia w czystości.” - Rodzic – mówiła - powinien pomóc dziecku zrozumieć sens życia, który dla chrześcijanina oznacza czystą miłość do Boga i innych w małżeństwie lub w celibacie.

 

Szkoły katolickie w Tennessee odmówiły zwolnienia dzieci z zajęć. Rzecznik diecezji Rick Musacchio bronił programu edukacji seksualnej i decyzji szkoły w Nashville, zakazującej rezygnacji z kursu, uzasadniając, że jest to „wyraz zaangażowania szkoły w kształcenie i kształtowanie całego człowieka". Placówka ostatnio wyrzuciła ucznia, który protestował przeciwko udziałowi w kursie.

 

 

 

 

Źródło: ncregister.com., cruxnow.com, AS

 

 

Zobacz także:

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Rewolucja seksualna zagraża dzieciom

 

Polonia Christiana nr 33. Dzieciństwo pod specjalnym nadzorem

 


DATA: 2018-07-19 16:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To nie są już katolickie szkoły, a Watykan zamienia się w.. Kiedy to samo wprowadzą w szkołach w Polsce, wszyscy sprzeciwiający się zostaną nazwani "ruskimi agentami".
ponad 4 lata temu / big
 
U nas też odchodzi demoralizacja i zgorszenie na filmie "Wołyń" i jakoś prawie nikt tego nie widzi. Więc wyluzujcie. Zajmijcie się własnym podwórkiem.
ponad 4 lata temu / ddf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.