DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 53  >   ORDO IURIS

Olaf Szczypiński

Demoralizacja nauki w służbie ideologii

Demoralizacja nauki w służbie ideologii

W nauce ideologia zazwyczaj demoralizuje. Ideologia absolutna demoralizuje absolutnie – to zdanie amerykańskiego socjologa Roberta Nisbeta w pełni oddaje problem badań nad zjawiskiem dyskryminacji osób deklarujących przywiązanie do ruchu politycznego określanego akronimem LGBTI. Ruch ten bowiem potrzebuje badań do uwiarygadniania swych postulatów. Przedstawiając się jako grupa uciśniona, może skutecznie realizować walkę polityczną, a tym samym poszerzać swoje przywileje. Szczególnie niebezpieczna jest sytuacja, gdy w tę walkę angażuje się instytucja międzynarodowa, a jej przedstawiciele próbują narzucić państwom członkowskim własną wizję porządku społecznego.

 

 

Unia Europejska podejmuje działania na rzecz postulatów LGBTI w oparciu o badania, które mają dowodzić, że w państwach członkowskich na masową skalę dochodzi do aktów homofobii, transfobii i dyskryminacji ze względu na orientację seksualną oraz tożsamość gender. Badania te są każdego roku aktualizowane i poszerzane o kolejne dane w raportach wydawanych przez jedną z unijnych agencji, by służyć za podstawę unijnej polityki.


Kluczowe w całym tym procesie są badania Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej przeprowadzone w roku 2012 w celu ustalenia skali dyskryminacji osób, które same siebie określają jako: gej, lesbijka, biseksualista lub transpłciowy. Już w samym założeniu widać – jak to trafnie określił Rafał Ziemkiewicz – tęczowe pęknięcie. Agencja bowiem przyznaje mimochodem, że orientacja seksualna osób określających się jako członkowie grup LGBTI jest kwestią subiektywnego wyboru.


Agencja zlekceważyła w badaniu szereg wymogów metodologicznych. Wspomniane badania prowadzono przy pomocy ogólnodostępnego kwestionariusza internetowego. Respondenci mieli możliwość przekazywania i rekomendowania udziału w badaniu innym osobom. Ponadto formularz na stronie internetowej mógł zostać wypełniony przez każdego i to dowolną ilość razy. W opisie metodologii badań wskazuje się bowiem niemożliwość ustalenia, ile osób zaczęło wypełniać ankietę raz jeszcze z uwagi na zmianę decyzji co do zastosowanej wcześniej kategorii opisującej wymienione w ankiecie skłonności.

W badaniu 62 procent osób określiło siebie jako mężczyznę o skłonnościach homoseksualnych, co oznacza, że grupa ta jest nadreprezentowana i znacznie liczniejsza niż inne grupy (na przykład kobiety o skłonnościach homoseksualnych – zaledwie 16 procent).


Wyniki badań opierają się w większości przypadków na subiektywnych odczuciach respondentów. Nie jest więc możliwa ich weryfikacja. Autorzy nie określili żadnej grupy kontrolnej, z którą można byłoby porównać wyniki ankiet. Ma to związek z faktem, iż liczebność grup LGBTI jest płynna z uwagi na wieloznaczność terminów, którymi określają się poszczególni ich członkowie. Przypisywanie siebie do określonych w badaniu skłonności respondenci dokonywali w oparciu o subiektywne odczucia.


Zastanawiający jest również fakt, że badania prowadzono we współpracy z Sekcją Europejską Międzynarodowego Stowarzyszenia Gejów i Lesbijek (ILGA Europe). Organizacja ta ma na celu między innymi zwalczanie dyskryminacji oraz walkę o przywileje dla grup LGBTI. Powstaje wobec tego pytanie o bezstronność i obiektywizm badań przeprowadzonych przez Agencję, która jest w stanie mocno oddziaływać na kierunki polityki Unii Europejskiej. A przecież politykę powinno się kształtować w oparciu o minimalny choćby standard obiektywności. Zgodnie z zasadą: nemo iudex in causa sua – nikt nie może być sędzią we własnej sprawie.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Były czeski przywódca skrytykował w wywiadzie dla katolickiego portalu La Nuova Bussola Quotidiana nadużywanie przez rządy epidemii do wprowadzania surowych ograniczeń społecznych. Zaznaczył, że o ile na początku rozprzestrzeniania się wirusa, gdy nieznane było jego faktyczne oddziaływanie i szkodliwość, było to jakoś uzasadnione, to już wraz z upływającymi tygodniami sytuacja miała się inaczej.

 
 

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział odblokowanie w najbliższym czasie granicy z Litwą. – Ponieważ Litwa ma otwarte granice z Łotwą i Estonią, to można powiedzieć, że z trzema przyjaciółmi bałtyckimi będą otwarte w ciągu najbliższych dni – doprecyzował.

 

 

Propagowanie i finansowanie z pieniędzy podatników oraz wszelkich organizacji lobby homoseksualnego poprzez m.in. instytucje unijne czy władze miast oraz koncerny wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i budowania tzw. odporności gospodarek. Światowe Forum Ekonomiczne przekonuje, że tylko te miasta, które afirmują subkulturę LGBT+ mają szansę na szybkie wyjście z szoku po pandemii COVID-19. Przedstawiciele agend oenzetowskich mówią także, iż bez upowszechnienia aborcji i sterylizacji niemożliwe jest osiągnięcie zrównoważonego rozwoju.

 

„Nie mogę zamknąć domu Bożego” – odpowiedział 35-letni terrorystom z Państwa Islamskiego ksiądz Ragheed Ganni. Krótko potem został zamordowany, jego proces beatyfikacyjny zakończył swój etap diecezjalny w sierpniu zeszłego roku. Niedawno ukazała się książka opisująca jego historię.

 

Prezydent Brazylii zapowiedział, że jego państwo może opuścić struktury Światowej Organizacji Zdrowia ze względu na jej jednostronną polityczną aktywność.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.