DZIŚ JEST:   06   KWIETNIA   2020 r.

Św. Piotra z Werony
Św. Wilhelma z Eskill
 
 
 
 

Demonstracje w Warszawie: PiS, Komitet Obrony Demokracji i pod domem Kaczyńskiego

Demonstracje w Warszawie: PiS, Komitet Obrony Demokracji i pod domem Kaczyńskiego
Fot. Marek Lapis / FORUM

Pod Trybunałem Konstytucyjnym odbędzie się zapowiadana przez liberalno-lewicowe partie opozycyjne demonstracja Komitetu Obrony Demokracji. Przeciwnicy rządu spod znaku bluźnierczej organizacji religijną chcą również pikietować pod domem Jarosława Kaczyńskiego w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Z kolei środowiska prawicowe organizują Marsz Wolności i Solidarności.

 

Marsz organizowany przez środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością odbędzie się 13 grudnia, w 34. rocznicę stanu wojennego. Rozpocznie się o godzinie 13.00 przy pomniku Wincentego Witosa na pl. Trzech Krzyży w Warszawie, a jego finał będzie miał miejsce pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze. Do udziału w marszu zachęcił Jarosław Kaczyński na antenie Telewizji Republika: – 13 grudnia, o godzinie 13.00 musimy pójść na tę demonstrację. Musimy pokazać, że popieramy to, co robi obecna władza, że ona robi to w interesie zwykłych Polaków. Marsz ma przypomnieć o zapomnianych bohaterach „Solidarności”. – Nie jest to formuła marszu rządowego, nie mam wiadomości, żeby wybierali się na niego poszczególni ministrowie – powiedział Joachim Brudziński.

 

Z kolei w sobotę odbędą się demonstracje organizowane przez Komitet Obrony Demokracji. Miejscem ich manifestacji staną się okolice Trybunały Konstytucyjnego. Środowiska liberalno-lewicowe twierdzą, że PiS przeprowadza „zamach” na tę instytucję. KOD będzie demonstrował pod hasłem: „Obywatele dla demokracji”. Po pikiecie przewidziany jest marsz pod Pałac Prezydencki, odbędzie się w godzinach 13.00-15.00. Pod Sejmem z kolei zaplanowane są przemówienia dwóch liderów KOD-u: Mateusza Kijowskiego i Henryka Wujca. Pierwszy z nich na swoim Facebooku miał niedawno napisać, że „jeśli będzie trzeba, nie zawahamy się przed zastrzeleniem Jarosława Kaczyńskiego”. Sprawę badać będzie prokuratura z na wniosek poseł Krystyny Pawłowicz.

 

W niedzielę z kolei od 19.00 do 22.00 odbędzie się protest pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Jednym z organizatorów jest bluźniercza organizacja Polski Kościół Latającego Potwora Spaghetti. Protestujący chcą okazywać swoje „przywiązanie do prawa”.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl/TVP.info

KRaj
DATA: 2015-12-12 09:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a mówilim, żeby PiS nie brnął dalej w g..., tylko rozwiązał cały ten pokomunistyczny pomiot, zwany dla niepoznaki Trybunał Konstytucyjny; i byłoby po sprawie; a tak to ma zadymy; nadzieja, że w niedzielę wyjdzie na ulicę przynajmniej dwa razy tyle ludzi co w sobotę na pikietach Nowoczesnej Platformy Obywatelskiej (w skrócie: NPO); i to bez płacenia za obecność na pikiecie (jak robi NPO), za to przekonanych, że PiS robi dobrze (no bo w tej sprawie robi akurat to co może najlepszego zrobić w tej sytuacji); a jeżeli chodzi o gościa, co tak sobie frywolnie napisał na pejsbooku o strzelaniu do ..., to najbliższe parę lat powinien spędzić na "wczasach" - tu nie może być taryfy ulgowej; gość wyraźnie działa przeciwko ruchowi obywatelskiemu do posiadania broni - tak będzie to wykorzystywane; i to właśnie przez PiS (tu działa rąsia w rąsię z lewakami, którymi tak się brzydzi);
ponad 4 lata temu / JARO
 
jaaconieja, starego co się niedawno skończyło to faktycznie lewacy, ale starego które się skończyło ładnych dziesiąt lat temu albo i jeszcze dawniej - to już niekoniecznie. Oczywiście skrajne "stare" nie będą współistnieć, więc malkontenci obecnie niezadowoleni, po obaleniu rządów PiS nadal pozostaną malkontentami :)
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
@Rozczarowany Zwolennicy powrotu starego to właśnie lewacy :)
ponad 4 lata temu / jaaconieja?
 
@pl: nie tylko lewacy. Wszelkiej maści antypisowcy zjednoczą się by obalić obecne rządy i by "wróciło stare".
ponad 4 lata temu / Rozczarowany
 
Ewidentnie lewacy szykują majdan. Jest jednak pytanie czy Pis im to "niechcący" umożliwi? Czy to nie jest zaplanowane? Pis ani nie odciął się od roszczeń żydowskich, ani nie likwiduje Ustawy 1066...Kaczyński już nie chce krzyża przed Pałacem Prezydenckim, chce tablicy..
ponad 4 lata temu / pl
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.