DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Demonstracje i starcia ze służbami. Niespokojna noc powyborcza na Białorusi

Demonstracje i starcia ze służbami. Niespokojna noc powyborcza na Białorusi
VASILY FEDOSENKO/ Reuters/Forum

Po ogłoszeniu wygranej Aleksandra Łukaszenki w wyborach prezydenckich (na podstawie danych sondażowych), Białorusini wyszli na ulice. Manifestacje przeradzały się w starcia z milicją.

 

Informacje o zastosowaniu specjalnych środków przeciwko uczestnikom demonstracji w Mińsku potwierdziła białoruska MSW. „Funkcjonariusze służb stojących na straży prawa byli zmuszeni zastosować specjalne środki przeciwko uczestnikom niepokojów. Zastosowano specjalną technikę i granaty hukowe” – podkreślono.

 

Doszło też do zatrzymań. Na razie nie wiadomo ile osób objęły te działania milicji. MSW zakomunikowało, że sprawa jest dynamiczna, w mieście zastosowano wzmożone środki bezpieczeństwa i wszystko jest pod kontrolą.  Z doniesień medialnych wynika, że demonstracje odbyły się także w kilku innych miastach Białorusi.

 

W poniedziałek z Mińska dotarły informacje, że z ulic zniknęły wojska wewnętrzne, a sytuacja wygląda normalnie. Komentatorzy spodziewają się, że protestujący powrócą na ulice.

 

Źródło: tvp.info

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-08-10 07:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

PiS dąży do wojny Białorusi z Polską. Prowokować będą okupanci. Bo Łukaszenko nie chce oddać Białorusi w ręce nwo.
1 miesiąc temu / sm
 
Rozejrzyjcie się wszędzie tam, gdzie ostatnio pozbyto się dyktatorów. Polskie władze lepiej niech się zajmą sytuacją w naszym nieszczęśliwym kraju, a Białoruś niech zostawią Białorusinom. Eksperci od demokracji się znaleźli.
1 miesiąc temu / tak tylko
 
@ Ironia Poseł Tomasz Dąbal na polecenie Józefa Piłsudskiego, na kilka dni przed bitwą warszawską wygłosił w sejmie oświadczenie zawierające słowa: ?Nie uważam Czerwonej Armii za nieprzyjaciela. Przeciwnie, witam jak przyjaciela Narodu Polskiego?
1 miesiąc temu / Ryś
 
@ironia, możesz nasz obrażać od czerwonych sępów, ale nie zmienisz w ten sposób rzeczywistości, a prawda jest niestety inna i jej nie zakryjesz swoimi wpisami. Nie twierdzę, że Białoruś jest idealnym państwem, bo nie jest. Ale jednego jestem pewna ? prezydent Białorusi pragnie uchronić swój kraj i naród przed patologiami globalizacji. Prezydent Białorusi wyróżnia się na tle innych europejskich przywódców tym, że nie wpuścił do swojego kraju Georga Sorosa. I wreszcie, w ostatnich miesiącach Aleksandr Łukaszenko dał poznać jako przywódca, który nie uległ światowej psychozie tzw. ?pandemii?. Gdy w innych krajach zamknięto gospodarkę, ludzi uwięziono w domach, a drzwi kościołów zatrzaśnięto przed wiernymi, prezydent Białorusi zrobił wprost przeciwnie.
1 miesiąc temu / AP
 
Dajcie spokój Białorusi.Pilnujmy swojej Ojczyzny przed bolszewią
1 miesiąc temu / andrzej
 
Znowu ten Łukaszenka! I jak tu złodzieje międzynarodowi mają okradać Białoruś? Z Polską poszło łatwo!
1 miesiąc temu / antykomuch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.