DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Demonstracja w obronie demonstracji

Demonstracja w obronie demonstracji

W Krakowie odbyła się demonstracja przeciwko prawu przyjętemu przez Sejm, które w wyraźny sposób ogranicza możliwość wyrażania sprzeciwu wobec rządzących. Protestujący zbierali podpisy przeciwko tej regulacji prawnej. Petycję tą chcą przedstawić marszałkowi Senatu, przed rozpoczęciem prac nad tą ustawą przez Izbę Wyższą.


 - Jest to inicjatywa obywatelska ponad podziałami partyjnymi. Urządziliśmy dziś demonstrację, ponieważ rząd chce zmienić prawo regulujące właśnie tą kwestię. Po pierwsze rząd chce obciążyć organizatora całkowitą odpowiedzialnością i kosztami za wszelkie negatywne działania demonstrujących. Wiadomo, że bardzo trudno jest opanować całość tego typu działań. Wśród ludzi, którzy przychodzą na demonstracje są tacy, którzy są na nich tylko po to by bić się z policją i wyrządzać szkody. Jeśli przejdą te zmiany, przewodniczący będzie odpowiadał pod karą grzywny w wysokości 7 tysięcy złotych, za wszelkie ekscesy jakich dopuszczą się demonstranci. Taka sytuacja będzie skutkowała, tym że nikt nie zgodzi się na bycie przewodniczącym. Na taki „luksus” będą mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi -  mówi jeden z organizatorów Grzegorz Piątkowski.

 

Demonstranci zwrócili również uwagę na kwestię terminu zgłaszania demonstracji i konsekwencji jakie to za sobą pociąga. - Inna kwestia, to siedmiodniowy termin zgłaszania demonstracji, całkowicie blokuje to możliwość urządzenia spontanicznego protestu. Nie będzie możliwości reagowania na pojawiające się problemy w sposób szybki i w krótkim czasie pojawieniu się kwestii wzbudzającej protest. Zabrania się obywatelom realizowania ich konstytucyjnego prawa do wyrażania własnych opinii – mówi Piątkowski.

 

Protest połączony był z akcją zbierania podpisów pod petycją do marszałka Senatu. Uchwalona przez Sejm ustawa będzie teraz procedowana przez Izbę Wyższą. – Zbieramy podpisy pod petycją, którą będziemy chcieli złożyć marszałkowi Senatu Bogdanowi Borusewiczowi, by wiedział co ludzie myślą o tym wspólnym pomyśle prezydenta i rządu – zapowiada Grzegorz Piątkowski.

 

 

luk

 


DATA: 2012-07-24 16:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.