DZIŚ JEST:   21   LIPCA   2019 r.

XVI Niedziela zwykła
Św. Wawrzyńca z Brindisi
Św. Apolinarego
 
 
 
 

Demonstracja narodowców przed ambasadą Ukrainy. Spalono portret Bandery i Szuchewycza

Demonstracja narodowców przed ambasadą Ukrainy. Spalono portret Bandery i Szuchewycza
źródło: youtube.com / Ruch Narodowy

Przedstawiciele środowisk narodowych zorganizowali w poniedziałek wieczorem demonstrację przed ambasadą Ukrainy w Warszawie. Jednym z jej elementów było publiczne spalenie wizerunków Stepana Bandery i Romana Szuchewycza – zbrodniarzy odpowiedzialnych za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

 

Podczas manifestacji głos zabrał m.in. poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego. – Przychodzimy tutaj w obronie państwa i narodu polskiego – powiedział dodając, że dzisiejsza Ukraina gloryfikuje „bandytów, morderców, ludobójców, kolaborantów Hitlera i prześladowców Polaków”.

 

Z takimi zwyrodnialcami jak Bandera, jak Szuchewycz na czele, Ukraina stoi nad przepaścią, ponieważ obranie sobie tych ludobójców, morderców za patronów, za bohaterów, to pogrążenie własnego narodu – podkreślił prezes Ruchu Narodowego. Jego słowa poruszyły zgromadzonych, którzy krzyczeli: „Szuchewycz - morderca”, „Bandera - zbrodniarz”, „Banderowcy - ludobójcy”.

 

Winnicki nawiązał również do demonstracji, jaka miała miejsce we Lwowie na początku marca, podczas której dominowały antypolskie hasła, m.in. „Nasza ziemia - nasi bohaterowie!”, „Pamiętaj cudzoziemcze, że gospodarzem jest tu Ukrainiec!”.

 

Na tej manifestacji ukraińscy szowiniści, ukraińska karykatura zdrowego obozu narodowego niosła portrety Romana Szuchewycza. To tak jakby dziś w Niemczech niesiono i chwalono portrety doktora Mengele czy największych dowódców SS – powiedział Winnicki.

 

 

 

 

Demonstracja narodowców oburzyła skrajną lewicę reprezentowaną m.in. przez Warszawski Strajk Kobiet, w związku z czym kilkuosobowa grupka feministek oraz innych intelektualnych spadkobierców Marksa i Engelsa zorganizowała bardzo niewielką kontrmanifestację.

 

 

Źródło: rmf24.pl

TK

 

 

 Zobacz także:


"Dwa królestwa" biskupa Grzegorza Chomyszyna - potępienie ukraińskiego nacjonalizmu

 


DATA: 2018-03-20 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz z Banderowcami mirdercami
ponad 1 rok temu / Jan
 
?Nasza ziemia - nasi bohaterowie!?, ?Pamiętaj cudzoziemcze, że gospodarzem jest tu Ukrainiec!?. Żałosne głupki. Nigdy tam nie byli gospodarzami, nawet teraz "wolną" Banderlandią rządzą żydowscy oligarchowie za pomocą sprzedajnych szabesgojów. Wprawdzie Polską też, ale różnica polega na tym, że w Polsce kultura polska jest starą samą w sobie cywilizacją, której mimo usilnych starań od kilkuset lat, jeszcze nie zniszczono. A Ukraina? Wszystko wskazuje na to, że to Ją szykują na "Polin", żydowską oazę "szczęśliwości". Burdel i pozorne bezhołowie jakie tam panuje, skrojony na miarę konflikt w Donbasie i co najciekawsze Banderowcy w mundurach SS paradujący na licznych wiecach i marszach i...żadnej reakcji "detektorów" nazizmu w Izraelu i USA. No jakby to sam Mosad tam maszerował i heilował.
ponad 1 rok temu / agricola
 
mati Bury i inni Żołnierze Niezłomni walczyli z okupantami Polski najpierw III Rzeszą Brunatną Niemiecką Nazistowską z którą kolaborowali S Bandera i Szuchewicz OUN UPA szowiniści Ukraińscy służyli w Waffen SS oraz z Okupacją Sowiecką w okresie 1945-1956 ostatniego żołnierza Niezłomnego zabito w P R L W 1960 R.To wrogowie Polski i Polaków mówią o Żołnierzach Niezłomnych "bandyci" i "mordercy"
ponad 1 rok temu / Tomasz
 
Do Mati:Nie masz racji. Bandera stworzył ideologie która zakładała ludobójstwo w celu oczyszczenia terenu, Bury w wersji najbardziej skrajnej wykonywał akcje odwetowe. Mówię w wersji najbardziej skrajnej, podawanej przez GW. Ale tu też się mylisz, bo Bury, aż tak skrajny nie był. Jeżeli nie czujesz się Polakiem, to rzecz jasna Polakiem być przestajesz. Niestety nieszczęściem naszego kraju, jest to, że duża liczba ludzi wyrzekła się polskości i nie wiedzieć czemu zaczynają podkopywać kraj. W oczach innych narodów takie osoby są postaciami godnymi ubolewania, żeby nie powiedzieć pogardy. Warto wziąć to sobie pod uwag na wypadek jakby Polski zabrakło.
ponad 1 rok temu / bjs
 
@mati nie przepraszaj za brak polskich znaków ich brak w twoim przypadku rozumiem doskonale. Natomiast nie rozumiem jak można stawiać znak równości między zamordowaniem ok. 80 osób do wymordowania ok. 200 000 ludzi (w tym kobiet, starców i co najgorsze - dzieci).
ponad 1 rok temu / ren
 
@mati Nie przepraszaj za brak polskich znaków, ponieważ z wypowiedzi wynika, że nie jesteś Polakiem. A Twoja wiedza o Rajsie pochodzi wyłącznie z filmu pani Arnold. Wracaj do siebie rusinie!
ponad 1 rok temu / Ceterum censeo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.