DZIŚ JEST:   29   MAJA   2020 r.

Św. Urszuli Ledóchowskiej
Św. Andrzeja z Chio
 
 
 
 

Demokracja jak u Barei

Demokracja jak u Barei
Warszawa. 12.12.2015 Demonstracja zorganizowana przez Komitet Obrony Demokracji (KOD) przeciw lamaniu konstytucji, prezydentowi Andrzejowi Dudzie oraz rzadom PiS, z udzialem liderow partii opozycyjnych. N/Z Ryszrad Petru (Nowoczesna), Mateusz Kijowski (K

Podział na „obrońców demokracji” i „zwolenników dyktatury” tylko na pierwszy rzut oka stanowi nową jakość. Wierchuszka marszów KOD to po prostu kolejna odsłona politycznego obozu III RP, z kosmetycznie odświeżonym zestawem postaci pierwszego szeregu.

 

Masowe media stręczą nam odgrzewane, niestrawne danie, serwowane już w 2006 roku, podczas koalicyjnego rozdania PiS-Samoobrona-LPR. Znów cały naród ma zjednoczyć się „w obronie demokracji”, z tym, że z czołówki marszu gniewnych zniknęli zgrani: Tusk, Komorowski, Miller, Senyszyn, Piechociński, Pawlak, zastąpieni przez kolejny garnitur (Nowacka, Kosiniak-Kamysz, Siemoniak, Petru). Dla większej wiarygodności twarzą numer jeden „oddolnego ruchu społecznego” okrzyknięty został naturszczyk Mateusz Kijowski, co szybko okazało się klasycznym tzw. samobójem. Nawołujący nowy obóz władzy do przestrzegania prawa lider KOD okazał się bowiem dłużnikiem własnych dzieci z powodu potężnych zaległości w regulowaniu alimentów. Informacja podana przez miesięcznik „Uważam Rze” i rozpowszechniona na czołówce „Superexpressu” pomnożyła jeszcze internetowe szyderstwa nad rzekomo spontanicznym charakterem protestów. Jeśli bowiem Kijowski peregrynuje po studiach radiowych i telewizyjnych społecznie, to czy nie powinien raczej w tym czasie zarabiać (uchylanie się od płacenia alimentów jest w Polsce przestępstwem)?


Takich rozmiarów kryzys wizerunkowy trudno będzie zażegnać. Dotychczasowy frontman będzie pewnie musiał być wymieniony na innego trybuna ludowego. Może Dominik Taras?


Widzimy więc na pro-demokratycznej reducie nowy zaciąg polityków, nie wyłączając Tomasza Lisa, który przypomniał sobie chyba, że typowano go kiedyś do wyścigu prezydenckiego. Mamy też bankowych lobbystów i niezawodnych ludzi kultury (Marek Kondrat akurat zalicza się do obydwu grup). W zgodnym chórze dają głos sieroty po rządowych zleceniach na gazetowe ogłoszenia i przyszłe ofiary podatku od wielkich sklepów. Późno odkryci bohaterowie „Solidarności” z żelaznym składem obalaczy starego systemu i weteranami PRL. Tefaupe ściga się w prodemokratycznej gorliwości z Tefauenem, niezależni dziennikarze z apolitycznymi urzędnikami. Jazgot, jaki podniósł się w związku z tym jest tak wielki, że niezaangażowany obserwator już tęskni za ciszą i spokojem. Chcąc nie chcąc więc, KOD pracuje na rzecz „dyktatury”, którą rzekomo zwalcza. Jego aktywiści nie potrafią przyjąć do wiadomości, że obecny układ rządów jest efektem powszechnych głosowań. Mówią więc głosem Stanisława Anioła z Barejowskiego serialu „Alternatywy 4”: Z góry akceptujemy wszelkie wyniki demokratycznych wyborów. Oczywiście, o ile będą zgodne z naszymi oczekiwaniami!


Argument o lekceważeniu przez PiS wyroków Trybunału Konstytucyjnego, którego prezes tak niezręcznie udaje własną bezstronność, blednie wobec niewykonania przez poprzednią koalicję kilkudziesięciu wyroków tego gremium. Platforma pod koniec poprzedniej kadencji, chcąc całkowicie zdominować TK, powołała „swoich” sędziów łamiąc sejmowy regulamin. Gra idzie o zbyt wysoką stawkę, by PiS tego nie wykorzystał.


Zbyt wcześnie na podsumowania rządów na samym ich początku. Nie sposób jednak nie zauważyć, że szef partii, która sięgnęła po pełnię władzy (wyjąwszy augiaszową stajnię sądownictwa) trafnie zdefiniował strategiczne cele początku kadencji.


Na kolejny ogień, krótko po Świętach, mają pójść media ironicznie zwane publicznymi. Dzisiaj przypominają one orkiestrę z Titanica, która gra swoją melodię zupełnie nie oglądając się na okoliczności zewnętrzne. Relacjonując społeczeństwu toczący się polityczny spór nie próbują one nawet dawać choćby pozorów nie tylko bezstronności, ale nawet elementarnej przyzwoitości. Czy po spodziewanych szybko porządkach przy Woronicza i w Polskim Radiu będzie dużo lepiej, dopiero zobaczymy, nie zapominając, kto sprowadził do TVP Tomasza Lisa.


W całej awanturze chodzi więc o utracone wpływy. Wieszczący Majdan w Warszawie nie chcą pamiętać, że ten oryginalny, kijowski – napędzany był nie tylko zagranicznymi funduszami, ale i frustracją samych Ukraińców, zdesperowanych skalą zepsucia swojego państwa, w tym wszechobecną korupcją i prywatą. Na naszym podwórku te ostatnie były akurat domeną poprzedniej władzy PO-PSL, co zresztą stało u korzeni jej spektakularnego upadku. Z niego zaś wzięła się gorączkowa zmiana szyldów i trwająca obecnie naparzanka. Jest ona bardzo słabą reklamą dla wysławianej przez wszystkich uczestników zamieszania demokracji. Zwłaszcza w epoce wielkich mediów, które są w stanie wmówić szerokiemu ogółowi praktycznie wszystko co chcą.


Roman Motoła
DATA: 2016-01-01 08:28
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

SLIMAKK Miało być Kościół Chrystusowy jest prawdziwym Kościołem Katolickim.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
SLIMAKK CD Papieża Jana Pawła II .Deklaracja ta jest wykładnią tradycyjnej nauki kościoła Kościół Katolicki jest prawdziwym Kościołem Katolickim a nie Protestantyzm.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
SLIMAKK CD Kościół ten ustanowiony i zorganizowany na całym świecie jako społeczność trwa [substisit in] w Kościele Katolickim,rządzonym przez następce Piotra w [communio] W wyrażeniu"substisit in" Sobór Watykański II chciał ująć łącznie dwa stwierdzenia doktrynalne po pierwsze,że Kościół Chrystusowy pomimo podziału chrześcijan nadal istnieje w pełni jedynie w Kościele Katolickim;po drugie ,że liczne pierwiastki i uświęcenia i prawdy znajdują się po za organizmem to znaczy w Kościołach i kościelnych Wspólnotach,które nie są w pełnej wspólnocie z Kościołem katolickim .Jednak w odniesieniu do tych ostatnich należy stwierdzić,że ich "pochodzi z samej łaski i prawdy,powierzonej Kościołowi katolickiemu.17 Istnieje zatem jeden Kościół Chrystusowy,który trwa w Kościele Katolickim,pozostają jednak z nim zjednoczeni bardzo ścisłymi więzami,jak sukcesja apostolska i ważna Eucharystia,są prawdziwymi Kościołami partykularnymi .Deklaracja ta została wydana na polecenie Papieża
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
SLIMAKK CD Dlatego w powiązaniu z jedynością i powszechnością zbawczego pośrednictwa Jezusa Chrystusa należy "stanowczo wyznać" jako prawdę wiary katolickiej jedyność założonego przezeń Kościoła.Tak jak jest jeden Chrystus istnieje tylko jedno Jego Ciało,jedna jego oblubienica"jeden Kościół katolicki i apostolski.Ponadto obietnice Pana,że nigdy nie opuści swego Kościoła{por.Mt.16,18;28,20)i będzie nim kierował przez swego Ducha oznaczają też,iż według wiary katolickiej jedyność,jedność Kościoła,a także wszystko to co stanowi o jego integralności,nigdy nie przeminie.Wierni "zobowiązani są"wyznać,że istnieje historyczna ciągłość-zakorzeniona w sukcesji apostolskiej-pomiędzy Kościołem założonym przez Chrystusa i Kościołem Katolickim"To jest jedyny Kościół Chrystusowy(...)który Zbawiciel powierzył do pasienia Piotrowi(por.J 21,17),zlecając mu i jemu podobnym,aby krzewili i nim Kierowali (por.Mt 28,18nn)i który założył na wieki filar i podwalinę prawdy (1 Tm 3,15)
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
SLIMAKK Kongregacja Nauki Wiary DEKLARACJA DOMINUS IESUS wyd TUM Wrocław 2000 r IV Jedność i Jedność Kościoła 16.Pan Jezus,jedyny Zbawiciel,nie ustanowił wspólnoty zwyczajnej wspólnoty uczniów,lecz założył Kościół jako"tajemnicę zbawczą".On sam jest w Kościele ,a Kościół jest w Nim (J 15,1 nn;Ga3,28; Ef 4,15-16;Dz 9,5);dlatego pełnia zbawczej tajemnicy zbawczej Chrystusa należy także do Kościoła,nierozerwalnie złączonego ze swoim Panem.Jezus Chrystus bowiem nadal jest obecny i prowadzi swoje dzieło odkupienia w Kościele i poprzez Kościół(por Kol 1,24-27)który jest jego ciałem(por. 1.Kor12-13,27;Kol.1,18).Tak jak głowa i członki żywego ciała,chociaż nie są tożsame,są nierozdzielne,tak również Chrystusa i Kościoła nie należy utożsamiać,ale nie można też oddzielać,stanowią bowiem jedynego"całego Chrystusa".Ta sama nierozdzielność jest wyłożona w Nowym Testamencie także przy pomocy analogi Kościoła jako Oblubienicy Chrystusa(por.2Kor.11,2;EF 5,25-29;Ap,21,2,9)
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
SLIMAKK Kanada USA to państwa wtórych demokracja zamieniła się w totalitaryzm cywilizacja śmierci walka z obrońcami życia np M Wagner szatańskie prawo do zabijania nienarodzonych dzieci zabijanie ludzi upośledzonych starców ideologia Narodowo-Socjalistyczna triumfuje państwo policyjne podsłuchy bez wiedzy obywateli,cenzura czyli poprawność polityczna walka z Kościołem Rzymsko-Katolickim próba wyrugowania go z przestrzeni publicznej zakaz modlitwy w szkłach przed lekcjami promowanie dewiacji seksualnych walka z rodziną ,szatański program pod nazwą seksualne wychowanie nie ma nic wspólnego z wychowaniem młodego pokolenia propaguje współżycie zobowiązań czyli jet niemoralne.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.