DZIŚ JEST:   25   SIERPNIA   2019 r.

XXI Niedziela zwykła
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
 
 
 
 

Demokraci w oparach absurdu. Zwolennicy aborcji będą walczyć o prawa do życia dla kotów

Demokraci w oparach absurdu. Zwolennicy aborcji będą walczyć o prawa do życia dla kotów
fot. pixabay.com
#USA    #ABSURDY    #DEMOKRACI    #IZBA REPREZENTANTÓW    #SENAT    #KOTY    #USDA    #EKSPERYMENTY    #SPRZECIW    #ABORCJA

Amerykańscy demokraci wyszli z propozycją wprowadzenia zakazu zabijania przez Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) młodych kotów zaraz po zakończonych eksperymentach. Jest to o tyle zdumiewające, że o prawo do życia dla zwierząt walczą ci sami politycy, którzy sprzeciwiają się ochronie dzieci ocalałych z aborcji.

 

„Dzisiaj, sen. Jeff Merkley i ja wprowadzimy dwustronną i dwuizbową propozycję prawa kończącego praktykę Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych polegającą na zabijaniu kotów zaraz po tym jak zostają użyte w badaniach” – napisał na Twitterze członek Izby Reprezentantów Jimmy Panetta z Partii Demokratycznej. „Decyzja USDA dotycząca mordowania kotków zaraz po tym jak zostają użyte w eksperymentach jest archaiczną i straszną praktyką, której należy położyć kres” – oznajmił senator Merkley.

 

Praktyka amerykańskiej agencji polega na zarażaniu specjalnie przeznaczonych do tego kotów, a następnie badaniu rozwoju choroby. Na zakończenie procesu zwierzęta są uśmiercane i palone. Badania nad rozwojem wirusów i pasożytów prowadzone są w ten sposób od 1982 roku. Według oficjalnych statystyk, co roku zabija się w celach naukowych ok. 100 kotów. „Chcemy wymazania tego zbrodniczego prawa z kart historii” – oznajmił Justin Goodman, szef White Coat Waste Project, organizacji zajmującej się prawami zwierząt. Najczęstsze oskarżenia padające pod adresem USDA dotyczą marnotrawienia publicznych pieniędzy i prowadzenia „nazistowskich eksperymentów”.

 

Zdumiewające jest to, że o prawa do życia kotów walczą zwolennicy aborcji do dziewiątego miesiąca ciąży i osoby, które sprzeciwiają się wprowadzeniu prawa chroniącego dzieci ocalałe z „zabiegu”. Jak podaje portal LifeNews, senator Merkley trzy tygodnie temu wraz 43 senatorami zablokował propozycję Republikanów dotyczącą przeprowadzenia głosowania nad prawem wprowadzającym ochronę dzieci, które przeżyły aborcję. Ich zdaniem, jest to „kwestia osobista” i jako taka nie wymaga roztoczenia nad nią specjalnego prawnego parasola ochronnego.

 

Spiker Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi niedawno poinformowała o celach Demokratów dotyczących wprowadzenia powszechnej legalnej aborcji w trzecim trymestrze, mimo zdecydowanego sprzeciwu opinii publicznej. Co więcej, pomysł Demokratów zawiera także plan finansowania aborcyjnego przemysłu z funduszy państwowych.

 

Źródło: lifenews.com / nbcnews.com

PR           


DATA: 2019-03-18 09:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oj tam, że tak! 100/100 :-
5 miesięcy temu / @ cichot
 
polecam ,Marek Baraniecki "Głowa Kasandry"
5 miesięcy temu / ewa do noktok
 
Pamiętaj przemądrzały narcyzie że pycha poprzedza upadek.
5 miesięcy temu / @ homeomorfismu
 
Jak tak dalej ludzie będą walczyć o prawa kotków,piesków,jeży,różnorakich żabek oraz wszelkich zwierzątek gospodarczych,a prawo do aborcji w końcu stanie się powszechne,to za jakiś czas pozostaną na ziemi tylko w/w zwierzątka.I kto wtedy będzie walczył o prawa dla ludzi?Karaluchy czy szczury?Kiedyś,chyba w powtórce z rozrywki,leciała taka historia w odcinkach o szczurach pozostałych po wojnie atomowej.Wtedy wydało się to zabawne,ale obecnie wychodzi na to,że rzeczywiście ludzie sami siebie zlikwidują.Ale nie za pomocą bomb.
5 miesięcy temu / noktok
 
koty panu Bogu wyszły najlepiej
5 miesięcy temu / chichot
 
I co tu zrobić... W demokracji rządzi większość, a wiadomo, że w każdym społeczeństwie większość stanowią ludzie stojący nisko pod względem moralnym i intelektualnym...
5 miesięcy temu / Homeomorfismus
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.