DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 

Demokraci dopięli swego. Izba Reprezentantów poparła ustawę o tożsamości płciowej

Demokraci dopięli swego. Izba Reprezentantów poparła ustawę o tożsamości płciowej
źródło: pixabay.com

Izba Reprezentantów uchwaliła w piątek skandaliczną ustawę o równości (Equality Act), która ogranicza podstawowe wolności konstytucyjne USA. Jeśli regulacja wejdzie w życie zagrozi ludzkiej godności oraz wolności słowa, religii i sumienia.

 

– Ta ustawa podważa godność człowieka, zagrażając podstawowym wolnościom: słowa, religii i sumienia, jakie gwarantuje ​​każdemu obywatelowi pierwsza poprawka do konstytucji – ostrzega Kristen Wagoner, wiceprezes działu prawnego Alliance Defending Freedom. – Amerykanie zasługują na cos więcej niż głębokie nierówności, jakie oferuje ta nietolerancyjna, przewrotnie zatytułowana ustawa – tłumaczyła.

 

– Projekt podważa równość kobiet, odmawiając sportowcom uczciwej konkurencji w sporcie, pozbawiając kobiety możliwości biznesowych przeznaczonych dla nich i zmuszając je do dzielenia się prywatnymi, intymnymi przestrzeniami z mężczyznami, którzy identyfikują się jako kobiety – dodała Wagoner.

 

Zdaniem Wagoner nowe regulacje zmuszą Amerykanów do udziału w wydarzeniach, które są sprzeczne z ich przekonaniami. – Wielu aktywistów chce przekonać Amerykanów, że brak porozumienia w ważnych sprawach, takich jak małżeństwo i seksualność ludzka, jest formą dyskryminacji, która wymaga od rządu egzekwowania jednego poglądu na ten temat – tłumaczyła.

 

Izba zatwierdziła ustawę głosami 236. kongresmenów, przy sprzeciwie 173. Ośmiu Republikanów głosowało za projektem ustawy. Siedmiu Demokratów wstrzymało się od głosu.

 

Ustawodawstwo uprzywilejowuje mniejszości seksualne. Przepisy zabraniają dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową” w zatrudnieniu, wynajmie mieszkań, doborze do ławy przysięgłych, kredytów i edukacji, a także w sklepach detalicznych, schroniskach, bankach, transporcie i aptekach. Co istotne, zabrania odmowy wstępu do toalet i szatni damskich mężczyznom, którzy identyfikują się jako kobiety itp.

 

Przeciwnicy ustawy wskazywali, że koncepcje ustawowe dotyczące „orientacji seksualnej” i „tożsamości płciowej” są zbyt szerokie i przewidują kary za dokonywanie rozróżnień między płciami czy małżeństwami heteroseksualnymi a innymi parami.

 

Episkopat amerykański zdecydowanie sprzeciwiał się nowemu ustawodawstwu. Jeszcze w stanowisku, wyrażonym 20 marca br. przedstawiciele Konferencji Katolickich Biskupów USA wskazali, że chociaż wspierają wysiłki na rzecz zapewnienia, by ​​wszyscy byli traktowani z godnością i szacunkiem, nowa ustawa nie doprowadzi do osiągnięcia tych celów, a zamiast tego zaszkodzi społeczeństwu.

 

Stwierdzono, że regulacja usuwa określenia kobiety i dziewczęta, pozbawiając je odpowiedniej ochrony prawnej. Ustawa nie uznaje również różnicy między osobą, która ma godność i jest uprawniona do jej uznania a działaniami osoby, pojmowanej w sposób genderowy (uzgadnianie płci), co będzie miało daleko idące konsekwencje etyczne i społeczne. „Sprzeczność między nimi wprowadzi mnóstwo dalszych komplikacji prawnych” – podkreślono.

 

Biskupi ostrzegli również, że ustawa o równości zaszkodzi wolności słowa, sumieniu i praktykowaniu religii. Wymaga ona bowiem, by w schroniskach dla bezdomnych umieszczać obok siebie biologicznych mężczyzn z kobietami. Zmusza ona agencje adopcyjne, by kierowały dzieci do par sodomitów czy lesbijek, nawet jeśli narusza to ich przekonania i życzenia matki biologicznej.

 

Może ona także zagrozić wszystkim osobom, świadczącym usługi w branży ślubnej. Ustawa federalna zabrania odmowy wykonania usług na rzecz homoseksualistów i innych sprzecznych z naturą tzw. mniejszości seksualnych. Także pracownicy służby zdrowia będą zobowiązani do przeprowadzania zabiegów i operacji tzw. zmiany płci wbrew swoim przekonaniom moralnym, etycznym, a nawet medycznym.

 

Co więcej, do tej ustawy nie mogłaby być zastosowana ustawa o przywróceniu wolności religijnej (Religious Freedom Restoration Act), co biskupi uznali za zjawisko „bezprecedensowe”.

 

Projekt trafił do Senatu, gdzie jego zwolennicy będą musieli pozyskać kilkanaście republikańskich głosów, aby przyspieszyć prace legislacyjne. Prezydent Donald Trump powiedział, że jest przeciwny regulacji. Nie wyraził się jednak, czy ją zawetuje, gdy trafi na jego biurko.

 

Ustawa o równości, gdyby została przyjęta, zmieniłaby ustawę o prawach obywatelskich, zakazując dyskryminacji ze względu na „orientację seksualną” i „tożsamość płciową” w zatrudnieniu, mieszkalnictwie, miejscach publicznych, edukacji publicznej, finansowaniu federalnym, w dostępie do kredytów i systemie ławy przysięgłych.

 

Lobby homoseksualne, które promuje regulację przekonuje, ze w 2019 r. 30 stanów nie zakazało dyskryminacji „osób LGBT”, a członkowie „społeczności LGBT” otrzymali bardzo małą ochronę na poziomie stanowym.

 

Za przyjęciem projektu opowiedziało się Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologiczne. Jeszcze w 2017 r. opublikowało ono oświadczenie, że „ustawa o równości jest konieczna, ponieważ dyskryminacja ze względu na płeć, tożsamość płciową i orientację seksualną pozostaje poważnym problemem w Stanach Zjednoczonych.” Tego typu regulację poparły organizacje obrony „praw człowieka,” większość stowarzyszeń religijnych i duże korporacje. Poparli ją m.in. szefowie: Apple, Google, Microsoft, Amazon, eBay, IBM, Facebook, Twitter, Visa, Mastercard, Intel i Netflix.

 

Projekt złożono w niższej Izbie Reprezentantów, jak i w Senacie Stanów Zjednoczonych 13 marca 2019 r. Donald Trump zasugerował już dawno temu (2000 r.) włączenie „orientacji seksualnej” do prawa antydyskryminacyjnego.

 

Źródło: catholicnewsagency.com / congress.gov

AS


DATA: 2019-05-20 13:49
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nadchodzi terror jakiego jeszcze nie było w dziejach świata....
5 miesięcy temu / Katolik
 
A wy dalej nie rozumiecie, że Trump walczy z aborcją i odstepstwami. Domokraci w USA to tak jak u nas PO plus Wiosna. Republikanie to tak jak PIS. Trump jest ewangelickiem, wiceprezydent też, a wcześniej był katolikiem.
5 miesięcy temu / Second
 
Oj Ameryka i ten ich Trump
5 miesięcy temu / zyga
 
Tym szybciej ten moloch pęknie.
5 miesięcy temu / Rys
 
wszystkich nie zamkną... to pocieszajace może w Stanach bo obywatele mają broń aby bronić wolności przed zakusami despotycznej władzy ale nasze doswiadczenia po sowieckim komunizmie w kołchozowej unii europejskiej nie wróżą tak dobrze
5 miesięcy temu / Darius
 
Któryś z prezydentów USA powiedział, że można oszukawać pewną grupę ludzi przez jakiś czas ale nie da się oszukiwać wszystkich przez cały czas. Wszystkich nie zamkną.
5 miesięcy temu / Trąbolot
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.