DZIŚ JEST:   20   MAJA   2019 r.


Św. Bernardyna ze Sieny
 
 
 
 

Delegatka z Chile pragnie Kościoła otwartego dla mniejszości. W tym dla mniejszości seksualnych

Delegatka z Chile pragnie Kościoła otwartego dla mniejszości. W tym dla mniejszości seksualnych
fot. twitter.com /CatholicSat

Świecka delegatka na Synod Młodych z Chile pragnie zakończenia przez Kościół rzekomej dyskryminacji osób homoseksualnych. Swoje postulaty oparła na opinii niekatolickiej młodzieży, która przedstawiła jej „bardzo silne przesłanie”.

 

Silvia Teresa Retamales Morales, świecka delegatka na Synod Młodych z Chile przedstawiła przesłanie, jakie otrzymała przed Synodem od zarówno katolickiej, jak i niekatolickiej młodzieży. Wyraźnie zaznaczyła, że przesłanie niekatolickiej młodzieży uderzyło ją dużo bardziej niż potrzeby wiernych Kościoła. Podstawową kwestią, którą według niej należy zmienić w Kościele, jest podejście do członków subkultury LGBT.

 

„Oni [niekatolicka młodzież] chcą Kościoła bardziej otwartego, wielokulturowego Kościoła otwartego dla każdego, który nie osądza, który jest społecznością, gdzie każdy czuje się jak w domu rozmyślając nad przesłaniem Chrystusa (…) Kościół nie powinien dyskryminować mniejszości, ludzi z odmienną orientacją seksualną czy biedniejszych. Dodatkowo pragną Kościoła otwartego na bardziej wrażliwych ludzi oraz zwiększenia roli kobiet.”

 

Następnie Morales przedstawiła swoje prywatne poglądy w tej kwestii. Jej zdaniem „homoseksualiści to tacy sami ludzie jak my”, którzy żyją w wierze Kościoła i którzy powinni czuć się jak dzieci Boga a nie wewnętrzny problem. Zaznaczyła, że w Kościele znajdują się ludzie otwarcie dyskryminujący takie osoby , jednak nie podała żadnych przykładów. Dodatkowo podkreśliła znaczenie miłości jako najważniejszego przesłania Kościoła, które musi trafić przede wszystkim do homoseksualistów pragnących być jego częścią.

 

W żadnej części wypowiedzi Morales nie znalazło się wezwanie do nawrócenia i nieustannej walki z grzechem jakim jest homoseksualizm. Nie wskazała również, na współczucie i wsparcie, jakim Kościół darzy takie osoby. Delegatka opisując nastawienie Kościoła do osób LGBT nie odniosła się do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który wyraźnie mówi, że „powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji (KKK, 2358). Dodatkowo, właśnie te osoby są szczególnie wezwane do czystości, które dzięki cnotom panowania nad sobą coraz bardziej zbliżają się do doskonałości chrześcijańskiej (KKK, 2359).

 

Raymond Arroyo, dziennikarz i producent stacji EWNTN krytycznie odniósł się do wypowiedzi Morales. „Poprawcie mnie, jeżeli czegoś nie rozumiem. Synod słucha przejawiających niedoinformowanie opinii „niekatolickiej” młodzieży, aby kościelni hierarchowie mieli dostosować do nich swoje nauczanie i posługę? Jakie inne zgromadzenie robi coś podobnego? Czy muzułmanie zapraszają biskupów, by ci mówili im, co mają zmienić?” – napisał na swoim twitterze.

 

Dziennikarze LifeSiteNews wskazują, że wystąpienie Morales jest kolejnym dowodem na działalność homoseksualnego lobby podczas trwającego Synodu. Wcześniej dziennikarze katolickiego portalu odkryli, że organizacje LGBT zrzeszone są w kampanii „Equal Future”, której celem jest wykorzystanie szansy, jaką daje Synod Młodych do jeszcze głębszego wprowadzania swojej agendy w szeregach Kościoła.

 

Źródło: lifesitenews.com / twitter.com / teologia.pl

PR  

 

 


DATA: 2018-10-16 15:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem mniej więcej w wieku tej dziewczyny i absolutnie nie popieram jej dziwnych tez. Kościół nie może porzucić swoich zasad. Biblia wyraźnie potępia homoseksualizm, chyba że takie osoby będą żyć w czystości. To są konkrety. Kościół i tak JEST otwarty, patrząc na ilość inicjatyw podejmowanych przez różne grupy duszpasterskie, na czele z ŚDM.
6 miesięcy temu / Inti
 
Ave Maria! Niestety próbuje się wprowadzić młodzież o określonego światopoglądu żeby wpływać na pozostałych i kształtować później także dorosłych. Kościół jest wielki i ma mieszkań wiele.Czystych i brudnych. Zawsze tak było. Otrzyjcie łzy płaczący.
7 miesięcy temu / Kościół naszym Domem
 
Ave Maria! To straszne, że takie treści usprawiedliwiające grzech ciężki, a wręcz negujące go, prezentowane są na synodzie młodych. Tym bardziej konieczne jest mówienie o grzechu i nazywanie go po imieniu. Ciągle będę powtarzać, że grzechy sodomskie wołają o pomstę do Nieba, niech powtarza tę prawdę każdy katolik! Miłość do bliźniego to również napominanie grzeszących, czy o tym uczynku miłosierdzia wobec duszy część hierarchów zapomniała? A wszystko w zasadzie odnosi się do Matki Bożej, bo Ona prezentuje wśród licznych swoich cnót cnotę czystości, i w czystość idzie szatańskie uderzenie. Trzeba wynagradzać Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca nieustannie!!!
7 miesięcy temu / Ewcia
 
Szatan, przez ruchy LGTB, wysłał niepełnosprawną umysłowo (bądź opętaną) kobietę, żeby "ewangelizowała" w kierunku zła i patologii Pasterzy Chrystusowych na synodzie. Zamiast jej słuchać powinni nad nią natychmiast zbiorowe modlitwy o uwolnienie odmówić. O ile pamiętam nauki Jezusa Chrystusa, to Kościół ma ewangelizować, nauczać i nawracać na normalność, a nie odwrotnie. Kościół ma być w ofensywie i być ostoją normalności. Matko Najświętsza, ratuj swoje dzieci, bo giniemy z rąk pasterzy!
7 miesięcy temu / Wierny
 
Otwartym, ale nie dla wszystkich homoseksualistów. Nie dla tych którzy świadomie i dobrowolnie odrzucają Prawo Boże i nie mają najmniejszego zamiaru zerwać z grzechem seksu homoseksualnego. Bądź dla takich ludzi (niekoniecznie homoseksualistów) którzy kłamią że Prawo Boże nie potępia seksu homoseksualnego. Dla tych grup otwarty jest inny "kościół" - kościół szatana.
7 miesięcy temu / do trooper
 
Tak to wprowadzanie nieczystości jeśli jest mowa o takich pojęciach jak,,rodzina".
7 miesięcy temu / xpt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "63496"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.