DZIŚ JEST:   31   MARCA   2020 r.

Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
 
 
 
 

Deklaracja Styczniowa – program szkodliwy dla Polek

Deklaracja Styczniowa – program szkodliwy dla Polek
A. Hulimka / Forum

Realizacja Konwencji Stambulskiej, wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, promocja przywilejów dla środowiska LGBT, refundacja środków hamujących płodność i zapłodnienia in vitro – to kilka najważniejszych postulatów zawartych w Deklaracji Styczniowej, która została ogłoszona podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej.

 

„Niestety, szansa na stworzenie dokumentu odpowiadającego rzeczywistym potrzebom kobiet została zaprzepaszczona – Deklaracja Styczniowa to w dużej mierze zbiór populistycznych haseł, prezentujących przede wszystkim interesy środowiska feministycznego i LGBT” – pisze Magdalena Olek, wicedyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Prawnik skomentowała w ten sposób efekty sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej pod hasłem „Kobieta, Polska, Europa”. Na wydarzeniu obecni byli politycy Platformy Obywatelskiej, w tym Grzegorz Schetyna, Ewa Kopacz czy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a także Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej oraz były premier Jerzy Buzek. W trakcie zgromadzenia przedstawiona została Deklaracja Styczniową. Program ten miał być efektem wielomiesięcznych podróży po Polsce i rozmów z Polkami.

 

Sygnatariusze dokumentu zapowiadają walkę z przemocą poprzez natychmiastową realizację Konwencji Stambulskiej. „Jak wielokrotnie wskazywał Instytut Ordo Iuris, Konwencja ta błędnie wskazuje przyczyny przemocy domowej. Jej źródło upatruje w różnicy pomiędzy kobietami i mężczyznami, pomijając rzeczywiste przyczyny jakimi są uzależnienia, rozluźnienie więzi rodzinnych i norm społecznych, promocja przemocy w środkach masowego przekazu oraz seksualizacja wizerunku kobiety. Urzeczywistnienie postanowień Konwencji Stambulskiej nie tylko nie zwalczy skutecznie problemu przemocy wobec kobiet, lecz posłuży do promocji ideologii gender oraz ruchu LGBT” – przypomina Magdalena Olek.

 

Koalicja Obywatelska odgraża się, że wprowadzi do szkół tzw. edukację seksualną według modelu promującego m.in. swobodę obyczajową, antykoncepcję i formalne prawo do zabijania dzieci nienarodzonych. „Czy naprawdę politycy KO uważają, że finansowanie substancji antykoncepcyjnych jest priorytetem, podczas gdy psychiatria dziecięca przeżywa zapaść, ciągle brakuje pieniędzy na nowoczesne terapie antynowotworowe, a specjaliści biją na alarm, że opieka diabetologiczna w Polsce należy do najgorszych w Europie?” – zastanawia się przedstawicielka Ordo Iuris.

 

„W Deklaracji Styczniowej pada również stwierdzenie: „Uporządkujemy sposób korzystania z klauzuli sumienia”. Nie do końca wiadomo, co autorzy mieli na myśli, jednak warto tutaj przypomnieć wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2015 r. Jak zauważył dr Marcin Olszówka z Ordo Iuris Trybunał Konstytucyjny bardzo jednoznacznie podkreślił, że sprzeciw sumienia jest prawem o charakterze fundamentalnym i przysługuje absolutnie każdemu człowiekowi, niezależnie od wykonywanego zawodu. Ustawodawca może je ograniczać tylko wyjątkowo i przy zachowaniu wymogów określonych w Konstytucji RP (szerzej – tutaj)” – czytamy w komunikacie.

 

Kolejny kontrowersyjny punkt zawarty w Deklaracji Styczniowej dotyczy wprowadzenia „programów edukacji w szkołach uwzględniających prawa człowieka, prawa obywatelskie, w tym prawa kobiet, mniejszości religijnych i etnicznych, niepełnosprawnych, osób LGBT, oraz aktywnego uczestnictwa szkół w przeciwdziałaniu dyskryminacji z jakiejkolwiek przyczyny”. Warto zauważyć, że w programie szkolnym już teraz znajduje się nauczanie o prawach i wolnościach obywatelskich i o poszanowaniu drugiego człowieka. Powyższy postulat de facto ma zatem służyć promocji haseł feministycznych czy przywilejów dla osób identyfikujących się jako przedstawiciele środowiska LGBT. Dowodem na to jest chociażby program lekcji przeciwko tzw. mowie nienawiści, zaproponowany przez prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Jak zauważa ekspert Instytutu Ordo Iuris, mec. Rafał Dorosiński, rekomendowany przez warszawskich urzędników podręcznik „Zakładki. Przeciwdziałanie mowie nienawiści w sieci poprzez edukację o Prawach człowieka” służy m.in. do podważania pojęcia rodziny jako trwałego związku kobiety i mężczyzny i ich dzieci, kwestionowania różnic między płciami, propagowania ideologii gender, czy politycznych postulatów subkultury LGBT (szersza analiza dostępna tutaj) – przypomina Magdalena Olek.

 

„Analizując dokument Koalicji Obywatelskiej, powstaje zatem pytanie: czy Deklaracja Styczniowa jest adekwatną odpowiedzią na najbardziej palące problemy Polek? Czy też program ten to w rzeczywistości jedynie realizacja postulatów ruchu feministycznego?” – czytamy w komentarzu.

 

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 

 


DATA: 2019-01-28 20:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dobre pytanie czy Deklaracja Styczniowa odpowiedzią na problemy Polek czyli czy to patriotyczna troska o dobro Polek i Polaków także. Albo czy to postulaty międzynarodowego feminizmu pragnącego zdobywać kraje. Szykujacego w jakiś jaskiniach ataki na kraje w stylu znanym w historii. Wzorowanie się na manifestach komunistycznych itd. Wprowadzanie totalitaryzmu siła i podstępnie?.
ponad 1 rok temu / V
 
Woda swiecona tu chyba nie pomoże chyba będzie potrzebny egzorcysta!!
ponad 1 rok temu / Gosc
 
Pokropić wodą święconą to zniknie jak zmora jaka
ponad 1 rok temu / kskiba19
 
To im się udaje robić i resztę zrobią z łatwością, Polacy chyba śnią nie potrafimy powiedzieć złu Dość! Pozostała nam Fatima Różaniec bo z wolnością sobie nie radzimy zło wydaje się silniejsze.
ponad 1 rok temu / Gosc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.