DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Deklaracja Polityczna Komisji ONZ wbrew genderowym postulatom

Deklaracja Polityczna Komisji ONZ wbrew genderowym postulatom
Fot. Pixabay

Planowana na marzec 64. Sesja Komisji ONZ do spraw Statusu Kobiet była zapowiadana jako przełomowa z perspektywy realizacji postulatów genderowych i proaborcyjnych. Wydarzenie zostało jednak niemal w całości odwołane z powodu epidemii koronawirusa – informuje instytut Ordo Iuris.

 

Podczas jedynego, dwugodzinnego spotkania, ograniczonego do reprezentacji państw członkowskich i nielicznych organizacji działających w Nowym Jorku, przyjęta została Deklaracja Polityczna. Wbrew oczekiwaniom radykalnych aktywistów, w ostatecznym tekście dokumentu nie znalazły się żadne nieetyczne postulaty. Podkreślono natomiast m.in. konieczność docenienia pracy domowej kobiet.

 

Celem Sesji było uczczenie 25-lecia przyjęcia Platformy Działań wieńczącej IV Światową Konferencję Praw Kobiet w Pekinie w 1995 r. To podczas tej konferencji do oficjalnego dyskursu ONZ włączone zostały postulaty ruchu feministycznego, w tym terminologia nawiązująca do ideologii gender.

 

Ostatecznie, dzięki sprzeciwowi licznych państw w dokumencie nie znalazły się najbardziej skandaliczne treści. Powtórzono również – za konferencją Kairską (1994) – że tak zwana aborcja nie może być postrzegana jako jedna z metod planowania rodziny, a państwa są zobowiązane do zmniejszania liczby „zabiegów”. Celem tegorocznych wydarzeń, których inauguracją miała być Sesja, było podważenie dotychczasowego, wypracowanego przez społeczność międzynarodową konsensusu – wskazuje instytut.

 

Umieszczone przez UNWomen na oficjalnej stronie internetowej relacje z wydarzeń poprzedzających Sesję oraz dokumenty wydawane przez zideologizowane organizacje, zawierają liczne postulaty dotyczące propagowania ideologii gender, wulgarnej edukacji seksualnej czy uśmiercania nienarodzonych dzieci. Szczególnie wiele miejsca poświęca się w nich przeciwdziałaniu środowiskom walczącym z ideologią gender oraz działającym na rzecz ochrony życia, nazywając ich ruchami „reakcyjnymi” (ang. pushback). Również w projekcie Deklaracji Politycznej zaproponowanym przez urzędników ONZ znalazły się podobne stwierdzenia (pkt. 6 Preambuły).

 

Epidemia koronawirusa uniemożliwiła przeprowadzenie pełnych obrad Komisji. W ramach Sesji odbyło się tylko jedno dwugodzinne spotkanie. Wbrew oczekiwaniom radykalnych aktywistów, nie wybrzmiały postulaty nieograniczonej możliwości wykonywania tzw. aborcji, wprowadzenia wulgarnej edukacji seksualnej czy propagowania ideologii gender. Podczas spotkania zgromadzeni przedstawiciele państw członkowskich przyjęli ostateczny tekst Deklaracji Politycznej. Zawarte w projekcie dokumentu postulaty walki z „ruchami reakcyjnymi” ostatecznie zostały z niego usunięte. Podkreślono w nim m.in. konieczność walki o równe prawa kobiet oraz docenienia nieodpłatnej pracy domowej kobiet. Jedynie Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres na koniec spotkania wyraził ubolewanie nad, jego zdaniem, „dalekim od uniwersalnego” dostępem do tzw. praw reprodukcyjnych i seksualnych oraz rosnącą skalą ruchów sprzeciwiających się ideologicznym postulatom.

 

Tegoroczna, zredukowana do jednego dnia, Sesja Komisji ds. Statusu Kobiet pomimo szumnych zapowiedzi nie stała się platformą do manifestacji ideologicznych postulatów przez radykalne ruchy działające w ramach ONZ – komentuje Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

 

Główną przyczyną odwołania zasadniczej części tego wydarzenia jest epidemia koronawirusa, którego rozprzestrzenianie się stanowi zagrożenie dla społeczeństw całego świata. Jednocześnie, nie można zbagatelizować również faktu coraz silniejszego sprzeciwu niektórych państw, m.in. Stanów Zjednoczonych, Węgier, Brazylii czy do pewnego stopnia Polski, wobec niebezpiecznych koncepcji takich jak „prawa reprodukcyjne i seksualne” czy ideologia gender. To właśnie ich głos miał zasadniczy wpływ na ostateczny kształt przyjętej podczas skróconych obrad Deklaracji Politycznej. Z drugiej strony, słowa Sekretarza Generalnego ONZ o konieczności promowania SRHR budzą niepokój i obrazują coraz silniejszą presję ze strony radykalnych środowisk na wdrażanie ich postulatów – podkreśla dyrektor Pawłowska.

 

Źródło: Ordo Iuris

RoM

 

 

 


DATA: 2020-03-19 17:01
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kilka danych o ONZ: dysponuje ogromnym budżetem,zatrudnia mnóstwo dobrze płatnych urzędników - w/z jakże sprawnie musi działac tu prawo Parkinsona? - ;jest największym w świecie odbiorcą prezerwatyw które w ramach "pomocy" wysyła krajom ubogim. Rezolucje ONZ zazwyczaj pozostają martwą literą. Mimo swojej potęgi finansowej miliony biedaków umiera z głodu i deptane są podstawowe prawa ludzkie; nie potrafiła zapobiec ludobójstwu m.in np:w Ruandzie,Sudanie,Jugosławii,itd. Lista porażek jest długa a bankructwo reputacji ONZ wydaje się byc oczywiste.Rodzi się - wg niektórych - zasadnicze pytanie o sens tak kosztownej organizacji,która nie może byc jednym z wielu targowisk próżności,hipokryzji,biurokracji i "ciepłych posad" dla wybrańców?
9 miesięcy temu / t
 
Konwencja CEDAW o likwidacji wszelkich form dyskryminacji kobiet to twór ONZ jak wiele innych .... a Scheuring wołająca "dośc dyskryminacji mężczyzn". Jest tam ktoś żyjący wg DEKALOGU? Zamiast tworzyć tam, powinni założyć swoją firmę handel obwoźny na placu targowym w wybranym kraju np. Kenii latem, Norwegii zimą i in.
9 miesięcy temu / Prokop
 
Matki i ojcowie propagujacy mordowanie własnych dzieci nie powinni bać się wirusa skoro ochoczo odbierają życie najsłabszym....szkoda dla nich też respiratorow w szpitalach
9 miesięcy temu / Abberacja
 
..to szczególny czas gdy wyjdą zamysły serc wielu ..i wiele się wyjaśni .. Bogu dzięki i jego Opatrzności .
9 miesięcy temu / JS
 
Czyżby rzeczywiście powrót do normalności? Choć powinni docenić pracę kobiet w ogóle, nie tylko domową. Źle się czuję ze świadomością, iż to, że pracuję zawodowo jest uważane za coś niewłaściwego. Zresztą, kto miałby utrzymywać mnie i dziecko, skoro mąż nie żyje?
9 miesięcy temu / L
 
"System wali się, system wali i pali się!".
9 miesięcy temu / Dr. P. Kopetzky
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.