DZIŚ JEST:   22   LUTY   2020 r.

Katedry św. Piotra Apostoła
Św. Małgorzaty z Kortony
 
 
 
 

Decyzja Trumpa w sprawie finansowania aborcjonistów może ochronić miliony dzieci rocznie

Decyzja Trumpa w sprawie finansowania aborcjonistów może ochronić miliony dzieci rocznie
fot.REUTERS/Carlos Barria/FORUM

Zakończenie finansowania aborcji poza granicami USA z pieniędzy amerykańskich podatników może ocalić życie milionów dzieci rocznie – wylicza niemiecka organizacja pro-life, ALfA.


Decyzja nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, umocniona przez amerykańską Izbę Reprezentantów, to prawdziwe błogosławieństwo dla milionów nienarodzonych dzieci i ich matek na całym świecie. Przede wszystkim w krajach Ameryki Łacińskiej, Azji i Afryki ocalone mogą zostać miliony żyć ludzkich każdego roku, uważa niemiecka organizacja pro-life ALfA. Wszystko za sprawą decyzji o ukróceniu finansowania działalności aborcyjnej za granicą przez amerykańskie firmy z pieniędzy podatników.


„Z tych pieniędzy tylko w Afryce co roku zabija się osiem milionów dzieci. Wstrzymanie dotacji bardzo silnie zredukuje finansowanie takich organizacji aborcyjnych jak Marie Stopes czy International Planned Parenthood” – pisze w oświadczeniu organizacja ALfA.


Według jej przewodniczącej Alexandry Linder, decyzja Trumpa i Izby Reprezentantów będzie też korzystna dla czarnych czy latynoskich dzieci i ich rodzin w samych Stanach Zjednoczonych.


„Według statystyk czarna ludność w USA to 13 proc., około 17 proc. to Latynosi. Tymczasem w 2014 roku 28 proc. wszystkich zabitych w aborcjach dzieci było czarne, a w 25 proc. latynoskie. Od dawna amerykańscy biskupi i obrońcy życia wskazują, że takie placówki aborcyjne Planned Parenthood znajdują się przede wszystkim w dzielnicach miast zamieszkanych przez te grupy ludności” – wskazuje ALfA.


Jak dodaje organizacja, teraz pieniądze amerykańskich podatników mogą być wykorzystywane za granicą tylko na rzeczywistą pomoc zdrowotną matek i dzieci, co zmniejszy bez wątpienia ich śmiertelność. Podobne zmiany pro-life, konstatuje ALfA, są pilnie potrzebne także w Niemczech.


Za Odrą zabija się rocznie około 100 tysięcy dzieci.Źródło: Kath.net

Pach

DATA: 2017-01-31 09:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo słuszna decyzja o ukróceniu finansowania aborcji - zabijania nienarodzonych dzieci. Teraz czekam na całkowity, bez wyjątku, pełny zakaz prawny aborcji. Pełna ochrona, bez wyjątku, wszelkiego nienarodzonego życia ludzkiego powinna być podstawową fundamentalną zasadą współczesnego świata chrześcijańskiego.
ponad 2 lata temu / kuj-pom10
 
Halo, pobudka! Mimo uratowania tak wielu istnień, w USA nadal będzie się mordowało dużo więcej dzieci niż w Polsce!
ponad 3 lata temu / do wmo
 
Za uratowanie takiej ilości istnień ludzkich powinno się czuć wdzięczność dla aktualnego prezydenta USA. Szkoda, że w Polsce PiS skończył tylko na kłamliwych obietnicach przed wyborami, a niewinne dzieci są dalej zabijane za pieniądze wszystkich podatników, w kraju rządzonym przez Szydło, Dudę i Kaczyńskiego.
ponad 3 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.