DZIŚ JEST:   24   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Tran An Dung i towarzyszy
 
 
 
 

Decyzja o tatuażu uznana za poważniejszą od decyzji o aborcji

Decyzja o tatuażu uznana za poważniejszą od decyzji o aborcji
By Ralf Roletschek (talk) - Infos über Fahrräder auf fahrradmonteur.de Wikis in der Ausbildung (Own work) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

Prawo aborcyjne w Waszyngtonie jest jednym z najbardziej liberalnych w całych Stanach. I władze nie zamierzają tego zmieniać. Za ważniejsze stanowy Departament Zdrowia uznał wprowadzenie okresu oczekiwania przed wykonaniem tatuażem i piercingiem. Osoba, która zdecyduje się go zrobić ma mieć obowiązek odczekania 24 godzin przed zabiegiem, aby uniknąć podejmowania tak ważnych decyzji pod wpływem emocji. Natomiast kobiety, które decydują się na aborcję, mogą ją otrzymać od ręki.


Zdaniem Najmy Roberts, rzeczniczki Departamentu Zdrowia Waszyngtonu, 24 godzinny okres do zastanowienia dla osób chcących zrobić piercing lub tatuaż jest niezbędny. – Trzeba upewnić się, że osoba podejmująca decyzję jest w stabilnym nastroju, by nie było tak, że np. obudzi się rano przerażona tym, co się stało – powiedziała Roberts. Pomysł regulacji został skrytykowany przez właścicieli salonów tatuażu. Około połowa ich klientów to ludzie, którzy przechodząc w pobliżu nagle decydują się na tatuaż czy piercing.


Jak zauważa portal lifenews.com, Waszyngton D.C., którego przedstawiciele chcą wprowadzić obowiązkowy okres na podjęcie racjonalnej decyzji dotyczącej tatuażów, nie posiada tego typu regulacji dotyczących aborcji, pomimo, że stan ten ma jeden z najwyższych wskaźników aborcji. Aż 41 pro. ciąży kończy się tam aborcją. De facto aborcja jest tam praktycznie dostępna na żądanie aż do momentu urodzin dziecka. Według członków organizacji National Right to Life jeden z dostawców aborcji zapewnia ją do 24 tygodni po zapłodnieniu, a inny w trzecim trymestrze ciąży – przynajmniej do 7,5 miesiąca, albo nawet dłużej. Zdaniem senatora Dicka Durbina za wysoki odsetek aborcji w tym stanie odpowiadają głównie czarnoskóre kobiety. Źródła: lifenews.com / sba-list.org

Mjend


DATA: 2013-09-12 07:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bez urazy ale jak mówi Pismo co nam do tego
ponad 5 lat temu / JAQ
 
polecam Państwu tekst o aborcji z J24 http://jagiellonski24.pl/2013/09/12/musialek-przeciw-aborcji-tym-razem-od-innej-strony/
ponad 7 lat temu / paco
 
Dla mnie takie regulacje i tak są śmieszne, rząd nie powinien ingerować w takie sprawy! To tak jakby kazali odczekać 24h przed kupnem jakiejkolwiek rzeczy (np. auto, meble) żeby w razie czego się nie zdziwić/przerazić.
ponad 7 lat temu / Degustator
 
Matko jedyna. Znowu jakieś przegięcie nie w ta stronę co trzeba.
ponad 7 lat temu / jaga
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.