DZIŚ JEST:   20   LIPCA   2019 r.

Św. Małgorzaty, męczennicy
Bł. Czesława Odrowąża, kapłana
 
 
 
 

Debata Sarkozy - Hollande. Przewaga socjalisty maleje

Debata Sarkozy - Hollande. Przewaga socjalisty maleje
fot. JACKY NAEGELEN / Reuters / FORUM

Wyścig wyborczy we Francji nabiera rumieńców. Opublikowany wczoraj, tj. w środę, sondaż wskazuje, że przewaga socjalisty Francois Hollande’a nad ubiegającym się o reelekcje prezydentem Nicolasem Sarkozym maleje. Również wczoraj doszło do telewizyjnej debaty kandydatów. Walczą oni teraz o głosy niezdecydowanych wyborców.


Hollande wciąż prowadzi w sondażach. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj najprawdopodobniej otrzymałby 54, 3 proc. głosów. Z kolei Sarkozy mógłby liczyć na poparcie 46, 5 proc. głosujących. Pomimo to przewaga socjalisty nad obecnym prezydentem topnieje. W ubiegłym tygodniu wynosiła 9 proc. - obecnie ponad 7 pkt. proc.

 

Sondaż został opublikowany przed pierwszą i jedyną debatą telewizyjną, która odbyła się wczoraj wieczorem. Kandydaci walczyli o głosy niezdecydowanych wyborców. Od samego początku, trwającej 2,5 godziny debaty, zarówno Hollande jak i Sarkozy usiłowali przejąć inicjatywę.

 

Ważnym punktem dyskusji między kandydatami był kryzys ekonomiczny. Hollande zaproponował zmniejszenie deficytu budżetowego we Francji oraz obciążenie większymi podatkami lepiej zarabiających. Na niwie europejskiej uznał za słuszne emisję euro obligacji oraz zwiększenie roli Banku Centralnego. Podtrzymał również propozycję renegocjacji paktu fiskalnego.

 

Sarkozy sprzeciwił się pomysłowi emisji euroobligacji. Podkreślił, że konieczne jest konstytucyjne zapisanie zasad utrzymania dyscypliny finansowej państwa.

 

Hollande zapowiedział także, że jeśli wygra wybory, to do końca 2012 roku wycofa wojska francuskie z Afganistanu. - To nieodpowiedzialna propozycja - zareagował Sarkozy.

 

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Jeśli Francois Hollande zwycięży, będzie pierwszym od 17 lat, gdy urzędowanie zakończył Francois Mitterrand, socjalistą w Pałacu Elizejskim.


 

Źródło: wiara.pl/niezależna.pl

ged


DATA: 2012-05-03 21:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hollande nie zaproponopwal zadnego obnizenia deficytu, ale jego zwiekszenie - 60 tys. nowych urzednikow w oswiacie, "zamrozenie" cen paliw, pradu i gazu, likwidacje energetyki atomowej (oznacza to zwiekszenie cen pradu o 30%, zwiekszanie "sily nabywczej". Warto zwrocic uwage na niezly passus Sarkozyego, Pan chce likwidowac bogactwo, ja biede...
ponad 7 lat temu / deBosch
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.