DZIŚ JEST:   22   KWIETNIA   2019 r.

Poniedziałek Wielkanocny
Św. Sotera, papieża
Św. Kajusza, papieża
 
 
 
 

Davos: liderzy biznesu i politycy o „globalizacji 4.0”, czyli o walce z ociepleniem i protekcjonizmem

Davos: liderzy biznesu i politycy o „globalizacji 4.0”, czyli o walce z ociepleniem i protekcjonizmem
fot. fot. REUTERS/Ruben Sprich/File Photo/FORUM

Liderzy biznesu i politycy, którzy spotkają się w tym tygodniu w szwajcarskich Alpach, będą rozmawiać o „Globalizacji 4.0”, czyli de facto dalszym wpędzaniu zwykłych obywateli w zadłużanie poprzez realizację projektów mających zwalczać rzekome „globalne ocieplenie”.

 

Hasła związane z „globalnym ociepleniem”, które już zdominowały tegoroczne Światowe Forum Ekonomiczne w Davos, są także wezwaniem do przeciwstawienia się protekcjonizmowi, czyli zamykaniu granic i wprowadzaniu barier krajowych, utrudniających funkcjonowanie korporacji transnarodowych. Są one również wezwaniem do kontynuowania rewolucji obyczajowej w ramach programu „zrównoważonego rozwoju”.

 

Światowe Forum Ekonomiczne na czele z Klausem Schwabem, założycielem i głównym dyrektorem inicjatywy, od lat promuje globalizm w najgorszym wydaniu, prowadzący do coraz większego zadłużania się rządów.

 

Podczas tegorocznego wydarzenia po raz kolejny będzie mowa o nowych technologiach, mających rzekomo przynieść szczęście ludziom, to jest o: automatyzacji, elektromobilności, transformacji energetycznej, czyli odejściu od paliw kopalnych na rzecz Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) etc.

 

Będzie również mowa o dekarbonizacji i ściślejszej regulacji rządów, mających zmusić społeczeństwo i rodzime firmy do przejścia do gospodarki o obiegu zamkniętym.

 

Podczas dyskusji mają paść pytania odnośnie tego, jak poradzić sobie z protestami społecznymi, takimi jak we Francji (protest „żółtych kamizelek”, czyli osób, które nie chcą ponosić kosztów koszmarnej polityki klimatycznej). Będzie mowa o Brexicie i o tym jak poradzić sobie z polityką prezydenta Donalda Trumpa, krytyka teorii „globalnego ocieplenia”.

 

Uczestnicy forum będą zastanawiać się, co zrobić z utratą miejsc w sektorze energetycznym, zwłaszcza w górnictwie, a także w potężnej branży motoryzacyjnej, w związku z automatyzacją oraz rozwojem elektromobilności. Od pracowników branży samochodowej mają być wymagane inne umiejętności.

 

Schwab przekonuje, że, aby przeciwdziałać protekcjonizmowi i jednocześnie „globalnemu ociepleniu”, trzeba zawrzeć „nowe porozumienie społeczne”. Nowa umowa między obywatelami i ich przywódcami, ma przynajmniej na jakiś czas uspokoić społeczeństwo, płacące coraz wyższe podatki, by sfinansować projekty infrastrukturalne potrzebne korporacjom do dalszego rozwoju.

 

„To wymaga niespotykanego dotąd poziomu współpracy i innowacji, angażując wiele osób spoza sektora publicznego, aby uruchomić dużą, systemową transformację wymaganą w przemyśle, technologii i projektowaniu dóbr i usług konsumpcyjnych, aby utrzymać ocieplenie poniżej 1,5 stopnia C” – napisał w minionym tygodniu Schwab.

 

Prezes i dyrektor wykonawczy BlackRock, Larry Fink także podkreślił w liście skierowanym do dyrektorów generalnych, że społeczeństwo jest „wytrącone z równowagi”, z powodu niepowodzenia rządów  w rozwiązywaniu problemów społecznych i ekonomicznych.

 

Po raz kolejny globaliści skoncentrują się również na rzekomym zagrożeniu „globalnym ociepleniem”. Kwestia ta nawet uznana została za największe ryzyko dla liderów biznesu ankietowanych przez WEF w tym roku. Jest to zrozumiałe, bo dążą oni do tego, by poszczególne kraje przyjęły prawodawstwo sprzyjające „czystym technologiom”. Państwa mają dofinansowywać z pieniędzy podatników projekty korporacji związane z OZE, elektromobilnością, technologią 5G, biotechnologią, GMOII generacji itp.

 

W Davos będzie o „kapitalizmie inkluzywnym”. Finansjera chce, by to rządy wzięły na siebie odpowiedzialność za koszty transformacji energetycznej i technologicznej, przeprowadzanej w interesie korporacji high-tech.

 

Źródło: climatechangenews.com

AS

 

 

 


DATA: 2019-01-23 08:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znowu forsuja te same sprawy metodą legionów rzymskich. Otoczyć się tarczami i do przodu.
2 miesiące temu / N
 
Już wiadomo po co był Smoleńsk.
2 miesiące temu / oczyoczy
 
Co do protestu,,żółtych kamizelek''to takie forum napewno ma możność zaradzenia problemowi ponieważ są to spory na bazie ekonomicznej. Są tam też problemy czysto polityczne więc takie forum może albo nie zaradzić problemowi.
2 miesiące temu / Polan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65670"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.