DZIŚ JEST:   22   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Salome
Św. Jana Pawła II
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 43  >   FELIETONY

Roberto de Mattei

Das drama geht weiter!

Das drama geht weiter!

Spektakl trwa! – powiedział w wywiadzie dla „La Repubblica” (20 października 2014 roku) kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monachium. Pomimo klęski poniesionej przez „postępowców” podczas ostatniego synodu biskupów w głosowaniu nad dopuszczeniem do Komunii Świętej rozwodników pozostających w powtórnych związkach oraz otwarciem na pary homoseksualne (104 głosy poparcia i 74 głosy sprzeciwu w pierwszej sprawie oraz 118 placet i 62 non placet w drugiej), jeden najbardziej wyrazistych przedstawicieli tej frakcji wyraził zadowolenie z takiego wyniku, ponieważ proces rewolucyjny przeszedł do następnego etapu. Zrobiliśmy dwa kroki do przodu, a później jeden do tyłu – stwierdził niemiecki kardynał – a to z powodu o wiele większego niż przewidywano oporu ojców synodalnych. W celu zrozumienia skali tego wydarzenia wystarczy przypomnieć, że na Soborze Watykańskim II, pomimo gorzkiej dyskusji w auli, najbardziej kontestowane dokumenty Dignitatis Humanae Nostra Aetate zostały przyjęte odpowiednio 2308 głosami „za” wobec 70 głosów „przeciw” i 2221 głosami „za” kontra 88 głosów „przeciw”. Dzisiaj – jak widzimy – rozziew jest o wiele większy.

 

Kościół wciąż stanowi pole walki – podobnie jak już tyle razy w swej historii, od Soboru Nicejskiego po Watykański II – na którym ścierali się katolicy niechcący ani o jotę zmieniać depozytu Bożego z tymi, którzy do tej spuścizny pragnęli wprowadzać „nowości”.

 

Na polu wiary i moralności każdy wyjątek wprowadza regułę, a każda nowa reguła otwiera drogę do ustanowienia nowego systemu normatywnego, który wypiera poprzedni. Nowinki mają potencjał rewolucyjny, który należy zwalczyć w zarodku. Kardynał George Pell w telewizyjnym wywiadzie dla „Catholic New Service” określił postulat udzielania Komunii Świętej rozwodnikom mianem konia trojańskiego...

 

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
 

Szczątki generała Franco zostaną ekshumowane już w czwartek 24 października. Wojskowy przywódca spocznie na cmentarzu Mingorrubio w podmadryckim El Pardo.

 
 

Podczas burzliwej debaty w Parlamencie Europejskim, Robert Biedroń domagał się przyjęcia przez PE rezolucji wzywającej PiS do odrzucenia obywatelskiego projektu „Stop pedofilii”. Zdaniem europosła, najwyższy czas potępić „głupi i średniowieczny” pomysł.

 

W związku z trwającym od 2017 roku kryzysem politycznym w Irlandii Północnej zabrakło siły, która zatrzymałaby narzucone z zewnątrz zmiany w prawie tego państwa rozszerzające przepisy aborcyjne i dopuszczające tzw. małżeństwa jednopłciowe.

 

Amazonia wtargnęła do Rzymu. Figurki, posążki, dziwne rytuały. Jedni zarzucają, że to pogaństwo, inni zaprzeczają. Jedno jest jednak pewne – inkulturacja, kult ekologii zaszły bardzo daleko. Zbyt daleko.

 

Coraz więcej naukowców zajmujących się klimatem oponuje przeciwko wywoływaniu histerii przez lewicowych aktywistów klimatycznych. Są oni zdeterminowani, by atakować każdego, kto nie zgadza się z ich postulatami „sprawiedliwości społecznej” – wskazuje prof. Cliff Mass. Dążą oni do całkowitej przebudowy struktury społecznej, a właściwie zniszczenia obecnej i zbudowania czegoś nowego.


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.