DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Szukajcie, a znajdziecie. Nigdy idealnie. Pomysł dobry. Ludzie wszędzie inni.
ponad 1 rok temu / Tropem
 
Panera Cares to typowy przykład marksizmu. Rozdysponowali swoje środki zgodnie ze swoją wolną wolą. Dlatego, jako frajerzy, zasługują na wyśmianie. Zwłaszcza przez mentalnych naśladowców pewnej nacji słynącej z wyłącznie interesownej miłości do mamony.
ponad 1 rok temu / Popieram Całko
 
Zupełnie nie rozumiem Pana komentarza. Socjalizm polega na niedobrowolnym zbieraniu podatków i wydawaniu przez grupę osób, która jeszcze za to pobiera wynagrodzenie. Skutkiem czego nie decydujemy i nawet nie wiemy o wielu wydatkach. Mówi się nam, że to jest wspaniała dobroczynność, bo mogą iść do lekarza nawet ci, których nie stać, ale nie zauważa się, że najbiedniejsi też płacą podatki. Nie zauważa się też nieefetywności takiej pomocy. Okazuje się, że "potrzebującymi" chcą zostać artyści, działacze na rzecz równości, ludzie chcący brać tabletki antykoncepcyjne na koszt podatnika, itd. W przykładzie z artykułu chodzi raczej o nieefektywność takiej niby pomocy. Gdyby ktoś tyle samo pieniędzy, co na te resrauracje, przeznaczył na ratowanie życia ludzkiego, byłaby to charytatywność, a tak mamy miły pomysł, dzięki któremu być moze ktoś głodny i biedny się najadł, a być moze nie
ponad 1 rok temu / Do Emil M.
 
@trooper - a na świecie są miliony barów/restauracji z właścicielem i obsługą i ludzie też płacą i też są zadowoleni. Po co zawracać kijem Wisłę? : A z ciekawości - gdzie jest ten bar w górach?
ponad 1 rok temu / Akwin
 
A w górach jest bar samoobsługowy bez właściciela i ludzie płacą. W Australii sprzedawca pomidorów podaje cenę, zostawia wagę i pomidory i ludzie płacą.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Socjalizm czyli nazwa komunizmu "soft" jest wbrew Bożemu Porządkowi. I jest z Piekła rodem. Z Panem Bogiem+
ponad 1 rok temu / Em.
 
@Domasz - przerażające jest jak socjaliści i ogólnie lewica nie potrafią wyciągać wniosków ze swoich porażek. Za każdym razem jak jakiś lewacki projekt upada to słyszy się "bo to nie o to chodziło" albo "to było wypaczenie" i w związku z tym należy dać kolejną szansę. Ludzie sami z siebie pomagają bliźniemu - świadczą o tym tysiące fundacji i miliony dobrowolnie wpłacane choćby dzięki Internetowi na chorych czy ubogich, więc niech Pan nie bredzi. Do przełomu XIX i XX wieku ludzkość radziła sobie bez przymusowej "pomocy" i kwitła a teraz upada. Wnioski poprawne niektórzy wyciągnęli, ale zatwardziałych lewicowców i tak się nie przekona.
ponad 1 rok temu / Akwin
 
Kolejny przykład mieszania pojęć, albo działamy charytatywnie albo prowadzimy działalność handlową. 1e przyjmuje tylko datki do puszki, a 2ie po prostu musi się z tego co wypracuje utrzymać. Można mieć ideę marketingową i np. wyświetlac na bieżąco ile wolnych posiłków aktualnie zafundowali szczodrzy darczyńcy, ale każdy musi zapłacić chociaż za koszty i zapłatę za pracę personelu. Proszę sobie samemu odpowiedzieć na to, jak zakończyłby się eksperyment, kiedy robię codziennie rano sto kanapek i napisał: proszę tylko dla potrzebujących! - ile kanapek wzięli by cwaniaczki , bo przecież cza darmo a ja właśnie jestem głodny! Ot i cały efekt takich eksperymentów. Dla porównania przypomnę o grzechu wołającym o pomstę do Pana Boga: wstrzymanie zapłaty przez noc. Czy korzystanie z czyjejś pracy bezpłatnie, nie jest tego jednoznacznym przykładem?!
ponad 1 rok temu / Andrzej BR
 
Przecież to nie był jak pisze autor "socjalistyczny eksperyment", tylko słuszna idea i dobroczynność ponieważ wszystko było dobrowolne i za własne pieniążki, w przeciwieństwie do realizowania socjalizmu pod przymusem. Bardziej to pokazuje że przymusowy socjalizm jest potrzebny bo ludzie to oszuści i wyzyskiwacze i sami z siebie nie pomogą bliźniemu.
ponad 1 rok temu / Domasz
 
A jednak wbrew socjalizmowi Kościół właśnie działa na zasadzie dobrowolnych datków. A to, że działa, dowodzi jego niebiańskiego, nadnaturalnego pochodzenia.
ponad 1 rok temu / Emil M.
 
Fajnie, że są ideały ważniejsze niż pieniądze, tylko w jaki sposób "idealista" ma nie umrzeć z głodu? Lub inaczej: żeby pomagać innym trzeba mieć za co pomagać, a wiara w socjalistyczne mity często wynika z miłości własnej, chęci bycia tym motalnie lepszym, a nie z tylko z troski o innych, przez co jest mało efektywna.a
ponad 1 rok temu / Do Mada
 
A według mnie bardzo szkoda. Zdarzało mi się kilka razy być w takiej mini-kawiarence na pewnym festiwalu, gdzie opłata za herbaty i kawy była dowolna. To jest licznie na dobrą wolę człowieka i zaufanie do niego - że wrzuci tyle, ile może. Dobrze, że w tym świecie są jeszcze ludzie, którzy wierzą, że jest coś ważniejszego niż pieniądze i że człowiekowi można ufać. I nie ma to nic wspólnego z socjalistycznymi utopiami, tylko z posiadaniem jakichś ideałów ważniejszych niż pieniądze.
ponad 1 rok temu / Mada
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.