Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   KWIETNIA   2019 r.

Wielki Piątek
Św. Leona IX, papieża
Św. Ekspedyta, męczennika
 
 
 
 

Dariusz Kowalski popiera akcję Polonia Semper Fidelis: to zaszczyt, ale i obowiązek! VIDEO


Znany i ceniony polski aktor Dariusz Kowalski wsparł akcję Polonia Semper Fidelis. Jak zauważył, wsparcie inicjatywy jest nie tylko zaszczytem, ale i obowiązkiem.

 

Nazywam się Dariusz Kowalski. Popieram akcję Polonia Semper Fidelis i serdecznie chciałbym wszystkich zachęcić do poparcia tej akcji. Popieram ją dlatego, że podpisać się pod tym zdaniem to jest zaszczyt. Ale nie tylko zaszczyt, także obowiązek. Uważam to za swój obowiązek dlatego, że jestem ojcem, może będę dziadkiem, jestem mężem. Wiem, że rodzina jest najważniejszym fundamentem całego ludzkiego życia. Dzięki rodzinie człowiek może rozwijać się w pełni. Może w pełni przyjmować miłość i potem może ją dawać.

 

Jan Paweł II, którego bardzo dobrze pamiętam, Jan Paweł II, który był papieżem mojej młodości, mojego życia dojrzałego, Jan Paweł II, którego nauczanie ciągle poznaję, ciągle na nowo odkrywam, był papieżem rodziny, ale przecież jest papieżem rodziny, bo Kościół trwa, już tysiące lat. W swoim dokumencie Familiaris Consortio napisał, że małżeństwo między ochrzczonymi jest jednym z siedmiu sakramentów nowego Przymierza. Jesteśmy w Przymierzu z Bogiem.

 

Myślę, że mając tyle pomników Jana Pawła II w Polsce powinniśmy pomyśleć o tym, czy nie postawić jeszcze jednego – pomnika z naszych serc, monumentu z naszych serc.

 

Kiedy w podróży pojawia się jakiś zamęt, kiedy nagle nie wiemy, czy droga, czy kierunek w którym zmierzamy jest dobry, kiedy łódź żegluje we mgle, potrzebuje sygnału latarni morskiej, tego sygnału, który się systematycznie odzywa. Latarni, która zawsze stoi na skale, w tym samym miejscu. Tego sygnału, który potwierdzi, że tak – płyniemy w dobrym kierunku.

 

Dlatego popieram tę akcję – Polonia Semper Fidelis – i szerze zachęcam, raz jeszcze, wszystkich do tego, żeby się pod tym zdaniem podpisali. Pozdrawiam.

 

Dariusz Kowalski

 

 

Aby, tak jak Dariusz Kowalski podpisać apel, należy kliknąć TUTAJ:

 

  


DATA: 2018-02-22 19:53:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

Odwrotność Stuhra. Jak widać rola grana przez aktora nijak ma się do rzeczywistości.
ponad 1 rok temu / koteq
 
JANUSZ TRADS
ponad 1 rok temu / M
 
To Janusz Tracz przecież :)
ponad 1 rok temu / Tomi
 
Bogu niech beda dzieki za piekne i odwazne swiadectwo wiary znanego aktora Dariusza Kowalskiego! Sxczegolnie podobaja sie slowa, iz poparcie dla tej akcji to zaszczyt ale przede wszystkim to nasz obowiazek. Z Panem Bogiem
ponad 1 rok temu / Slawomir Tomasz Roch
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 97 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.