DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Dania nie przyjmie kolejnych „uchodźców”. Czy liberalne media w Polsce nazwą Duńczyków rasistami?

Dania nie przyjmie kolejnych „uchodźców”. Czy liberalne media w Polsce nazwą Duńczyków rasistami?
Lars Løkke Rasmussen, premier Królestwa Danii. Fot. Johannes Jansson/norden.org [CC BY 2.5 dk (http://creativecommons.org/licenses/by/2.5/dk/deed.en)], via Wikimedia Commons

Lars Løkke Rasmussen, premier Królestwa Danii, podczas kongresu swojej partii w miejscowości Herning zadeklarował, że jego państwo nie przyjmie więcej imigrantów z krajów islamskich. Dania zgodziła się we wrześniu na rozdzielanie „uchodźców” wedle klucza, znanego jako „kwoty”. Zdaniem Rasmussena postulowane wtedy rozwiązania były rozsądne, ale Grecja i Włochy nie podołały zadaniu zatrzymania dalszego przybywania imigrantów.

 

Wrześniowe ustalenia szefów resortów spraw wewnętrznych państw Unii Europejskiej miały na celu równomierne rozmieszczenie uchodźców we wszystkich krajach wspólnoty. Wtedy też przedstawiciele Królestwa Danii nie zgłaszali sprzeciwu wobec proponowanych rozwiązań. Uczyniły tak natomiast kraje Europy Środkowej, a z Grupy Wyszehradzkiej wyłamała się tylko Polska.

 

- Zgodziliśmy się na to, bowiem trzeba było znaleźć wyjście, które, wydawało się, rozwiąże wszystkie problemy. Mianowicie, mówiono, że jeżeli będziemy mogli rozdzielić między sobą 160 tys. osób, to problem się rozwiąże. Ale tak się nie stało – stwierdził na szczycie liberalnej partii Venstre premier Królestwa.

 

Jednym z podstawowych założeń unijnego szczytu z udziałem ówczesnej minister spraw wewnętrznych, Elżbiety Piotrowskiej, było zatrzymanie przypływu do Europy kolejnych dziesiątek tysięcy imigrantów ekonomicznych, z których tylko część to prawdziwi uchodźcy uciekający przed wojną. Główne państwa tranzytowe - Grecja i Włochy - nie sprostały zadaniu.

 

- Podstawą dla tego, żebyśmy przyjęli azylantów, było poradzenie sobie przez Grecję i Włochy z ich napływem. Oni nie dali rady. Póki tego nie zrobią, nie ma mowy abyśmy przyjęli ten tysiąc osób – dodał Lars Løkke Rasmussen.

 

Szef duńskiego rządu zadeklarował, że jego kraj odmówi udzielenia azylu tysiącu osób starających się o to. Liczba osób chcących otrzymać status azylanta dawno przekroczyła tę zadeklarowaną na unijnym szczycie.

 

Źródło: niezalezna.pl

MWł

DATA: 2015-11-22 19:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pan Michnik koniecznie powinien wyjechać do Danii by niezwłocznie zacząć wychowywać Duńczyków w duchu tolerancji. Zaś Pan Piotr Balcerowicz powinien powiadomić organy unijne, by niezwłocznie nałożyły na ten "faszystowski" kraj drastyczne sankcje.
ponad 4 lata temu / Marek
 
Do Anielci Merkel ich wszystkich wysłać.
ponad 4 lata temu / Teresa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.