DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Są zdarzenia na tym świecie które żeby je zrozumieć trzeba je przeżyć.zastanówcie się myślcie LOGICZNIE.
3 miesiące temu / racjonalista
 
No i policja bardzo dobrze zrobiła! Lepsze posłuszeństwo niźli nabożeństwo... Jeśli ktoś naprawdę ma Boga w sercu to nie będzie bezmyślnie narażał bliźniego na niebezpieczeństwo, a ponieważ osoby z prawidłowo funkcjonującym układem odpornościowym mogą przechodzić chorobę bezobjawowo, są w stanie zarażać nawet o tym nie wiedząc.
3 miesiące temu / norciv
 
Prawdziwy kościół katolicki zszedł do katakumb. Są księża katoliccy i wierni katolicy. Msza po dawnemu się odprawia, sakramenty udzielane. Wierni przygotowani są na prześladowania. Nie przemogą! Non possumus!
3 miesiące temu / Precz z tyrani
 
Ius resistendi. Prawo do słusznego oporu wiernych i obywateli wobec tyranii.
3 miesiące temu / Precz z tyrani
 
Zarządzenia władzy politycznej i duchownej są bezprawne. Specustawa i przepisy wydane na jej podstawie, to obejście konstytucji, która przewiduje cztery stany nadzwyczajne, które nie ingerują w swobodę kultu religijnego. Ograniczanie praw i wolności obywateli przez akty prawne o randze niższej niż ustawa, jest niekonstytucyjne. Zauważył to RPO o dziwo. Ponadto, naruszono konstytucyjną zasadę proporcjonalności oraz zasadę równości wobec prawa. Naruszenie ww. zasad ma charakter dyskryminacyjny ludzi wierzących. Przepisy dotyczące de facto zakazu kultu religijnego są sprzeczne z konkordatem, a zarządzenia biskupów naruszają przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego. W przypadku próby ukarania mandatem, odmówić przyjęcia i skierować sprawę do sądu. Niech żywi nie tracą nadziei.
3 miesiące temu / Prawnik
 
Minęło już ponad 30 lat od upadku komuny w naszym kraju a widać że nadal są ORMO wcy, którzy uprzejmie donieśli, że w kościele jest kilkadziesiat osób.
3 miesiące temu / ORMOWIEC
 
Ściana wschodnia to stan umysłu.
3 miesiące temu / Artur
 
Podobną sytuację opisał SuperExpress o zorganizowaniu przez proboszcza parafii w Zielonce pod Warszawą procesji ulicami miasta, do której spontanicznie dołączali się wierni. Ktoś zawiadomił policję, która podjęła "czynności wyjaśniające".
3 miesiące temu / jac
 
Łamiących zakaz otoczyć kordonem sanitarnym i poddać dwutygodniowej kwarantannie na własny koszt, jeżeli stwierdzi się u nich koronawirusa powinni też zapłacić za leczenie.
3 miesiące temu / Olgierd
 
Prześladowania pełną parą!!! Jakim prawem policja ingeruje w kościele??? Czy aby napewno nie jest to sprzeczne z konkordatem??? I z konstytucją??? Nie jestem prawnikiem, ale myślę że ktoś powinien się za to wziąć...
3 miesiące temu / Polka
 
Skąd u nas na Podlasiu tylu ormowców i szpicli różnego kalibru, tydzień temu nalot na cerkiew w Białymstoku teraz kościół w Dąbrowie?...a najciekawsze, że kilkanaście kilometrów na wschód od Dąbrowy, w Grodnie można uczęszczać do świątyń "skolko ugodno" a tam ponoć "Ostatni Dyktator Europy".
3 miesiące temu / Podlasianin
 
@magis. Pomijając że przyjmowanie Komunii Św. na rękę jest niegodne, to wcale nie jest bezpieczniejsze niż bezpośrednio do ust. Kapłani podają komunie czystymi rękoma, z zachowaniem najwyższej staranności, natomiast komunia przyjmowana na rękę? Zrób Pan sobie analizę, ile klamek Pan otwierasz wcześniej. Niekoniecznie w kościele, np na klatce schodowej, czy w windzie, czy w garażu. Wystarczy że jedna osoba zarażona dotknie takiej klamki i masz Pan to później na swoich rękach.
3 miesiące temu / bjs
 
Jak następnym razem zobaczycie kogoś podejrzanego pod kościołem to róbcie zdjęcie, trzeba zdemaskować Judaszy
3 miesiące temu / Detektyw
 
Odważny ksiądz Takich nam trzeba Zwłaszcza w tych trudnych czasach
3 miesiące temu / Ja
 
i po co komentowac jak zatrzymujecie jestem zdumiona
3 miesiące temu / wierzaca
 
Mój mąż-prawnik twierdzi, że możemy zapraszać księdza i organizować Msze św. u siebie w domach. W domu nie ma znaczenia liczba osób, przepisy tego nie obejmują.
3 miesiące temu / Anaja
 
ks. Jarosław P napisał: ''Na czas epidemii Msze bez wiernych. Kochaj życie swoje i innych.'' - Trzeba było zostać lekarzem a nie księdzem. Takim księżom, którzy bardziej kochają życie doczesne niż wieczne - już dziękujemy!
3 miesiące temu / vvv
 
policja nie ma prawa interweniować, nie został wprowadzony stan wyjątkowy, ustawa nie znosi konstytucji, spisac personalia interweniujących i podać funkcjonariuszy naruszających konstytucję, wszystko w tym temacie...
3 miesiące temu / maniek
 
Ktoś przyszedł na mszę służbowo...
3 miesiące temu / Teodor
 
@ks. Jarosław P, po zakupy też trzeba wyjść.
3 miesiące temu / sp
 
Brawo ksiadz !
3 miesiące temu / Andrzej
 
Skąd władze wiedzą,że przekroczono 5 osób na mszy? W Łodzi,proboszcz mi mówił,wczoraj rano dziennikarze wyborczej jeźdźili po kościołach i robili zdjęcia.Jak jest w kościele kilka osób i to takich,których się ciągle widzi,to obcych łatwo zauważyć.Ja robiłem za ministranta,bo przyszło nas sześcioro i ksiądz kazał mi założyć komżę i stanąć przy ołtarzu!Pełna konspiracja!!!ha,ha
3 miesiące temu / MG
 
Chociaż tutaj dodam po zastanowieniu, że zrezygnowałbym z karania księdza, bo nie miał złych intencji. Wystarczy pouczenie. Cofam te słowa o karze, wszyscy jesteśmy w nowej trudnej sytuacji.
3 miesiące temu / Michu.
 
WYPADA SIE SPYTAC TYCH FARYZEUSZY BRONIACYCH OWEJ CZYSTOSCI KOSCIOLA PRZED WIERNYMI JAK WLADZA DBALA O CZYSTOSC ULIC MIAST I PRZESTRZENI PUBLICZNEJ PRZED ZARAZA WSZELKIEJ MASCI DEWIANTOW PROFANATOROW SATANISTOW
3 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
Brawo księża Z Dąbrowy Białostockiej ! To jest właśnie dobra postawa ze szkoły św. Stanisława BM !
3 miesiące temu / Frondo z Krainy
 
Łamanie zakazów, to łamanie prawa i to w ważnej sprawie, bo dotyczącej zdrowia Polaków. Nie można tego pochwalać, tylko należy potępiać. Kościół musi świecić przykładem. Na szczęście to był incydent.
3 miesiące temu / Michu.
 
Kościół powinien mieć zagwarantowana nienaruszalność granicy terenu. Na teren szkoły wyższej bez zgody rektora nie mogą wejść służby. Tak samo powinno być na terenie kościelnym, bez zgody biskupa ani rusz.
3 miesiące temu / K. Do Katolik
 
Jeśli jest zakaz zgromadzeń, to oczywiste, że będzie interweniować policja. Nie rozumiem ani kapłana, ani wiernych, którzy decydują się łamać to postanowienie. Przecież to dla naszego dobra, nie różnośmy zarazy.
3 miesiące temu / Katolik
 
Wstrzemiezliwosc od pokarmów mięsnych jest formą postu, tradycyjna nazwa to post jakościowy w odróżnieniu od postu ilościowego. W połączeniu ze sobą nazywały się postem ścisłym. Jak było dopuszczalne 50 osób i była dyspensa to u mnie w kościele było ok. 20-30 osób. Więc niektórzy korzystali z dyspensy jak jeszcze mieli praktycznie wybór.
3 miesiące temu / @rrr
 
@Wojtek Przykre to, ale pewno masz rację.:
3 miesiące temu / logout
 
Wystarczy używać mózgu, spróbuj czasem.
3 miesiące temu / @Wojtek
 
@Anaja: Zgadza się. Od 8.01.2020 do 15.03.2020 na grypę zmarło 40 osób/w identycznym czasie 2019 to było 108 osób/. Po wprowadzeniu stanu epidemicznego 15.03.2020 do 22.03.2020 było ZERO zgonów na grypę przy 109259 zachorowaniach /w 2019 w tym samym tygodniu - 19 zgonów/.. Wszystkie grypowe zgony 1 tygodnia po ogłoszeniu pandemii poszły na konto koronawirusa...
3 miesiące temu / stat
 
W ubiegły piątek: - w mojej paafii przez cały dzień 15 osób. - w odległym o kiladziesiąt metrów hipermarkecie budowlanym ok.600 osób WNIOSEK: 15 = 600
3 miesiące temu / Jack
 
Na drzwiach świątyni wywiesić plakat AUTOBUS
3 miesiące temu / Ania
 
@Wojtek -świetny pomysł, Msza św.w autobusie! Mój proboszcz nie zgodził się na Msze na parkingu w samochodach, ale i tak dzielnie mnoży ilość Mszy św trzykrotna ilość w niedzielę dla 5-osób, za co jestem mu wdzięczna. Ja i tak chodzę z krzesełkiem pod kościół -w razie czego będę przed wejściem i też będę uczestniczyć.
3 miesiące temu / Anaja
 
to inaczej powiedziane słowa abp Paolo Pezzi
3 miesiące temu / janka
 
@kk. Jaroslaw P. Czy tak postepował św.Andrzej Bobola w Wilnie podczas epidemii?? Ludzie porzucali swoich krewnych żeby się nie zarazić, a on ich ratował od głodu i opiekował się nimi. czemu sie tak ksiądz boi choroby ? Proszę czytać statystyki dot. grypy na stronie pzh. Z pewnością ksiądz by nie przypuszczał, że umiera aż tyle osób, a jednak w poprzednich latach a nawet w styczniu i lutym miał ksiądz kosciół otwarty, prawda?
3 miesiące temu / Anaja
 
pozwolę sobie jeszcze inne myśli podać, zacytować... "A wystarczyło wynająć autobus". Albo: trzeba było wziąć tęczowe chorągiewki albo jeszcze lepiej z dawidową gwiazdą i policja by chroniła, nie przeganiała.
3 miesiące temu / Wojtek
 
Prześladowania za wiarę - sezoń polowań rozpoczęty.
3 miesiące temu / nikt
 
Brawo ksiądz i wierni z Dąbrowy! Na stronie PZH można poczytać meldunki epidemiologiczne dot. zgonów na grypę w każdym tygodniu danego roku. Zawsze ich było duuużo więcej niż na k-wirusa. Teraz zaczynają przekierowywać zgony z grypy na k-wirusa. Ale warto zobaczyć te statystyki zgonów o których nigdy nam nie mówią w mediach, a teraz nagle zarządzanie strachem się zaczęło...
3 miesiące temu / Anaja
 
JACY LUDZIE NIE WIECIE JAK SIE TO ROBI WYBRANO Z POLECENIA TEN KOSCIOL I RUSZYLA POLICJA Z URZEDU TO JEST MANIFESTACJA WLADZY ABY STRACH POSZEDL W CALA POLSKE NA KATOLIKOW PERFIDIA ZE CZYNIA TO WYBRANCY WLASNIE KATOLIKOW A JUTRO POUSTAWIAJA LUDZI PO 5 OSOB NA SKLEP BY NIE WYGLADALO ZE GLOWNYM CELEM ATAKU JEST KOSCIOL KATOLICKI MOZNA SOBIE WYOBRAZIC ZE NA CODZIENYCH ODPRAWACH POLICJANTOW JEST POLECENIE BY BACZNIE OBSERWOWAC TERENY KOSCIOLOW JAKO MIEJSCE GROMADZENIA SIE ELEMENTU PRZESTEPCZEGO
3 miesiące temu / ZBIGNEW
 
@ ks. Jarosław P BRAWO!!!
3 miesiące temu / !!!
 
Jakie wyjaśniające mandat dla organizatora i uczestników i się ludzie nauczą
3 miesiące temu / Vogi
 
Pan Jezus przez mistyka Krzysztofa Michałowskiego rzucił klątwę na tę komendę i na tego małego Judasza, zapewne donosiciela. W każdym razie, teraz czekają tę komendę kłopoty, niepowodzenia, do czasu, aż nie przeproszą, albo chociaż nie zaniechają tych zachowań.
3 miesiące temu / Czesław
 
do Filip : ostrożnie z tymi Objawieniami ..ostrożnie ..
3 miesiące temu / JS
 
Nic dziwnego, że nie wzbudzają emocji. Dyspensa od piątkowej wstrzemiezliwosci od pokarmow miesnych nie postu! jest dobrowolna - nie chcesz, nie jesz mięsa, chcesz - jesz. Tutaj tymczasem mamy dyspensę przymusową - nie chcesz iść na Msze, nie idziesz, chcesz - też nie idziesz.
3 miesiące temu / rrr Do @Cezary
 
TE SMIERTELNE PRZESTROGI SLA DLA LUDU USMIECHNIECI ZADBANI WYPIELEGNOWANI PRZEDSTAWICIELE WLADZ POSLOWIE PRZECIEZ RZADY KTORE SIE BARDZO DOBRZE MAJA W MEDIA SLA DLA MAS OPARY SMIERCI KOLEJNE ZAKAZY JESTESMY W JEDNYM GLOBALNYM WIEZIENIU KOSCIOL PSTRYKNIECIEM PALCA ZAMKNELI I BISKUPI POSLUSZNIE JAK LOKAJE ZATWIERDZILI
3 miesiące temu / ZBIGNIEW
 
wzruszające że ktoś specjalnie wylazł z domu żeby ich policzyć, czy to jakaś wędrowna trupa jeżdżąca po parafiach z kalkulatorem?
3 miesiące temu / ja
 
@ PrPr Spadaj stąd do Biedronki.
3 miesiące temu / Em.
 
@Filip Nie rozpowszechniaj nieuznanych przez Kościół "objawień", w dodatku takich, co do których jest coraz więcej wątpliwości i głosów negujących ze strony księży, nawet w ostatnich dniach biskupa miejsca. A jeśli już coś piszesz na ten temat, to nie podawaj, że "Matka Boża powiedziała tam", tylko, że "osoba podająca się za Matkę Bożą". Bo dopóki te wizje nie zostaną zbadane i uznane przez Kościół, nie wiemy kto się tam objawia. A co jeśli to zły duch?
3 miesiące temu / Jula
 
I jeszcze komentarz zalęknionego księdza... Tak się troszczą o to swoje chwilowe życie ziemskie że odpuszczają sakramenty - spotkanie z Bogiem. Jak trwoga to do Boga mówiło kiedyś przysłowie. Teraz zostało tylko - jak bida to do żyda: w kosciołach pustki, w sklepach kolejki.
3 miesiące temu / Wojtek
 
W Kosciele Katolickim trwają właśnie dożynki z piekła rodem , czyli ,dożynanie resztek wiary u i tak już nie wielkiej Chrystysowej trz?dki.
3 miesiące temu / Wojtek
 
A poczytaj Kodeks Prawa Kanonicznego, Biskup ordynariusz ma prawo dyspensować od niedzielnej Mszy Świętej. Jakoś dyspensy od postu piątkowego nie wzbudzają takich emocji.
3 miesiące temu / @Cezary
 
Szerzy się mentalność Pawki Morozowa.
3 miesiące temu / Jan
 
Słuchajcie Konferencji Ks. Bliźniaka o Objawieniach w Trevignano Romano. Matka Boża mówi, że to kara za grzechy, że przyjdą następne ciężkie choroby, trzęsienia ziemi, powodzie, susze itd. A na końcu będzie wojna i 3 Dni ciemności. Jest to czas oczyszczenia Polski i świata, kara za grzechy, która już nie może zostac cofnięta przez Boga. Możemy się jedynie modlić o złagodzenie kary.
3 miesiące temu / Filip
 
Na czas epidemii Msze bez wiernych. Nie byłoby niepotrzebnych zgrzytów. Br. i ss. jeśli zarazicie księdza to i tak zamkną waszą świątynię bo księża z tej parafii pójdą na kwarantannę... Korzystajcie z dyspensy! Kochaj życie swoje i innych.
3 miesiące temu / ks. Jarosław P
 
Ale też nie można wystawiać Pana Boga na próbę
3 miesiące temu / Syk
 
Ciekawe komu wręcza mandat i jak ustala kto wszedł do kościoła 1 a kto np 12? Ciekawe jak miał reagować ksiądz kiedy zorientował sie, ze jest więcej osób na Mszy Świętej? Wydrzec sie z ołtarza i pogonić? Kogo? To jest ABSURD. Wyobraźcie sobie 5 osób np w Licheniu. I dozwolone 35 w autobusie. Tak dla kontrastu. Swoją droga, ciekawe kto uprzejmie doniósł o tej sytuacji. Kto, z narażeniem na zakażenie, latał w niedziele po Białymstoku i MONITOROWAŁ kościoły. Panie Boże zmiłuj sie nad tym ociemniałym biedakiem.
3 miesiące temu / Panda
 
Co rusz pojawia sie argument ze sw. Grzegorzem Wielkim w tle. Malo kto wie, ze wtedy praktykowano Komunie na reke wiec koscioly nie byly ogniskami zarazy. Rzeczywiscie i dzisiaj moglby jakis bp pojsc z procesja przeciw zarazie. Chetni by sie znalezli. Osobiscie jakos specjalnie nie boje sie zarazy ale Komunie przyjmune na rece bo to nie tylko o mnie, i MOJE rozumienie wiary, prawda?
3 miesiące temu / magis
 
Na czas epidemii Msze bez wiernych. Nie byłoby niepotrzebnych zgrzytów. Br. i ss. jeśli zarazicie księdza to i tak zamkną waszą świątynię bo księża z tej parafii pójdą na kwarantannę... Korzystajcie z dyspensy! Kochaj życie swoje i innych. A jak się nie boicie zarażenia to proszę udać się do jednego z chorych i posiedzieć przy nim bez żadnej ochrony... Łatwo się mądrzyć bo jesteśmy zdrowi...
3 miesiące temu / ks. Jarosław P
 
Wyszło całe pisiorstwo. Łamią prawa obywatelskie jak ich guru Piłsudski.
3 miesiące temu / PrPr
 
To kilkadziesiąt, czy kilkanaście?
3 miesiące temu / Janina
 
Może i lepiej, że jest ten zakaz, inaczej namnożyłoby się nam profanacji Najświętszego Sakramentu, to znaczy przyjmowania Komunii św. na rękę. Coraz więcej osób ze strachu o życie doczesne traci z oczu życie wieczne.
3 miesiące temu / asosin
 
Żadnej procesji, żadnej pokuty. Opowiadają wam karmazyny:maski, płyny kombinezony. My katolicy nie znamy naszego Boga. Nauczanie o grzechu zostało wycofane na wskutek liberalizmowi kościelnego który dąży do utworzenia nowej religi: Na miejsce ołtarza my ci damy telewizor.Jedno wielkie kłamstwo wprowadzili: tydzień islamu, tydzień judaizmu. Ja wam powiedziałem ze ani jota nie może być zmieniona.Latwo jest oszukać ludzi głupich pozbawionych łaski Bożej.Szatan wymyslil to dzieło przed Wielkanocną.Jak bym powiedział ze doczekaliśmy czasów sodomicznych to bym Sodome obraził.
3 miesiące temu / Natankowy Rycer
 
Brawo dla wiary tych ludzi. Oni pokazali, że mają Boga naprawdę w sercach i pragną spotkania z Nim podczas Niedzielnej Przenajświętszej Ofiary. Pan Bóg po stokroć im to wynagrodzi. Nikt, żadna władza polityczna nie ma prawa stawiać się ponad Boga. Obowiązkiem Katolika jest w Niedzielę być na Mszy Św. pod karą grzechu ciężkiego. Słuchajcie Ks. Natanka.
3 miesiące temu / Cezary
 
Jańcia,jeśli Bóg z nami,to któż przeciwko nam!Po za tym jak siedzisz teraz w domu i masz dużo czasu to poczytaj sobie historię Kościoła,a w szczególności o roli Kościoła w czasach zarazy.Ze szczególnym uwzględnieniem życiorysu Grzegorza zwanego później Wielkim oraz skąd wziął mu się ten przydomek.A jak nie chodzisz w czasach zarazy do kościoła ze strachu o swe życie,to nie stracisz tegoż.Ale musisz wiedzieć,że Pan Bóg dopuszcza próby,tak jak obecnie.To czas odsiewu plew od ziaren!Na której kupeczce się znajdziesz,wialnia cię wydmucha czy opadniesz ciężko w dół jak dobre ziarno?
3 miesiące temu / sól
 
Janka, panem życia jest Bóg a nie koronawirus. Pamiętaj że stres obniża odporność i wchłanianie witamin
3 miesiące temu / Tom
 
Janka nie pouczaj ludzi werzących skoro sama nie wierzysz. Nie rozumiesz nic.
3 miesiące temu / Jaa
 
Dla mnie sprawa jest jasna. Niumiejetnosc dostosowania sie do sytuacji czesci katolikow kosztuje mnie i innych drastyczne ograniczenia osob uczestniczacych we mszy sw. Niezgoda do przyjmowania Komunii na rece wywolala szybka reakcje rzadu w kwestii tych ograniczen. Mozemy byc wdzieczni abpowi Dziędze za to narzucone, rzadowe ograniczenie. A powyzsze czynnosci wyjasniajace powinny zakonczyc sie wreczeniem proboszczowi mandatu.
3 miesiące temu / magis
 
@janka A w autobusie 25 osób, to jest spoko, nie? Z dobrej strony na to patrzysz?
3 miesiące temu / logout
 
Zawsze naraża się się siebie i i innych. Chodząc po ulicy jako pieszy i jeżdżąc autem. W każdej sytuacji. Nie ma zadnej zarazy prócz tej, która wytworzono w ludzkich głowach.
3 miesiące temu / Do janka:
 
@ Janka W takim razie do sklepów sieciowych proszę wpuszczać po 5 osób. Czy zgadza się Pani na takie rozwiązanie, czy też odbierze to pani jako zamach na tzw. wolność osobistą?
3 miesiące temu / Em.
 
Wirus to wydmuszka, a ludzie ślepo wierzą tv i Pis. Niestety również wielu ludzi Kościoła uległo temu obłędowi.
3 miesiące temu / @Janka
 
Przykra sprawa. Miejmy nadzieję, że to się więcej nie powtórzy. Kościół walczy z epidemią, tak jak cały kraj, a tutaj mamy mamy przykład jawnego łamania prawa i wprowadzenie zagrożenia epidemicznego. Ksiądz powinien przeprosić i zapłacić karę.
3 miesiące temu / Michu.
 
od złej strony na to patrzycie ,narażanie siebie i innych to brak poszanowania życia -daru od Boga ,brak ostrożności i zachęcanie do zgromadzeń to grzech zaniechania i kuszenie losu ,powoływanie się na dawne wieki kiedy ludzie nie znali pojęcia wirus tez jest nie na miejscu
3 miesiące temu / janka
 
Przeprowadzą czynności wyjaśniające. A co tu wyjaśniać? Ludzie pragną Boga!
3 miesiące temu / A.G.
 
Szpiclowanie 2020 tradycyjnie w duchu Judasza
3 miesiące temu / Nick
 
Tak drastyczne .ograniczniwe ilości wiernych w Kościołach to to zamach na Kościół i Wiarę - nie ma nic wspólnego albo niewiele z bezpieczeństwem - kto wierzy , że na tym się to skończy jest w błędzie .. A Jezus cierpi widząc bojaźń biskupów i cierpienie wielu katolików .. Msza Św i Święta przez TV - jak długo jeszcze ?! Aż wiara wygaśnie ? Aż przywykniemy ? Aż zakupy czy wizyta w aptece będzie równoznaczna z ?wizytą? w Świątyni ? ...to są pytania retoryczne . Stanowcze Nie dla ograniczania liturgii i wiernych w Kościele ! Albo Wierzymy inuznajemybcalym sercem Sakrament Eucharystii albo wierzymy w strach i intrygę złego .. nie ma drogi pośrodku ..
3 miesiące temu / JS
 
Msza kłuje w oczy i od razu jakaś społeczna śia uprzejmie doniosła. Brawo dla wiernych i brawo dla kapłana. Walczyć z tą tyranią!!!
3 miesiące temu / AdamK
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.