DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Dąbrowa Białostocka: interwencja policji. Powodem kilkadziesiąt osób podczas Mszy świętej

Dąbrowa Białostocka: interwencja policji. Powodem kilkadziesiąt osób podczas Mszy świętej
Jakub Szestowicki / Public domain. Kościół parafialny pw. św.Stanisława (Dąbrowa Białostocka)

W niedzielnej Mszy świętej w kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Dąbrowie Białostockiej (powiat sokólski, woj. podlaskie) udział wzięło kilkanaście osób – informuje polskatimes.pl. Po otrzymaniu zgłoszenia interweniowała policja.


Od kilku dni obowiązują w Polsce nowe obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Jedną z restrykcji jest wprowadzenie maksymalnej liczby wiernych podczas Mszy świętych. Obecnie w liturgii uczestniczyć może 5 osób (nie licząc kapłana i osób służących podczas nabożeństwa). O dostosowanie się do decyzji władz politycznych zaapelowali polscy hierarchowie, którzy wydali na tę okoliczność stosowne zarządzenia. Sprawa wywołała jednak liczne dyskusje, między innymi dotyczące potencjalnej konieczności „selekcji” lub wypraszania wiernych ze świątyni.


Tymczasem w Dąbrowie Białostockiej w związku z obostrzeniami interweniowała policja, która otrzymała zgłoszenie o udziale w Mszy świętej kilkunastu osób. Portal polskatimes.pl informuje, że o sprawie portal poinformowała czytelniczka.


Z kolei funkcjonariusze potwierdzili zdarzenie – naliczyli w świątyni kilkadziesiąt osób, dlatego też w sprawie policja przeprowadzi czynności wyjaśniające.

 


Źródło: polskatimes.pl
MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.Czytaj także:
DATA: 2020-03-30 08:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Są zdarzenia na tym świecie które żeby je zrozumieć trzeba je przeżyć.zastanówcie się myślcie LOGICZNIE.
3 miesiące temu / racjonalista
 
No i policja bardzo dobrze zrobiła! Lepsze posłuszeństwo niźli nabożeństwo... Jeśli ktoś naprawdę ma Boga w sercu to nie będzie bezmyślnie narażał bliźniego na niebezpieczeństwo, a ponieważ osoby z prawidłowo funkcjonującym układem odpornościowym mogą przechodzić chorobę bezobjawowo, są w stanie zarażać nawet o tym nie wiedząc.
3 miesiące temu / norciv
 
Prawdziwy kościół katolicki zszedł do katakumb. Są księża katoliccy i wierni katolicy. Msza po dawnemu się odprawia, sakramenty udzielane. Wierni przygotowani są na prześladowania. Nie przemogą! Non possumus!
3 miesiące temu / Precz z tyrani
 
Ius resistendi. Prawo do słusznego oporu wiernych i obywateli wobec tyranii.
3 miesiące temu / Precz z tyrani
 
Zarządzenia władzy politycznej i duchownej są bezprawne. Specustawa i przepisy wydane na jej podstawie, to obejście konstytucji, która przewiduje cztery stany nadzwyczajne, które nie ingerują w swobodę kultu religijnego. Ograniczanie praw i wolności obywateli przez akty prawne o randze niższej niż ustawa, jest niekonstytucyjne. Zauważył to RPO o dziwo. Ponadto, naruszono konstytucyjną zasadę proporcjonalności oraz zasadę równości wobec prawa. Naruszenie ww. zasad ma charakter dyskryminacyjny ludzi wierzących. Przepisy dotyczące de facto zakazu kultu religijnego są sprzeczne z konkordatem, a zarządzenia biskupów naruszają przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego. W przypadku próby ukarania mandatem, odmówić przyjęcia i skierować sprawę do sądu. Niech żywi nie tracą nadziei.
3 miesiące temu / Prawnik
 
Minęło już ponad 30 lat od upadku komuny w naszym kraju a widać że nadal są ORMO wcy, którzy uprzejmie donieśli, że w kościele jest kilkadziesiat osób.
3 miesiące temu / ORMOWIEC
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.