DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Jak uczy historia każda rewolucja najpierw morduje, okrada, gwałci i niszczy swoich oponentów zwanych "wrogami rewolucji". Ale zaraz potem rozjeżdża na miazgę i bez pardonu swoje własne dzieci. I to drugie mnie bardzo cieszy. Aktualnie jesteśmy na etapie 1-szym. Ale już za chwilę rozpocznie się drugi etap na który czekam z niecierpliwością. Potem rewolucja się skończy lecz niestety na dłuższy czas zostanie po niej smród w powietrzu.
6 dni temu / Hanys GórnoŚl
 
użytkowniku KJ... Zamknąć tt czy fb? Przypomne dowcip: dlaczego w czechach nie było partyzantki? bo niemcy nie pozwolili. Nie zamknięcie, ale próba opodatkowania czy nawet krytyka amerykańskiej korporacji daje od razu reakcję ambasady bezopcyjnego najlepszego sojusznika, i nie-rząd w podskokach wycofuje się z takich pomysłów. jesteśmy pod okupacją. Co robić? Organizować podziemie.
7 dni temu / Wojtek
 
Co można im zrobić? To proste. Zamknąć za naruszanie konstytucji. Przecież świat się nie zawali bez tt czy fb.
7 dni temu / KJ
 
Jest tylko jeden podział pomiędzy ludźmi - na dobrych i złych. Wszystkie inne są konsekwencją tego nadrzędnego podziału. Od początku świata ludzie źli próbują wyeliminować ludzi dobrych i przejąć ich majątek. Jednak się im to nie udaje i teraz też tak będzie. Tylko ilu ludzi będzie musiało swoje wycierpieć? Ja się obawiam, że obecne wydarzenia są tak poważne jak początek rewolucji bolszewickiej 100 lat temu. Identyczna jest bezczelność i brak zahamowań u agresorów. Wywołano już zamieszki czarnoskórych, sfałszowano wybory, a teraz knebluje się urzędującego prezydenta. Podobnie było w Rosji. USA mogą stać się już wkrótce nowym kołchozem. Boże chroń Amerykę.
8 dni temu / Grzegorz
 
Lewacki paradygmat z natury zakłada terror jako nieprzerwaną normę; rewolucyjno-lewacka " praworządność" domaga się ograniczania praw, gdyż - jak twierdził onegdaj sowiecki komisarz sprawiedliwości - marksistowsko-rewolucyjne sądy najlepiej bronią praw człowieka i nie potrzebują żadnych kodeksów, które jako relikty przeżytku winny być zlikwidowane. Czy czeka nas "powtórka z rozrywki" - tragicznej w praktyce?
8 dni temu / t
 
Wolny rynek polega na tym, że powstaje konkurencja w niszy, zwłaszcza utworzonej przez jakąś firmę na własne życzenie. I powstanie. Ta wirtualna bańka pęknie, a pozostaną w niej już tylko gotujący się we własnym sosie najgorliwsi lewacy.
8 dni temu / sp
 
Oprocz komputera nie mam nic innego, ani telefonu komorkowego ani zadnych kont na fb czy Bog wie czego on-line. Gdyby wszyscy zaczeli bojkotowac te instytucje/urzadzenia/wygody to tamci przyszliby po rozum do glowy, ale kto to zrobi? Ludzie juz sa niewolnikami tych "udogodnien". Pozdrawiam.
8 dni temu / Marianna
 
Z góry zaznaczam nie znam się na tak wysokim stopniu informatyki,ale na logikę co tym ludziom można zrobic przecież to najbogatsi ludzie na świecie,jaka karę by można było na nich nałożyć,zawsze to będą drobniaki,musiało by to być w miliardach dolarów,czyli zwykła abstrakcja,sami widzicie nie bojąc się zablokowali konta najważniejszej osobie z przyciskiem atomowym na świecie jeszcze urzędującemu pr USA,i co
8 dni temu / Kazimierz
 
takie działania spotęgują tylko wzajemną nienawiść w społeczeństwie, aż dojdzie tam do krwawej wojny domowej.
9 dni temu / tak tylko
 
Za niedługo usuwam swoje konto z Facebooka.
9 dni temu / odszkodowania
 
A nasz rząd bez refleksyjnie przenosi nasze dane medyczne, administracyjne i szkolnictwo do chmury
9 dni temu / Leliwa
 
Nie jest to takie pewne, że Realpolitik stoi nad globalnymi korporacjami, raczej jest odwrotnie, ośrodki władzy są w innych miejscach, przecież to widać w przypadku Trampa - prezydent najpotężniejszego państwa jest nikim, tak to należy czytać.Wystarczy posłuchać mediów z Zachodu.
9 dni temu / ada
 
Komentarz numer 2. Czy globalne korporacje, obracające się w kapitalizmie i posiadające przewagę nad mniejszymi firmami, to patologia wynikająca z samego kapitalizmu? Otóż nie. Ta patologia wynika z socjalizmu, choć najpierw trzeba go dostrzec. Otóż globalne firmy rzeczywiście obracają się w wolnym rynku, który stwarza im ponadnarodowość. Mogą bowiem wybierać kraje z korzystnymi przepisami, unikając większości socjalizmu w wielu krajach świata. Głosują więc "nogami", korzystając z tego, co cały glob ma najlepszego w kapitaliżmie. Jednak drobni przedsiębiorcy są ograniczeni swymi pańśtwami lokalnymi, z całym ich arsenałem podatków, przepisów, koncesji i brną w socjalizmie bez możliwości wyjścia. Czy to wina mega-korporacji? To wina lokalnych państw, że uprawiają socjalizm, dręcząc przez to rodzimych przedsiębiorców. Rozwiązaniem nie jest walka z korpo-kapitalizmem, ale z pańśtwowymi lokalnymi socjalizmami.
9 dni temu / aaa
 
Internet to komunizm w czystej postaci. Albowiem jest to bezpłatna infrastruktura, gdzie można prowadzić mega-biznes bez ponoszenia jego kosztów. 25% ruchu w Internecie to boty wyszukiwarek internetowych, z czego większość to Google. Ile Google zapłaciło za te wyszukiwania? Ile kosztował prąd? Czy gdyby musiało płacić, to nadal byłoby technologicznym gigantem? Oczywiście nie. Do tego 25% procent dodajmy ruch innych serwisów technologicznych gigantów, z przeglądaniem map na czele. To tak, jakby na publicznych drogach jakaś korporacja okupowała np. 25% ruchu i miejsc parkingowych, o ile nie więcej, i nic za to nie płaciła. Te firmy są monopolistami, ponieważ są DOTOWANE przez bezpłatną infrastrukturę. Owszem, inni też mają bezpłatną, jednak przy darmoszce o wiele łatwiej prowokować nieetyczne zachowania w biznesie, z blokowaniem ruchu włącznie. Przecież analogicznie firma posiadająca 25% ruchu na drogach też mogłaby blokować drogi wybrańcom.A więc Internet to komunizm
9 dni temu / aaa
 
Buta kroczy przed upadkiem.
9 dni temu / MB
 
Przemodelowanie przyjdzie prędko,ten świat kreują media.Zachód jest już przejęty przez neomarksizm,teraz pora na USA.
9 dni temu / Johny Mnemonic
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.