DZIŚ JEST:   20   CZERWCA   2018 r.

Bł. Benigny z Trzebnicy
 
 
 
 

Czym żyje Skandynawia? Szwedzi i Finowie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na homoewakuację z Czeczenii

Czym żyje Skandynawia? Szwedzi i Finowie rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na homoewakuację  z Czeczenii
fot. REUTERS / FORUM

Zainteresowanie się przez Szwecję oraz Finlandię problemem „tęczowych” w Czeczenii pojawiło się po opublikowanym przez „Nową Gazietę” artykule o prześladowaniu homoseksualistów w tym regionie. 1 kwietnia dziennik poinformował m.in., że na terenie republiki policja zatrzymała setki homoseksualistów, wielu pobito, a co najmniej trzy osoby straciły życie”. Szwedzi i Finowie dowiedzieli się także o – działających podobno w Czeczenii – sekretnych więzieniach dla homoseksualistów.

 

Pierwsi akcję pomocy prześladowanym Czeczenom rozpoczęli Szwedzi. W ciągu kilkunastu dni (od 1. kwietnia) tamtejsze organizacje LGBT zebrały 170 tysięcy euro. W ślad za sąsiadami poszli Finowie. Tamtejsza organizacja SETA walcząca o prawa mniejszości seksualnych, także zebrała już podobną sumę.

 

Przewodnicząca SETA, Kerttu Tarjamo  oświadczyła, że organizacja jest w stałym kontakcie z rosyjskimi obrońcami praw człowieka. Nikt jednak nie chce podać szczegółów ewakuacji czeczeńskich homoseksualistów ani też informacji na temat ich ewentualnego osiedlenia w Szwecji czy Finlandii.

 

– Nie chcemy nagłośniać naszej akcji ponieważ sprowadzimy na głowy tych, i tak już cierpiących ludzi, kolejne kłopoty. A władze czeczeńskie tylko na to czekają – wyznała Terjamo.

 

Jak informuje QX - szwedzkie wydawnictwo LGBT, zbiórki pieniężne wciąż  trwają.

 

W sprawie środowisk LGBT w Czeczenii międzynarodowe organizacje biją na alarm. Rada Europy przewiduje śledztwo dotyczące m.in. prześladowania osób, które…. ze środowiskiem czeczeńskich homoseksualistów nigdy nie miały niczego wspólnego.

 

Źródło: dw.com, yle.fi

ChS

 

 

 

 


DATA: 2017-04-22 12:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czeczeńscy homoseksualiści są prześladowani i torturowani, a ich rodziny zastraszane, prezydent tego kraju zakwestionował nawet ich istnienie, szkoda że kierujący się dobrem innych ludzi chrześcijanie są ślepi na ich cierpienie.
ponad 1 rok temu / fjgh
 
Szwecja to stan umysłu: szwedzki sędzia uniewinnił imigranta, który zgwałcił 14-latkę, Bo według sądu "ten nie rozumiał po szwedzku słowa NIE".
ponad 1 rok temu / Ewa G
 
Bardzo dobrze. Szwedzi pomogą prześladowanym homoseksualistom a Czeczenia pozbędzie się ludzi których nie chce. Ten Kadyrow robi co chce. Nie przejmuje się Putinem. A Putin się boi, że on mu zrobi rozróbę to z trudem toleruje jego zachowania w Czeczeni. Chociaż Putin homosiów też nie lubi ale wątpię, by im obozy robił.
ponad 1 rok temu / trooper
 
Z całym szacunkiem,ale żal już nawet komentować to co wyczynia Szwecja z własnym jeszcze do niedawna krajem bo co się nie czyta o ich "cudownych" pomysłach to można odnieśc wrażenie,że Szwecja jest upośledzonym na rozumie pacjentem ,który całkowicie się zatracił i nie bardzo mam wrażenie oni wiedzą co robią i do czego tak naprawdę zmierzają.Po tym co oni wyczyniają widać że ten ich kraj przeobraża się stopniowo acz systematycznie po równi pochyłej w jeden wielki chlew!
ponad 1 rok temu / SzwecjaNaRówniPochyłej.
 
W takim razie my powinnismy ściągnąć tradycjonalistycznych chrzescijan prześladowanych w Europie zachodniej z kanadyjka mary wanger na czele
ponad 1 rok temu / Oszołom Z radia maryja
 
Z jednej strony ściągają muzułmanów, z drugiej homoseksualistów. I co, homoseksualiści wśród szwedzkich/fińskich muzułmanów będą bezpieczniejsi niż wśród czeczeńskich muzułmanów?
ponad 1 rok temu / zc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.